Kola 28 retro

#1
Poniewaz chce poskladac sobie maszyne z barankiem, taka retro przelajowke to rozgladam się za kolami. Jakie byscie polecili do roku 90/91 na 7 biegow pod rame mtb/atb 89? Rama jest 26 ale z opisow uzyszkodnikow wynika ze taki mix może byc calkiem ok więc dlaczego nie sprawdzic 8-)

#2
Sporo starych kół na 28 jest zbudowanych na piastach szosowych, zatem jeśli chcesz je założyć do ramy górskiej to szukaj sobie najlepiej czegoś z piastą tylną mtb 135mm np. od trekkinga jakiegoś. Unikniesz zginania ramy o te 2,5mm na stronę i nie będziesz miał problemów przy pozycjonowaniu koła w ramie po jego zdjęciu.
Ostatnio zmieniony 2018-05-24, 18:56 przez DOMAN, łącznie zmieniany 1 raz.

#7
skolioza pisze:Link nie robi, ale po tytule (marka osprzęt) obstawiam że może to być 130
No wiem ze link nie robi... W sumie to mam juz prawie cala grupe deore z tego roweru, brakuje tylko kol. Zalozylem ze deore pojdzie na mbk, ale mbk byl na xt a ze takich mbk nie ma juz nawet na fotach to moze warto go odrestaurowac jednak. Wtedy dore trafilo by do campusa, tylko ze malo zabawy w tym wszystkim... Czuje potrzebe kombinowania :mrgreen:

#10
To nie ten rower akurat ale identyczny. Najpierw nabylem szpej od sztopiego w stanie tez bardzo ladnym, a teraz skusilem sie na rame. Jedna sprawa mnie martwi, ubreka na 700c nie zamontuje, więc byc moze zaloze jednak 26... Ale baran bedzie.

#12
Nie mam jeszcze. Ale sprawdzalem na dwoch innych rowerach pod ubreka i z 28 ubrake raczje nie zagara, chyba ze by troche ubreka moze przerobic, ale nie bede tego robil. Kurna... Najwyzej wsadze jakies wysokocisnieniowe najwieksze opony 26 jakie da rade (o ile takie sa :-| ).

#13
Nie będę zakładał nowego tematu więc zapytam tutaj. Na obręcze 30mm (26") można założyć bezpiecznie opony 1.95? Jakieś ewentualne plusy i minusy? Przyznam że z tego co wyczytałem to większość osób stara się założyć szersze opony na węższe obręcze, ale jak to działa w drugą stronę?

#14
Raczej w retro było właśnie odwrotnie, szersze felgi i wąskie opony.

czasem 1,95 nie jest takie same , firmy różnie sobie obliczają, mogą występować problemy przy pompowaniu z wstrzeleniem sie w rant..
Ale duże 1,95 pojedzie elegancko.

Później w dobie szału robili odwrotnie, teraz to z powrotem wróciło, podobnie jak system hookles, tak naprawdę to wszystko już było :mrgreen:
www.velotech.pl

#16
Dzieki Panowie za podpowiedzi, w takim razie zamawiam te opony i mam nadzieje ze zadziala jak nalezy. Drogie nie sa wiec warto zaryzgkowac. Tak przy okazji, jakies zielone opony mtb/cross 26 cali? Ale takie ktore sa w produkcji w tej chwili, do uzytku codziennego po asfaltach i szutrach, czasami las itd. Co moze wam przychodzi do glowy?

#18
Kupiłem rubeny jednak, są kendy jakieś zielone ale za jaskrawe dla mojej maszyny (wiek zobowiązuje) :-D a po za tym różne opinie... Trochę słabo że nie robią już opon mtb z brązowymi/beżowymi bokami a jak są to szkoda ich do jazdy codziennej. Potrzeba matką wynalazków więc wpadłem na pomysł 8-) Ale co z tego wyszło opiszę w temacie roweru.
cron