Specialized Stumpjumper M2 FS 95'

#1
Wszyscy mają Stumpa, mam i ja!

Generalnie rozglądałem się za kolorowym fullem ok. 2000 roku, a kupiłem toto :roll: Porównując się ze Skeevo zdrowo przepłaciłem.

W katalogu na Magu 21 i osprzęcie XT/LX. Tu tego nie będzie, planuję miks lat 90', bez napinki na spójność. Ma być wesoło i lekko, na dojazdy do pracy.

Masa ramy - 1682g. Jakieś tam MetalMatrixy ;-)

[center]
Obrazek
[/center]

[center]
Obrazek
[/center]

[center]
Obrazek
[/center]

Na zdjęciach jakoś tego nie widać, ale stan jest średni, lakier i naklejki z ubytkami, otarcia po zipach trzymających kable magury itp. Ale chyba malował nie będę. Pomysł już jest, część gratów też....

Pozdr
Scott Pro Racing W/C 99' -----> galeria flickr
Specialized Stumpjumper M2 FS 95' -----> galeria flickr

#5
eh śmigałem na takiej , sztywna , twarda dobra do ścigania , daje kopa na podjazdach i czuć ze jedziesz ........ Nasz kolega ( Aldka też ) ma takową., sprzedałem mu taką samą i był z niej bardzo zadowolony

Do niej obowiązkowo amora trza dać , żeby choć troche dać sobie uczucia komfortu.

Ja miałem swoją na bomberze Z2 zrobioną
www.velotech.pl

#7
Ma być szybki zwinny, żebym sie w końcu do roboty przestał spóźniać :-D
Amor będzie na pewno. Piotr, na tym bomberze to nie będzie za wysoko?

Co do wielkiego S, mam stumpjumpera z 2010 i go bardzo lubię. A tu zobaczymy, jak nie przypadnie do gustu to przerobię na riksze albo drogo sprzedam cardamonowi.

Corrado, ten twój dawno temu zapadł mi w pamięć, strasznie ci go zazdrosciłem i cały czas podświadomie pragnąłem mieć takiego :-D czarne+szare, no i te opony :-P

Mekp, koncepcja jest, wkrotce ujawnię.
Scott Pro Racing W/C 99' -----> galeria flickr
Specialized Stumpjumper M2 FS 95' -----> galeria flickr

#11
snack pisze:Ma być szybki zwinny, żebym sie w końcu do roboty przestał spóźniać :-D
Amor będzie na pewno. Piotr, na tym bomberze to nie będzie za wysoko?

Co do wielkiego S, mam stumpjumpera z 2010 i go bardzo lubię. A tu zobaczymy, jak nie przypadnie do gustu to przerobię na riksze albo drogo sprzedam cardamonowi.

Corrado, ten twój dawno temu zapadł mi w pamięć, strasznie ci go zazdrosciłem i cały czas podświadomie pragnąłem mieć takiego :-D czarne+szare, no i te opony :-P

Mekp, koncepcja jest, wkrotce ujawnię.
stara Z2 wysoka nie była , raptem chyba miała 55 mm skoku ...
www.velotech.pl

#12
mekp pisze:Czego możemy się spodziewać mniej więcej? Amor? Sztywniak? Canti? Vki? Tarcze ? :-)

pozdrawiam
xMekpx
Kontaktowałem się z wybitnym znawcą tematu retromtb (zbanowanym kolegą H.), doradził żeby iść w tarcze i nie mniej niż 100mm skoku.

[center]
Obrazek
[/center]

:mrgreen: :mrgreen:

a tak poważnie to na 99% będą V-break'i

I proszę mi tego nie podbijać, będzie czorny diabeł :evil: :mrgreen:

http://allegro.pl/rock-shox-indy-s-amor ... 25062.html
Scott Pro Racing W/C 99' -----> galeria flickr
Specialized Stumpjumper M2 FS 95' -----> galeria flickr

#13
Po co Ci ten Indy? Ten model akurat w ogóle nie działa. Ma sam gówn..any poliuretan bez sprężyny i to tylko w jednej goleni. Największa porażka RSa ever. Wyższe modele chodziły fajnie, ale ten to jest porażka pod względem pracy i wykorzystania skoku. To już lepiej Quadrę tam wstawić.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#15
snack pisze:Corrado, ten twój dawno temu zapadł mi w pamięć, strasznie ci go zazdrosciłem
piekna bryka :-> a tego swojego mam nadzieje ze nie skrzywdzisz bomberem ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

Re: Specialized Stumpjumper M2 FS 95'

#16
snack pisze:Wszyscy mają Stumpa, mam i ja!

Generalnie rozglądałem się za kolorowym fullem ok. 2000 roku, a kupiłem toto :roll: Porównując się ze Skeevo zdrowo przepłaciłem.
Graty!!! Bardzo fajna ramka :-) Nie porównywałbym jej jednak do mojej bo moja trochę bardziej sfatygowana jest i sam nie wiem co z nią robić :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#19
Ja do swojego Stumpa myślę wstawić Bombardiera Z2 ale nie wiem czy nie będzie za wysoko. Mam takiego co nadaje się do malowania bo jakiś Agrotuner pomalował go na żółto więc mógłbym jakoś fajnie to wy komponować. Rama i tak będzie musiała być pomalowana więc i od razu Bomber by się prysnął.
Indyka nie wstawiaj... Już Mag-a lepiej ładnego poszukać. Nawet chyba na allegro ostatnio jakiegoś widziałem w fajnym stanie i ciekawym kolorze. Aukcja chyba od 100zł startowała.
Ostatnio zmieniony 2016-01-14, 20:00 przez Skeevo, łącznie zmieniany 2 razy.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#20
snack pisze:
Kontaktowałem się z wybitnym znawcą tematu retromtb (zbanowanym kolegą H.), doradził żeby iść w tarcze i nie mniej niż 100mm skoku.

[center]Obrazek[/center]

:mrgreen: :mrgreen:
I bardzo dobrze ze go zbanowali , za takie kretyńskie pomysły proponujue dać bana na IP mu na cały internet i na dodatek dać mu zakaz opuszcznia kraju do końca zycia

Bomber do tych ram nie będzie za wysoki, będzie idealny, jeśli mówimy o marcoku wczesnej produckji Z2 .

Kompletnie sztywny rower i pluskajacy miło amorek , przecinak na górskie jazdy
www.velotech.pl

#22
snack pisze:luuuz krzywdy nie zrobię... raczej
:oops: :oops: :oops: :oops:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#23
Rób czarną bestię, do czarnych ram Spec dawał czerwone (lub czarne) widelce
Wszystko zależy od budżetu (ten Indy S to akurat strasznie niski model, choć wizualnie wygląda nie najgorzej) i pomimo tego jednego elastomeru to jednak coś tam się ugina :roll:

Ja, poszukał bym jakiegoś czarnego Indy (ale nie S) lub lepiej Judy, albo to co dawał spec obok Rock Shoxa, czyli jakiegoś starego czarnego Manitou :!: :!: model do roku 2000 (z TPC)

Rama fajna )matrix M2( i super malowanie (takie minimalistyczne i nawiązujące jakby do black/stealth). Przypomina mi to samoloty :arrow: F-117 i B-2 w końcu też z USA.
Przy odrobinie kombinacji dało by radę zrobić full Black Stealth Version (może poza korbą i v-kam, ew czarne HS-33 te z czerwoną gwiazdką)

PS Choć ja osobiście dalej reklamuje (szczególnie do codziennej jazdy np do pracy) coś wygodniejszego czyli fulle XC z FSR takie jak kolega od żółtego http://forum.retromtb.pl/viewtopic.php?t=6006 i nie muszą być na xtrach, wystarczy sprawny dumper i wideł z przodu, reszta może być nawet na stx (szczególnie stx-rc :-o ) w górę
w tym taki np FSR Comp powinień kosztować góra z 800 PLN, a nie jak u handlarzy po 1500

PS2 Tylko że Comp nigdy nie miał malowania takiego jak ten Matt Black
'97 Giant ATX-970
'00 S-Works FSR XC

-------- Sprzedaje -----------
http://allegro.pl/my_page.php?uid=1100109
Załączniki
f-117-971119-F-6145M-004.jpg
Spec po kompletacji mógłby nawiązywać do tego (też już retro)

#24
snack pisze:
skolioza pisze:Panie, se jaja z tym Indym robisz nie?
noooo, ale lawina poszła :mrgreen: :mrgreen: piękna prowokacja, wszyscy uwierzyli ;-)

mam czas do wiosny na znalezienie amortyzacji, luuuz krzywdy nie zrobię... raczej
Ty chamie, nawet ja się nabrałem.
Lodzermensch

#26
Rób czarną bestię....dało by radę zrobić full Black Stealth Version
Noo dobry pomysł, chyba pójdę w tę stronę na próbę. Jak wyjdzie kupa, to się zmieni ;-)
Tylko sprawę skomplikował focker, który wczoraj zaproponował 4 amortyzatory i się cały czas zastanawiam, bo amor tak jakby narzucał całą koncepcję kolorystyczną.... Skeevo, nie było pośród nich ani MAGa, ani Bombera ;-) maluj swojego na wiosnę, to powalczymy w konkursie na rower 2016 :mrgreen:
corrado1111 pisze:Ty chamie, nawet ja się nabrałem.
cienias :->

aaa opony będą takie, niezbyt stare, ale też nie takie nowe chyba (i nieużywane)

[center]
Obrazek
[/center]
Scott Pro Racing W/C 99' -----> galeria flickr
Specialized Stumpjumper M2 FS 95' -----> galeria flickr

#30
Trochę klamotów już jest. Generalnie czarno to widzę i pomyślałem, że do niezbyt lubianego tu speca będzie dobrze pasował niezbyt lubiany tu Sram.

[center]
Obrazek
[/center]

Kierownica oczywiście będzie jedna, i raczej stawiam na cięższego RF bo Easton nie pasi wizualnie. Klamki jeśli znajdę będą inne.
Szukam też lekkiego suportu 73 z osią 110mm, niestety dałem ciała i nie zalicytowałem taniego taperlocka na alle :roll:
aaaa koła też już są jakby co... za to brak siodła, a sztyca póki co jest nowożytna ;-)
Scott Pro Racing W/C 99' -----> galeria flickr
Specialized Stumpjumper M2 FS 95' -----> galeria flickr
cron