Ktory z nich zasluzyl na miano Roweru Roku?

Czas głosowania minął 2011-01-15, 23:45 Można wybrać tylko 1. opcję

Pro-Flex Corrada1111
Liczba głosów: 1 (3%)
GT Tequesta Aldka (Brak głosów)
Specialized Stumpjumper Rurokury (Brak głosów)
97 GT Xizang Radzieja
Liczba głosów: 4 (10%)
Centurion Zimnego (Brak głosów)
Hopp Qurczaki'ego
Liczba głosów: 1 (3%)
GT Zaskar Radzieja
Liczba głosów: 3 (8%)
GT YvesaMoi
Liczba głosów: 1 (3%)
Trek Sieciochwasta (Brak głosów)
Klein Attitude Comp YvesaMoi
Liczba głosów: 5 (13%)
Gary Fisher X-caliber Zimnego (Brak głosów)
Orange P7 Acida1234 (Brak głosów)
Gary Fischer Montare Aldka (Brak głosów)
Specialized Rockchopper YvesaMoi (Brak głosów)
Specialized Rockchopper Budiego
Liczba głosów: 1 (3%)
Ghost Piesława (Brak głosów)
Wheeler 8000 Comp Line Charliego (Brak głosów)
Mistral Cezarego Czapskiego (Brak głosów)
92 GT Xizang Radzieja
Liczba głosów: 3 (8%)
Mongoose NX 8,5 Piotra (Brak głosów)
Diamond Back Axis Zimnego
Liczba głosów: 2 (5%)
GT Talera Corrada1111 (Brak głosów)
Raleigh Techium Chill Hinola (Brak głosów)
Klein Altitude El_ma
Liczba głosów: 9 (23%)
Trek Y33 GTSVectry
Liczba głosów: 1 (3%)
Trek Y22 GTSVectry (Brak głosów)
Anlen Słodkiego (Brak głosów)
Wheeler 6800 Corrada1111
Liczba głosów: 2 (5%)
Klein Pulse Corrada1111
Liczba głosów: 3 (8%)
Univega Carbolite Staszka
Liczba głosów: 2 (5%)
Corratec Staszka (Brak głosów)
Scott Boulder Charliego (Brak głosów)
Concorde Sierżanta (Brak głosów)
Kona Lava Dome Piotra
Liczba głosów: 1 (3%)
Willier Triestina Piciaka
Liczba głosów: 1 (3%)
Liczba głosów: 40

Konkurs "Rower Roku 2010"

#1
Poniżej przedstawiam zbiór wszystkich rowerów zaprezentowanych na łamach RatroMTB.pl w roku 2010

Każdy z Was dysponuje 1 głosem Jeśli I tura (trwajaca do 15.01) nie wyłoni zwycięzcy, zrobimy drugą
Nagrody... hmm nie nastawiajcie się, ale może jakiś drobiazg dla właściciela zwycięskiej maszyny uda się skołować ;-)

Agitacja, przemyslenia, dyskusje mile widziane! DOBREJ ZABAWY!

Oto kandydaci (w kolejności pojawiania się galerii na stronie, model i prezentujący):

Obrazek

Pro-Flex Corrada1111

Obrazek

GT Tequesta Aldka

Obrazek

Specialized Stumpjumper Rurokury

Obrazek

97 GT Xizang Radzieja

Obrazek

Centurion Zimnego

Obrazek

Hopp Qurczaki'ego

Obrazek

GT Zaskar Radzieja

Obrazek

GT YvesaMoi

Obrazek

Trek Sieciochwasta

Obrazek

Klein Attitude Comp YvesaMoi

Obrazek

Gary Fisher X-caliber Zimnego

Obrazek

Orange P7 Acida1234

Obrazek

Gary Fischer Montare Aldka

Obrazek

Specialized Rockchopper YvesaMoi

Obrazek

Specialized Rockchopper Budiego

Obrazek

Ghost Piesława

Obrazek

Wheeler 8000 Comp Line Charliego

Obrazek

Mistral Cezarego Czapskiego

Obrazek

92 GT Xizang Radzieja

Obrazek

Mongoose NX 8,5 Piotra

Obrazek

Diamond Back Axis Zimnego

Obrazek

GT Talera Corrada1111

Obrazek

Raleigh Techium Chill Hinola

Obrazek

Klein Altitude El_ma

Obrazek

Trek Y33 GTSVectry

Obrazek

Trek Y22 GTSVectry

Obrazek

Anlen Słodkiego

Obrazek

Wheeler 6800 Corrada1111

Obrazek

Klein Pulse Corrada1111

Obrazek

Univega Carbolite Staszka

Obrazek

Corratec Staszka

Obrazek

Scott Boulder Charliego

Obrazek

Concorde Sierżanta

Obrazek

Kona Lava Dome Piotra

Obrazek

Willier Triestina Piciaka
Ostatnio zmieniony 2011-12-11, 20:35 przez skolioza, łącznie zmieniany 3 razy.

#6
Dobrze się przyjrzałem tegorocznym rowerom. niektóre naprawdę zasługują na uznanie. Mój wybór jest gdześ pomiędzy Kleinem El mo i Univegą Carbolite Staszka. Muszę się zastanowić zanim oddam głos.

Co do moich rowerów, nie chciałbym już mącić w głosowaniu ale czy dałoby się jeszcze zdjąć moje xizangi, jako że już do mnie nie należą. Nie czuł bym się w porządku, gdyby głosy poszły na rowery które de facto są w innych rękach. Mam trzeciego Xizanga ale jest jeszcze nie skończony więc, jeśli to nie jest to problemem, to chciałbym w zamian zaproponować już gotowego Fata, którego skończyłem niedawno i na pewno nie pozbędę się za żadne skarby :-) Jeśli nie da rady to umieszczam fotę tylko poza konkursem.
Obrazek

#9
Radku - dzięki za szczerość, ale jedyne kryterium jakie było to to kto, kiedy i co zaprezentował Chcąc dociekać obecnych aktów własności musiałbym wyeliminować co najmniej 4 czy 5 innych maszyn A może być ta że nie o wszytskich mam aktualne info...
Niech zatem zostanie jak jest, a rozwój Fata chętnie zobaczyłbym w poświęconym mu wątku a co za tym idziew przyszłorocznym konkursie - jeśli będzie
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#13
Choć nie znam się na kwestii technicznej to też oddaję swój KOBIECY :mrgreen: głos na rower, który według mojej oceny najbardziej wpada w oko :shock: - to troszkę tak jak zapytać kobietę jakie to auto - niebieskie :-P ( kolor zupełnie przypadkowy )

#16
Widze tam przynajmniej jeden martwy projekt , roweru którego już nie ma , może tak rowerki istniejace ?? w rzeczywistości ?
Moja Univega ma zakończony projekt , fakt nie dałem zdjęć bo czasu nie miałem ( było konkursy ogłaszać z troche wyprzedzeniem z możliwosciaprezentacji a nie po ... ) , no cóż, a Moongosa można usunąć bo to szwagra jest rower , nie mój.
www.velotech.pl

#17
Piotrze, zacytuję to, co napisałem Radziejowi w analogicznej sytuacji
jedyne kryterium jakie było to to kto, kiedy i co zaprezentował Chcąc dociekać obecnych aktów własności musiałbym wyeliminować co najmniej 4 czy 5 innych maszyn A może być ta że nie o wszytskich mam aktualne info...
Niech zatem zostanie jak jest
czyli do konkursu weszły wszystkie rowery, które ukazaly się w galeriach na stonie głównej, niezakleznie od ich obecnego losu
Univegę, podobnie jak Fata Radka chętnię będę widział tu w następnej edycji A z ogłoszeniami konkursów i zgłoszeniami do nich wiesz jakie mamy doświadczenia...
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#18
Wiem , rozumiem itd, sytuacje rodzinne, potrrzeba gotówki itd, tylko z ,ojego punktu widzenia sens miało by honorowanie aktulanych , ale , niech sie przynajmniej coś dzieje, ale np dostać nagropde za cośczego sie nie ma , hm no to jużsprawa wykonawcy , przynajmniej projekty nieistniejace mogłyby mieć info w swoich działach że było i minęło z wiatrem.

I weż wstaw przynajmniej z jednego swojego Scotta .
www.velotech.pl

#19
dobrze jest - rower roku to rower roku i tyle. nieważne że go już nie ma, sprzedany, rozkręcony skradziony...został on złożony albo zakupiony w 2010 przez jednego z forumowiczów i został zaprezentowany, stał się częścią tego forum, napędem dla rozmów i wymiany poglądów.
ja nie mam żadnego z powyższych projektów, a uważam że dobrze je widzieć w szeregu z innymi cudami bo jest to zbiór naszych fascynacji i zainteresowań z ubiegłego roku i tyle :P
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#20
Yves, będziesz mi przemówienie na zlot pisać! ;-)

Co do Scotta - łamałem się... Z jednej strony były to prezentacje tego roku, z drugiej wystawiać swój projekt, i a nóż przyznać sobie nagrodę? :lol:

Po ilości już oddanych głosów (żeby nie było - nie mam wglądu na co, jedynie kto) widzę że zabawa "chwyciła", ale po waszych głosach widzę że można jeszcze przedyskutować szczegóły
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#22
Ja oddałem swój głos na GT Xizang'a '97 Radzieja. Gdybym mógł, zmieniłbym tam jedynie rozmiar ramy np. na tą A.D. '92. Dlaczego ten właśnie rower? Po pierwsze został złożony dla kultowej dla wielu ramie z najlepszego materiału pod słońcem ;-)
Po drugie zastosowane w nim komponenty są z najbliższej mi "epoki" rowerowego MTB. Całość wyszła po prostu bardzo fajnie. Sam kończę "klecić" swój rower na szarym iksteerze.
Gdybym jednak miał wybierać rower stricte "retro", to w cuglach wygrałby Klein Altitude El_ma.
Naprawdę przepiękny klasyk. Chapeaux bas!
Wspaniale skomponowany jest też Klein YvesaMoi
Osobiście widziałbym tam jednak kanty zamiast fałek, ale to tylko takie moje widzimisię. Fantastyczny retro-bike, który kojarzy mi się ze starym, prawdziwym MTB w najlepszym wydaniu.
Na sam koniec chciałbym jeszcze wspomnieć o niebieskim GT Radzieja, który w oczywisty i pozytywny sposób zwraca na siebie uwagę.
I ja też, dziękuję, za uwagę :-)

#24
Powiem tak: drugi tydzień już wożę się z tym, na kogo oddać głos, i nie potrafię się zdecydować. Klejny rządzą, gt kocham, kona i oranż uwodzą...
Chyba jutro zrobię losowanie.
Trochę mi brakuje magnezowego kirka cezarego, w sumie projekt wyglądał na skończony, to był mój faworyt jednak, ale autor gdzieś nam zaginął...

Myślę, że na rok 2011 powinieneś jednak, drogi skoliozo, taki konkurs ogłaszać z wyprzedzeniem, dając prawo do zgłoszeń samym autorom, choć oczywiście zastrzegając sobie prawo do dobierania rowerów do konkursu, np. tych z galerii. To powinno rozwiązać wiele problemów, ludzie też będą mogli podesłać aktualne zdjęcia.

I jeszcze raz zawołam, kirku, mój faworycie, gdzie jesteś?
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#25
E tam , mój Klein może na fotach wygląda ale ja się jakoś do niego nie przykładałem żeby każda część była z tego samego rocznika itd.Kupowałem fajne części i już.A patrząc na Xizanga i oba Zaskary Radzieja to widać tam dbałość o każdy najmniejszy duperel i przemyślaną decyzję.Znowu w Kleinie Elmo widać super klasyka nie dotykanego zbytnio przez lata.Ja oddałem głos na Xizanga choć z bólem serca bo i Elmowy Klein szarpie oczy.
Lodzermensch

#26
błękitny zaskar urywa dup...bezapelacyjnie dlatego oddałem na niego głos :), uwiodła mnie po prostu piękna rama i jej długowieczność, trzymanie się wyznaczonych trendów w jej geometrii i wszechstronność bo pamiętać należy, że sam hans ray katował ją w trialu, a gościu jest moim guru od dzieciaka. idąc dalej - komponenty syncrosa, karbonowe koła i ładnie zachowany manitou ubrały tą ramę niczym partnera na studniówkę dla słodkiej małolaty ;)

klein el_ma trochęe za mocno razi w oczy co jednak nie ujmuje mu finezji, a klein cooriego jest po prostu mega swojski i też wiedzie prym

może ten rok przyniesie kolejne świetne projekty, sam własnie coś składam w klimatach sztywnej maszynki do dirtowo-streetowych wariacji...ale to niebawem

już nie mogę sie doczekać rozwiązania konkursu :]
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#27
Trudny wybór. Zawsze skłaniałem się w kierunku Stalowych lub Tytanowych rowerków(ram), ale tym razem chyba wybiorę alu :-D .Muszę jeszcze z 10 razy przemyśleć bo konkurencja jest duża. W końcu to walka o tytuł "Rower Roku 2010". :-)
Wizualnie bardzo podoba mi się Wheeler 6800 Corrada1111(niewyszukany ale...). Kona Lava Dome też fajna(a mogłem taką mieć nową).
Kleiny robią kolosalne wrażenie ale ja wybrałem inny rower. Pierwsza myśl jednak najlepsza.
Peugeot PFN10 z 1979?, Rocky Mountain Blizzard, ORANGE P7 - 1998 - dawniej :)

#28
Cięzki wybór .. musiałem tydzień z tym pochodzić ,bo nie byłem w stanie się zdecydować..
Jednocześnie czołówka się nie zmieniła ,gt ki xziangi i kona najbardziej mi się podobają.
Wybór padł na gt;ka 92 radzieja -naprawde ,rower jak malowany ,kolorystyka ,osprzęt -całokształt -najlepszy !

#30
Przyznaje, nie bylo latwo wybrac faworyta sposrod tylu dobrych maszyn.Po wielokrotnym obejrzeniu zdjec udalo mi sie wylonic mojego faworyta i trzymam kciuki! Nie zdazylem dodac zdjec moich rowerow w zeszlym roku, ale juz niebawem pojawia sie w galerii.Szczegoly niebawem!
Pozdrawiam wszystkich!
Bartek