#3
aluminium to już metal ciężki, czy jeszcze nie ?
Bart pisze:woda nie wali plastikiem
:?: :?: :?:
to z czego Ty ją piłeś ?



pod wzgledem funkcjonalnym najlepszym rozwiązaniem jest ustnik z membraną i ewentualnie z opcją zamykania (shanti)
potem bukłak
potem bidon z korkiem
na końcu bidon z korkiem i dekielkowatą zatyczką - weź się z tego szybko napij i jeszcze uważaj, żeby zatyczką nie dostać w oko

aktualnie mam avento 600ml - duży plus za kształt i gumowanie dające pewność chwytu
niestety tylko w plastikowym koszyku giant trzyma się sztywno i nie wylata na wertepach

Obrazek
Obrazek
Obrazek
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >

#7
Piotr pisze:alu bidon nie nadaje się do xc , tutaj łapiesz za bidon naciskasz aby płyn szybko się wydostał a w alu . . .skucha siorbiesz jak struś . . .

poza tym bidon musi być lekki :-P
Zgadzam się - do ścigania bidon miękki, żeby móc go ścisnąć a nie czekać aż płyn łaskawie spłynie
Alu stosowałem do turystyki sakwiarskiej, gdzie pośpiechu nie ma a woda jednocześnie zalana w 2 bidony po 750ml leżakowała w jednym nieraz cały dzień Aczkolwiek i bidony alu starałem się wybierać powlekane w środku ceramiką, czego w bidonie za 15zł bym się nie spodziewał
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#9
nie przesadzaj, w sklepie ze stalą nierdzewną albo w Obi mają śrubki imbusowe.

Bidon może nie śmierdzi, ale mogą na nim się osadzać resztki z płynu i musi mieć atest do kontaktu z żywnością - sprawdź czy ma.

Tak się może wydawać głupia sprawa - bidon, ale zatruć się można elegancko.
www.velotech.pl
cron