Alpinestars Cro-Mega LX 1992

#1
Czas pochwalić się moim nowym rowerem. Trafił mi się rower Alpinestras Cro-Mega LX z roku 1992. Gdy go kupiłem, był w fatalnym stanie, głownie złożony chyba na Exage40 LX, tylna przerzutka była pęknięta w pół, hak do mocowania przerzutki był krzywy, sztyca była za mała, wiec ktoś wpadł na świetny pomysł żeby wsadzić w ramę trzy gwoździe żeby się trzymała, ogólnie rower wyglądał fatalnie.
Części które założyłem są z Cannodnale'a którego przedstawiałem na innym temacie, ale tamten był za mały więć postanowiłem go sprzedać. Cały napęd jest w bardzo dobrym stanie, założyłem Magury Race Line i mostek Girvin. Teraz rower jest wyczyszczony, wyregulowany, i zostaje cieszyć się jazdą na nim.
http://olx.pl/oferty/uzytkownik/ANaj/
Załączniki
IMG_0892.JPG
IMG_0889.JPG
IMG_0887.JPG
IMG_0888.JPG
IMG_0883.JPG
IMG_0882.JPG
IMG_0879.JPG

#5
Fajny! Dużo nim jeździsz?
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#7
Wygląda na wygodny i szybki. Oponki też fajne do jazdy.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#10
Z drugiej strony, jeśli rower ma nie tylko cieszyć oko ale i przynosić radość z jazdy, opony to ostatnia rzecz której miałbym się czepiać. To jest ta sama filozofia której ja hołduję.

#11
Kiedyś Skolioza gdzieś napisał o takiej alpinie na czarnym LX - to byłoby niezłe.
tak, miałem kiedyś taki plan w głowie - biala CroMega LX z czarnym LXem i czarnymi rurkami, felgami + zielone miśki + ew delikatne niebieskie akcenty pod kolor grafik (to wyszłoby po przymiarce)

Myślę że mogłoby to fajnie wyjść - ostatecznie w ten deseń było zrobione moje Nishiki (nie licząc LXa, ale akurat do A* pasowałby świetnie ze wg na oznaczenie na ramie), więc ostatecznie z A* zrezygnowałem

Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#13
Super jest ten Cro-Mega... Nawet zagłosowałem na niego na rower roku. Od dawna polowałem na ten rowerek, niedawno udało mi się znaleźć podobny w białym kolorze za śmieszne pieniądze. Oczywiście jak przyjechałem po odbiór to Alpiny już nie było. Może kiedyś...
Super sprawa, Grzesiek. Wizualnie perełka :)

#14
Niestety ciężko jest znaleźć Alpinestarsa w dobrym stanie, aktualnie po za tym rowerem mam jeszcze trzy ramy i każda ma jakieś wady, albo jest w fatalnym sanie.
Ostatnio pogrzebałem przy alpinie, przygotowałem rower do sezonu, i myślę że już raczej nie będę przy nim nic zmieniał. Zmieniłem hamulce, te są w lepszym stanie, i przednia klamka nie ma luzów, zamieniłem siodła, rówenież Flite, i tak samo jak hamulce jest w lepszym stanie od poprzedniego i ma napis Transalp. Opony Ritchey Z-Max z niebieskim paskiem i najbardziej widoczna zmiana to korba Race Face Forged w niebieskim kolorze, przy której miałem sporo roboty. Pewnie będę musiał zamienić blaty na większe bo przednia przerzutka ma problem zrzucić bieg na najniższy. Na szczęście mam w Biri podobną korbę z większymi blatami, wiec myślę że nie będzie problemu.
W galerii mam fotkę, jak wyglądał rower, gdy go kupiłem.

Galeria: https://photos.google.com/share/AF1QipN ... 9oY0U3MVRR
http://olx.pl/oferty/uzytkownik/ANaj/
Załączniki
20170407_141733.jpg