Ritchey OMC, Marzocchi, Kastle, Sachs, Zanzi, Saiko, etc

#1
Chciałbym przedstawić Wam Puzzle, w które wczoraj zaczęliśmy się bawić z kolegą Marcinem alias Diora. Nie jest to może jakiś nadzwyczajny zbiór unikalnych części, jest jednak na tyle ciekawy, że część z nich przeszła przez ręce Szanownych kolegów użytkowników Naszego Zacnego Forum. Mam nadzieje, że wyjdzie z tego dosyć sympatyczny sprzęcik, na którym mam zamiar pośmigać czasem po "Sowich" ścieżkach. Będę zamieszczał zdjęcie z postępu prac. Każda sugestia mile widziana. Po wczorajszych przymiarkach doszliśmy do wniosku że Łykaczem dziur został mianowany SuperFly. W tym miejscu muszę podziękować koledze Fockerowi za uratowanie du.ska i błyskawiczne przesłanie tłumików, co umożliwiło postawić SuperFleje na nogach - Dzięki.
Cannondale SM2000
Ritchey OMC
Specialized Camber Comp Carbon
Ciocc - czas na szosę!
Załączniki
Puzzle.JPG

#3
Tak, są na łożyskach igiełkowych. Ale chyba najlepsze jest to że mam je od 1996 roku i po czyszczeniu, zaaplikowaniu świeżutkiego smaru Bilstein i polerce działają i wyglądają jak trzeba. Mam też drugie nowe ale na razie sobie leżą na półce. Rozwaliło się tylko dolne uszczelnienie i je zaadoptowałem z nowych. Strasznie je lubię no i są polskie.
Ostatnio zmieniony 2015-11-13, 18:27 przez Ryś Stepowy, łącznie zmieniany 2 razy.
Cannondale SM2000
Ritchey OMC
Specialized Camber Comp Carbon
Ciocc - czas na szosę!

#4
No z diorą to musi być wesoło przy tej układance :-)

A ta ramka to prawdziwy Ritchey? Super Fly w najładniejszym malowaniu według mnie.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#5
No jest baaardzo wesoło. Wczoraj nam wyszedł taki gag pod koniec, pytanie: Ten bidon jest s kota? (Scott) - odpowiedź: Nieee z plastiku :lol:

Rama to nie wiadomo co. Ma fajną wagę 1880g, haki Ritcheya i napisy Ritcheya ale to już forumowy kolega robił.
Nazwałem ją roboczo OMC - co w luźnym tłumaczeniu znaczy O Mało Co ;-)

SuperFleja rzeczywiście ładna, tyle że jak go kupiłem sprzedawca zapewniał, że jest po serwisie i wszystko w nim OK, a okazało się że w tłumiku nie ma kilku istotnych części :evil:
Opisałem mu sprawę i czekam na uczciwość, ale chyba się nie doczekam.

EDIT: Jednak są porzadni ludzie, sprzedający zwrócił mi koszty za wybrakowane tłumiki z Flejtucha - Pełen Szacun! Ale to opisze w odpowiednim dziale.
Ostatnio zmieniony 2015-11-15, 21:31 przez Ryś Stepowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Cannondale SM2000
Ritchey OMC
Specialized Camber Comp Carbon
Ciocc - czas na szosę!

#9
Już kiedyś to było tu rozstrząsane, to jest rama z rur Ritchey'a, ale nie spawał jej sam Tom Ritchey. Dawniej wrzasnąłbym ze zgrozą: obraza Boska!
Ale ponieważ sam Tom, kilka lat temu, swoje loga nalepia już na zwykłych stalówkach z Tajwanu których palnikiem nie tknął, to mnie to już nie razi jakoś bardzo.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#10
siodelko z pedalami sie gryzie ;-)
jakbym mial wybierac to juz lepiej niech spd zostana ...bo siodelko za satre do reszty ;-) flite tylko flite do tych swiecidelek :idea:
Ostatnio zmieniony 2015-11-13, 18:40 przez marcin74, łącznie zmieniany 1 raz.
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#13
aldek pisze:Już kiedyś to było tu rozstrząsane, to jest rama z rur Ritchey'a, ale nie spawał jej sam Tom Ritchey. Dawniej wrzasnąłbym ze zgrozą: obraza Boska!
Ooo, to już wiemy coś więcej. Ja traktuje ją jako podróbkę Ritcheya, stąd OMC. Jednak uważam że nawet jeśli nie spawał jej sam Tom to podoba mi się i tyle. Najbardziej jest podobna do ram Stevensa z tego okresu, ale czort znajet.
Piotr pisze:no i jest kupa złomu na razie
Wiem, wiem. Od dawna jestem magnesem i zbieram złom. Ale lubie to i BASTA!

P.S. Siodło już zrobiło zjazd.
Cannondale SM2000
Ritchey OMC
Specialized Camber Comp Carbon
Ciocc - czas na szosę!

#14
Ryś Stepowy pisze:P.S. Siodło już zrobiło zjazd.
gra muzyka ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

Re: Ritchey OMC, Marzocchi, Kastle, Sachs, Zanzi, Saiko, etc

#15
Ryś Stepowy pisze: Nie jest to może jakiś nadzwyczajny zbiór unikalnych części, jest jednak na tyle ciekawy, że część z nich przeszła przez ręce Szanownych kolegów użytkowników Naszego Zacnego Forum. Mam nadzieje, że wyjdzie z tego dosyć sympatyczny sprzęcik, na którym mam zamiar pośmigać czasem po "Sowich" ścieżkach.
No nie bądź taki skromny panie :mrgreen:
Zwłaszcza Bomber'y zasługują na uwagę.
Powinien z tego wyjść fajny pstrokaty rower - ja lubię i takie i takie więc pewnie mi się spodoba.
Uważaj :!: Nie którzy będą to uznawać za obelgę że coś mi się podoba :-D
A ty zaliczasz trasy po Riese :?:
Nie boisz się że cię wilkołaki zjedzą :?:
Ponoć tam grasują hybrydy ludzi i wilka - przynajmniej tak twierdzi Dariusz Kwiecień :lol:
Skoro mieszkasz tak blisko to kiedyś można by się umówić na jakieś katacje u mnie albo w twoich rejonach :-P :?:

#16
Wiesz, widziałem już sporo fajnych gratów i rowerów na tym forum i wydaje mi się że te są tak pośrodku. Fakt, Bombowce lubię najbardziej, ale ramka tez ma bardzo fajną, sloopingową geometrię. Też miałem zajawkę na coś kolorowego i chyba tak będzie. Projekt i ja jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie. Odnośnie tras w okolicach Riese (Walim itp) czasem się tam zapuszczamy, ale to druga strona gór więc raczej nie często. Poza tym kilka razy jak się ściemniało widzieliśmy jakieś tajemnicze istoty błądzące w mroku. Ale potem zazwyczaj okazywało się że to jacyś wieczorni turyści albo grzybiarze, choć nie wszystkich zawsze udało się zidentyfikować :roll: Na bikowanie jasne że można się spiknąć, u nas jest sporo fajnych ciekawych tras. U Ciebie chyba jeszcze więcej. Ze trzy lata temu miałem okazję zaliczyć maraton w Janowicach Wielkich, rano zapomniałem butów SPD ale na miejscu chłopaki z Lincolna z Bielawy poratowali mnie pedałkami i poszło gładko. Bardzo fajna traska. I takie tam zdjątko:
Ostatnio zmieniony 2015-11-16, 10:17 przez Ryś Stepowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Cannondale SM2000
Ritchey OMC
Specialized Camber Comp Carbon
Ciocc - czas na szosę!
Załączniki
DSC_0505.JPG
Janowice Wielkie Bike Maraton 2012

#18
Ryś Stepowy pisze: Na bikowanie jasne że można się spiknąć, u nas jest sporo fajnych ciekawych tras. U Ciebie chyba jeszcze więcej.
Możemy się wybrać na moją ulubioną traskę - podjazd na Przełęcz Karkonoską :lol:
Coś wspaniałego :!: :!: :!:

#20
Ryś Stepowy pisze:Spoko, bywa 29% nachylenia a tylko 12,5km. Wpier...ol jest zapewne słuszny.
Nie byłeś tam :!: :?: :shock:
A jaki czadowy zjazd jest heheh :!:
Dał bym ci Octanem polecieć to by było mniej więcej tak :

http://www.pinkbike.com/video/367866/

A to tylko 88 było na tym filmie :mrgreen:
Wjedziemy 2 razy to może pobijesz moje 93,2 - wtedy stawiam flaszkę Wyborowej :lol:
Zabierzemy ze sobą kogoś z forum kto jest aspołeczny żeby nas dopingował ... pytanie tylko kogo :roll: ... skoro tutaj wszyscy są do rany przyłóż :mrgreen:

#22
hit00r pisze:Wjedziemy 2 razy to może pobijesz moje 93,2 - wtedy stawiam flaszkę Wyborowej
Chłopie, Ty nick sobie zmień na Kamikaze Boski Wiatr, albo Trumna Szliff lub coś w ten deseń. Ja mam żonę, dzieci i jeszcze kilka planów na przyszłość, a w ogóle to Ricza muszę skończyć ;-)
A serio to bardzo lubię zjazdy, ale raczej nie po asfalcie. Mam kilka ulubionych u nas, ale tam jest teren i max jaki tam osiągam to okolice 60-65km/h. Poza tym zauważyłem że z wiekiem nabiera się "Bojaźni bożej" i o ile kiedyś darło się ile wlezie, teraz czasem trzeba klamkę wcisnąć.
Ostatnio zmieniony 2015-11-16, 21:01 przez Ryś Stepowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Cannondale SM2000
Ritchey OMC
Specialized Camber Comp Carbon
Ciocc - czas na szosę!

#23
Ryś Stepowy pisze: Chłopie, Ty nick sobie zmień na Kamikaze Boski Wiatr, albo Trumna Szliff lub coś w ten deseń. Ja mam Żone, dzieci i jeszcze kilka planów na przyszłość, a wogule to Ricza muszę skończyć ;-)
A serio to bardzo lubie zjazdy, ale raczej nie po asfalcie. Mam kilka ulubionych u nas, ale tam jest teren i max jaki tam osiągam to okolice 60-65km/h. Poza tym zauważyłem że z wiekiem nabiera się "Bojaźni bożej" i o ile kiedyś darło się ile wlezie, teraz czasem trzeba klamkę wcisnać.
Nie przesadzaj ;-)
Tam owszem jest asfalt i to miejsce gdzie jest kręcony filmik jest najrówniejsze z całego zjazdu.
A z moich obserwacji wynika że większą prędkość osiągam tam wyżej gdzie jest nie równo ...
To nie jest normalny asfalt - bardzo zdradliwa nawierzchnia , koleiny , dziury (SPOOORE) oraz luźny asfalt.
W tym sezonie byłem tam 36 razy i jakoś się nie rozbiłem a hamowania 0 tylko dokręcanie :lol:
Skoro ty 65 ciśniesz w typowym terenie to tam też byś sobie poradził heheh :mrgreen:
Można by wziąć Piotra jako woziwodę albo woziwódę :-P
Swego czasu zdarzało mi się tam po pijaku podjeżdżać a potem zjeżdżać :roll: no ale to było dość nie odpowiedzialne :-P
Piotr zrobił by nam filmiki heheh - miał byś na pamiątkę i może trenującego "Kwiatka" byśmy spotkali na podjeździe 8-)
A odnośnie twojego roweru bardzo mnie intryguje jak będzie wyglądał.
Miałem gripy Sachs Power Grip Extreme z żółtymi chwytami ... pięknie by tu pasowały :-|

#24
Miałem gripy Sachs Power Grip Extreme z żółtymi chwytami ... pięknie by tu pasowały
No byłoby git, ale chyba ich już nie masz?

Z Przełeczą bardzo chętnie, dziury w tym asfalcie są takie że szook, potrzebny byłby dobry Rock Shox albo coś co je połknie ;-) najlepiej na przednim i tylnym kółku. Ale to raczej już chyba na wiosnę? Zresztą teraz mam dużo pracy i czasu niewiele. Chyba że w jakiś weekend byłoby ładnie. Ale to już na PM.
Ostatnio zmieniony 2015-11-16, 21:15 przez Ryś Stepowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Cannondale SM2000
Ritchey OMC
Specialized Camber Comp Carbon
Ciocc - czas na szosę!

#25
hit00r pisze:Swego czasu zdarzało mi się tam po pijaku podjeżdżać a potem zjeżdżać
puknij sie w lee... w czolo :-|
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie