#91
Okazało się, że mimo iż w nocy z Wrocławia do Krakowa jedzie kilka pociągów TLK to w żadnym nie można przewozić rowerów(?!).
Poruszyłem cały Wrocław, wszystkich znajomych by ktoś przejął niespodziewanie wyrosłe obowiązk ,a i tak pkp mnie zatrzymało... Jest jakiś pociąg o 7 coś, w którym można przewozić rowery, ale jako, że muszę być we wro w niedzielę do godziny 18 to niestety ale odpuszczam w tym roku :-(

#92
jacob pisze:Okazało się, że mimo iż w nocy z Wrocławia do Krakowa jedzie kilka pociągów TLK to w żadnym nie można przewozić rowerów(?!).
Poruszyłem cały Wrocław, wszystkich znajomych by ktoś przejął niespodziewanie wyrosłe obowiązk ,a i tak pkp mnie zatrzymało... Jest jakiś pociąg o 7 coś, w którym można przewozić rowery, ale jako, że muszę być we wro w niedzielę do godziny 18 to niestety ale odpuszczam w tym roku :-(
skoro się nie dało - nie poradzisz Ja tam jednak nigdy nie miałem problemu z załadowaniem roweru do pociągu, nawet gdy nie miał dedykowanego przedziału czy innego miejsca na rower
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#94
Ja na zlot jechałem pociągiem i normalnie dali mi bilet na rower "pod opieką podróżnego". Nikt się w ogóle nie przyczepił - pociągi z Zakopanego w ogóle nie mają przedziałów na rowery. Ba... Jeszcze z czymś takim nigdy się nie spotkałem, ale całe życie przede mną :-)
Zlotowy fotoreporter.

Rowery:
Scott Windriver
Hot Chili X-Rage I

#95
Z PKP jest prosta zasada.
Jeśli pani w okienku mówi Ci, że się nie da to... idź do innej pani ;)

Niemniej na stronie PKP można znaleźć taką informację:
Uwaga! Pociągi EuroCity (EC), Express InterCity (EIC), Express (Ex), w których planowo nie kursuje wagon przystosowany do przewozu rowerów oraz wagony klasy 1 pociągów TLK, jak również wagony sypialne i z miejscami do leżenia (kuszetki) objęte są całkowitym zakazem przewozu rowerów.
http://intercity.pl/pl/site/niezbednik- ... werow.html
Z drugiej strony czasem warto pogadać z samym konduktorem przed odjazdem. Najwyżej zapłaci się za wystawienie biletów, ale może wpuścić do pociągu.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .
cron