Luzy w br-m950, jak się dostać do miejsca dla podkładek ?

#1
Witajcie,

Luzy na pantografie br-m950 miałem już tak duże, że jeden klocek podczas hamowania, konkretnie tył klocka ( hamulec przedni akurat ) tak mocno skręcał/podnosił się w kierunku opony, że zaczął trzeć bolcem blokującym wymienne okładziny o oponę. Zabrałem się za serwis z myślą o włożeniu w pantograf blaszek wyciętych z puszki i mam problem. Otóż, po obu stronach pantografu ( nr 1 i 2 na zdjęciu poniżej ) mam piękne zaślepki, chyba przyklejone ? Bardzo podobne do takich w br-m750 - tam są jakby przyklejone - wiem, ponieważ nie wszystkie już mam ( w rowerze żony ). Czy mam to umiejętnie podważyć czymś bardzo cienkim? Muszę zdjąć pantograf, żeby włożyć podkładki, ( dopiero zamierzam je dorobić na wzór - nr 4 na zdjęciu ) a nie chcę zepsuć, oszpecić brejka. Tymczasowo poradziłem sobie dokręcając śrubę ( nr 3 na zdjęciu ) i jest lepiej, ale myślę, że to wystarczy na bardzo krótko. Zestawu naprawczego niestety już nigdzie w necie znaleźć nie mogę ( były po około 70 pln kiedyś ) na ebay nie patrzę bo tam będzie pewnie 70, ale dolarów ;)

Reasumując, podważyć, odklejać i będzie jakaś śruba, żeby zdjąć pantograf ?
Będę wdzięczny za podpowiedzi, gdyby to nie był TEN hamulec to wydłubałbym zaślepkę i myślał co dalej ;)
https://tufotki.pl/Evdyg
Załączniki
br-m950.jpg

#7
O tych kulkach przy piwotach to wiem :) Dzięki :) Muszę się kopnąć później do piwnicy po klucz do konusów bo zwykła 13 jest za szeroka. Rano próbowałem.

#8
Zawsze możesz spróbować LEKKO ścisnąć te pantografy żeby nie było luzu :mrgreen:
Ja już nie raz kombinowałem z tymi hamulcami.
Za luźno źle za ciasno jeszcze gorzej bo wtedy nie pracują jak trzeba.
Ciesz się że nie musisz sztukować głównych sprężyn ze szprychy tak jak ja :lol:
To tak jak ze starą Porsche 911 kupujesz legendę ale godzisz się na jej wady 8-)
PS - ty się przejmujesz tym hamulcem a on i tak sztukowany :-P

#9
Klocki ma nieoryginalne, śruby do piwotów oraz śruby mocujące linkę ( wymienione przez poprzedniego właściciela na jakieś ponoć tytanowe od avida ) Hamulce hamują dobrze ( klamki też mam 950 ). Nie chcę ich oszpecić po prostu, rano zabiorę się za zabawę z podkładkami.