Bomber marathon (pytanie o zawór)

#1
Cześć

Nie miałem nigdy do czynienia z marzocchi, ale doczytałem, kupiłem odpowiedni adapter do pompki rs’a i po wykręceniu w gniazdo zerowa reakcja zaworu... tak jak by adapter byl zbyt krótki (?) moge sobie dymac, ale powietrze gdzieś na łączeniu adaptera z widelcem ucieka, a jak podgonie z pompowaniem, to cisnienie rośnie, owszem, ale na samym łączeniu, a nie w widelcu.. tak samo jest na każdym zaworze.
Może jak ktoś zerknie na zdjęcie, to bedzie wiedzial czy wszystko gra z tymi gniazdami? Czy ja coś naturalnie pochrzanilem, czegoś może nie doczytałem..?
Widelec jest po generalnym przeglądzie, został napompowany (w serwisie), wszystko pieknie śmiga, ale napompowany był na oko i mam wrażenie ze jest zbyt miękko, chciałem go troszke utwardzić..
Załączniki
1472A096-77C6-4696-B7CC-6FCCDE295AC6.jpeg
BF27BF8B-1DCD-42F8-BAB3-C0692583A901.jpeg

#3
Po zakupie tego adaptera zacząłem oglądać inne i pierwsza myśl że pomyliłem Marzocchi z RS'em, bo faktycznie ten drugi wydaje się pasować z uwagi na dlugość gwintu... ale ciągle myslalem ze do widelca marzocchi jest adapter marzocchi...

Czyli rozumiem ma być drugi od prawej?
Załączniki
4689_00_d.jpg

#4
Jak kiedyś w gregorio kupowałem adapter do Z2 to mi gość powiedział że marzocchi ma przynajmniej dwa rodzaje. Pozornie identyczny do modelu 66 chybA, był odrobinę za krótki do z2.

#5
Kup adapter oryginalny od Marzocchi i się nie bój wydać 30 zł więcej.
Ja sam kupowałem specjalnie oryginał żeby nie było lipy.
Teraz to u mnie leży i się kurzy ale lepiej go mieć niż nie mieć.
Pamiętaj żeby po napompowaniu wykręcać pompkę od razu z adapterem bo inaczej to jest tak do dupy skonstruowane że po odłączeniu pompki od adaptera to co napompowałeś ...samoistnie ucieknie :-|

https://rowerowy.com/sklep/narzedzia-se ... hi-adapter

#6
Juz zamówiony.. do pompki rockshoxa, adapter do rs sida, pasujacy do widelca marzocchi, bo wszędzie opisywany adapter do marzocchi tutaj nie pasuje, .. sam bym chyba tego nie wymyślił ;-) Dzieki!

#8
Atak jak pisałem - adapter do SIDa/Monarcha ma zupełnie inny gwint. Nawet go nie wkręcisz do swojego gniazda. Mogę Ci wysłać oryginalny adapter Marzocchi. Sprawdzisz sobie czy pasuje i mi odeślesz.
Ostatnio zmieniony 2018-03-05, 20:28 przez focker, łącznie zmieniany 2 razy.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#10
To jak - podesłać Ci mój adapter?
Ten który masz teraz to SKS. One są dziwne - sam też miałem z takim problem. Co oryginał to oryginał. Poza tym te SKSy są zrobione z mosiądzu - ważą tonę. Nie przepadam za nimi.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#11
Dzieki za propozycje, ale podejdę chyba jeszcze do serwisu, to może dowiem sie czegoś wiecej o tym gdzie kupić takowy, bo w końcu go napompowali...

Moze sie faktycznie okazac ze sks’owy adapter do marzocchi jest jakiś dziwny.. wezme go ze sobą

#12
AmAdeuz pisze: Moze sie faktycznie okazac ze sks’owy adapter do marzocchi jest jakiś dziwny.. wezme go ze sobą
Napisz do Gregorio odnośnie tego adaptera podając model i rok swojego widelca i sprawa rozwiązana.
Po co ryć banie o taką pierdołę.
Pasować będzie ten który ci wysłałem w linku bo sam taki posiadam tyle że czarny.
Miałem Bombera z takimi patentami i pasował.

#15
No wlasnie z wichuworkshop odpisali ze maja wykonane u kogoś znajomego, oczywiście moge zejść i podpompować, ale wole nie być w takiej pierdole zależny od serwisu ;-) Napisalem juz do Gregorio.

#16
też miałem ten problem ale kupiłem odpowiedni adapter i pasuje tylko musisz pamiętać o kolejności pompowania.nie wiem ale w moim przypadku amor pluł olejem przez pompkę :roll: