#4
Bart pisze:Szosówkę postawiłem na trenażer. Po za tym nie mam tyle czasu w tygodniu na kręcenie takich dystansów.


Trenazer ??? wyniku w eliminatorze na nim nie zrobisz ;)
Tam sie liczy technika i szykosc :idea: ....ale kibicuje :)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#8
Wydaje mi się że jest za wcześnie by rozpocząć jako takie treningi na poziomie amatorskim. Wiem że jesteś podjarany dopiero co minionym sezonem i masz chęć ostro przygotowywać się do następnego, ale może to mieć zgubny efekt. Do grudnia można w sumie nic specalnego nie robić. Dobrze jest poczuć głód rowerowy, albo zająć się innymi aktywnościami i rozruszać inne partie mięśniowe. Albo po prostu jeździć dla frajdy i czerpać z tego radość. Bawić się na trasach piaszczystych, błotnistych, poćwiczyć skoki, technikę pokonywania zakrętów itp.

Objętość treningowa powinna wzrastać do wczesnej wiosny. Jak teraz byś ustalił np. 8h/tydzień to w lutym gdy walnie śniegiem, chlapą i powieje silny wiatr nie dasz rady wykręcić 16-18h/tydzień (no chyba że masz zryty beret i potrafisz tyle na trenażerze kręcić).
Lepiej później zacząć i przystąpić do sezonu zregenerowanym, niż kręcić niemal cały rok i wypalić się z nadejściem pierwszych ciepłych dni przyszłego roku.

Grudzień zacząć 6-8h/tydzień. Styczeń 10-12, luty troszkę więcej i mocniej. A od marca ogień z tempówkami i interwałami. No i koniecznie co 4 tydzień lżej i przeznaczyć na regenerację.

A ten eliminator to przypuszczam specjalny etap by rozstawić ludzi po sektorach we właściwych startach w sezonie. Do tego trzeba sporo interwałów i wręcz jazdy w trupa. Ale to dopiero za 4-5 miesięcy.

Wczoraj zrobiłem sobie na szosce raptem 75km ze średnią ok. 31km/h. Czułem ewidentnie zmęczone nogi. Nie zmęczone tą konkretną jazdą bo jakoś specjalnie się nie wysilałem (średni puls 133/min). Zmęczone po prostu całym minionym sezonem. Nastąpiła kumulacja. Organizm domaga się regeneracji i porządnego wypoczynku.
https://www.facebook.com/evobikesycow

#18
Pewnie technicznie zrobią trudniejszą, bo suma przewyższeń będzie taka sama ( chyba większej się z tej górki nie wyciśnie ). Biedny Szajbajk, będzie musiał się przygotować, nauczyć oddychać i wzmocnić plecy żeby nie dawać z buta na podjazdach oraz przemyśleć dystans ( może na mniejszy ) żeby dubla na największym nie dostać. Taka dygresja, bo z jego wypowiedzi i opisów filmu na YT można wnioskować, że był 10 w Mistrzostwach Polski MTB XCO ( a jechał tylko po tej samej trasie w innym towarzyszącym wyścigu w którym jechał nasz Bart ) Bart, może wystartujecie nawet na tym samym dystansie ;)

#19
Jak slysze szajbajk to piana mi idzie. Jego kanał i forum płaczków. Dla mnie to taki rowerowy ch.j Rydzyk.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#20
skolioza pisze:Super, jednak w kontekście odbytych już imprez, wypowiedź samego organizatora sugeruje, że podśmiechujki co niektórych tutaj nie były do końca bezpodstawne:
Zamierzamy mocno przebudować trasę tak by spełniała Wasze oczekiwania
;-)
Tylko posiadanie dwóch ostrzeżeń powstrzymuje mnie przed odpowiednim skwitowaniem twojego wpisu :-P
Diamond Back Apex SE '96, Superior XP 939

#21
Bart pisze:
skolioza pisze:Super, jednak w kontekście odbytych już imprez, wypowiedź samego organizatora sugeruje, że podśmiechujki co niektórych tutaj nie były do końca bezpodstawne:
Zamierzamy mocno przebudować trasę tak by spełniała Wasze oczekiwania
;-)
Tylko posiadanie dwóch ostrzeżeń powstrzymuje mnie przed odpowiednim skwitowaniem twojego wpisu :-P
Mam rozumieć że boisz się mieć własne zdanie (pisałem już o tym wcześniej i nie będę się powtarzać), czy znalazłeś sobie wygodną wymówkę żeby się nie odnosić do mojego wpisu?
I pytam bez złośliwości i całkiem poważnie - podobnie jak poważnie i bez złośliwości umieściłem swój komentarz
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#22
skolioza pisze:
Bart pisze:
skolioza pisze:Super, jednak w kontekście odbytych już imprez, wypowiedź samego organizatora sugeruje, że podśmiechujki co niektórych tutaj nie były do końca bezpodstawne:
Zamierzamy mocno przebudować trasę tak by spełniała Wasze oczekiwania
;-)
Tylko posiadanie dwóch ostrzeżeń powstrzymuje mnie przed odpowiednim skwitowaniem twojego wpisu :-P
Mam rozumieć że boisz się mieć własne zdanie (pisałem już o tym wcześniej i nie będę się powtarzać), czy znalazłeś sobie wygodną wymówkę żeby się nie odnosić do mojego wpisu?
I pytam bez złośliwości i całkiem poważnie - podobnie jak poważnie i bez złośliwości umieściłem swój komentarz
W "kółkach wzajemnej adoracji" czasami najlepiej się zamknąć, co widać po moim czerwonym pasku.
Diamond Back Apex SE '96, Superior XP 939

#26
Piotr, Z prosem naszego forum nie pogadasz... Nie startujesz jesteś nikim....po roku "scigania" sie ego jak u Frooma....
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#27
Retromen pisze:Piotr, Z prosem naszego forum nie pogadasz... Nie startujesz jesteś nikim....po roku "scigania" sie ego jak u Frooma....

Większe 3 razy.
Lodzermensch

#28
skolioza pisze:cóż, jeśli jako uczestnik nie chcesz się odnieść do tego co przyznał sam organizator, to mnie jako osobie patrzącej z boku pozostaje tylko sądzić że wobec słów orga pojawiające się tu wcześniej przed publikacją tego wywiadu stwierdzenia nie do końca były bezpodstawne
Nie chodziło mi i to co powiedział organizator, tylko o Twój tekst: "podśmiechujki co niektórych tutaj'.

Bo ci "co niektórzy" mogą tylko pomarzyć o starcie w tak zorganizowanej imprezie.
Diamond Back Apex SE '96, Superior XP 939

#30
Bart pisze:
skolioza pisze:cóż, jeśli jako uczestnik nie chcesz się odnieść do tego co przyznał sam organizator, to mnie jako osobie patrzącej z boku pozostaje tylko sądzić że wobec słów orga pojawiające się tu wcześniej przed publikacją tego wywiadu stwierdzenia nie do końca były bezpodstawne
Nie chodziło mi i to co powiedział organizator, tylko o Twój tekst: "podśmiechujki co niektórych tutaj'.

Bo ci "co niektórzy" mogą tylko pomarzyć o starcie w tak zorganizowanej imprezie.
Czy mogą pomarzyć czy nie to już nie mnie ani Tobie oceniać - są ludzie którzy jeżdżą po maratonach po całej Polsce a nawet za granicą a nie tylko lokalnie dookoła komina, więc lokalizacja zawodów na drugim końcu Polski to raczej nie jest sfera marzeń...
Skoro permanentnie nie odnosisz się do zacytowanej wypowiedzi organizatora, tylko lawirujesz pomiędzy to
mnie jako osobie patrzącej z boku pozostaje tylko sądzić że wobec słów orga pojawiające się tu wcześniej przed publikacją tego wywiadu stwierdzenia nie do końca były bezpodstawne
Tyle z mojej strony
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA