#2
Gripem teoretycznie można przerzucić szybciej całą kasetę, itrzeba wykonać ruch obrotowy, manetką klikasz tylko jednym paluchem trzymając kierownice - i tutaj jest różnica,

Ja kiedyś zrezygnowałem z gripów bo czasem nie dało się pokręcić dłonią w skrajnych przypadkach podczas jazdy.
www.velotech.pl

#4
Pod gore w pozycji na stojaco lepiej obsluguje sie Rapid Fire :idea: :idea: :idea:

mowi/pisze to czlowiek ktory jezdzac cale zycie na cynglach shimano zdecydowal sie tego roku na eksperyment z gripami srama wlasnie :oops: :oops: :oops:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#5
A jak Ty Bart chcesz połączyć manetkę Srama z przerzutką Shimano 11s?

Badałem temat wnikliwie gdy kupowałem do siebie manetkę na 11s i te wszystkie gripshifty począwszy od NX a skończywszy na 5x droższym XX1 są tak samo zrobione w środku. Nie warto przepłacać. Mam najniższy model i działa super.

Ale to trzeba wypróbować, bo nie każdemu obrotowe pasują. Poza tym lepiej jeździć w rękawiczkach (pełnych rzecz jasna) bo nawet spocone dłonie potrafią się ślizgać, nie mówiąc już o jeździe w deszczu.
https://www.facebook.com/evobikesycow

#6
Adamello pisze:A jak Ty Bart chcesz połączyć manetkę Srama z przerzutką Shimano 11s?
Dziala doskonale ;)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#7
marcin74 pisze:
Adamello pisze:A jak Ty Bart chcesz połączyć manetkę Srama z przerzutką Shimano 11s?
Dziala doskonale ;)
A to patrz! Nie przypuszczałem że kiedyś się zejdą te ich systemy :-)

Obecnie złożyć rower trzeba mieć tyle rzeczy i standardów na uwadze że szok. No i jak widać nie ma co wierzyć w ulotki i założenia producentów, bo to jest niejako tylko ochrona ich własnych rozwiązań. Po prostu nie przerobisz w praktyce to się nie dowiesz.

Jeszcze wracając do meritum. Niewątpliwą zaletą gripa jest "czystość" kokpitu. Wszystko jest ładnie zintegrowane, nic nie wystaje.

Obrazek


Jako alternatywę można podać kilkuletnie fulle scotta, gdzie na kierownicy nierzadko bywały jednocześnie :
- manetka od FD
- manetka od RD
- manetka od blokad obu amortyzatorów
- manetka od opuszczanej sztycy
https://www.facebook.com/evobikesycow

#8
Adamello pisze:Niewątpliwą zaletą gripa jest "czystość" kokpitu.
Zgadza sie :roll: tym wlasnie kierowalem sie w ich wyborze
O ich kompatybilnosci z RD Shiman wyczytalem na stronie BanachBrothers :idea: mimo to wielu znajomych twierdzilo ze to nie mozliwe i ze dzialac nie bedzie

Zaryzykowalem i okazalo sie ze dziala ;-) nie wymagalo nawet zadnej regulacji
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#10
przyjedź bart do mnie na serwis, sprawdzę Ci że działa . .. . . . . . na Campe też mówili ze działa z Shimano dopóki serwisant nie ustawiał prawidłowego działania . . . . . .i okazywało się ze jest kicha.

Ma ktoś przerzutki tył i przód Srama ( klamki Red ) do szosy na 10 do pylenia tanio ?
www.velotech.pl

#11
Testowałem kasete 10s, manetki shimano 10s i przerzutke tylną srama X9 na 9s. Działało super. Wiadomo, że shimano od 10s w mtb przeszło na indeksacje 1:1. Natomiast doszły mnie słuchy, że sram coś porzeźbił z indeksacją od 10s wzwyż, dalej około 1:1 ale podobno ze starszymi nie kompatybilne. Chyba w takim razie tylko marketingowy bełkot.

#12
Zgadza się. Jak wyżej. Z drobnym wyjątkiem. Manetki szosowe ( nie wszystkie chyba ) na 10 speed od shimano mają wciąż 2:1. Np. Tiagra 4600 ( na prostą kierownicę )i do tego przerzutka tylna 8-9 speed od shimano plus kaseta 10 sp i działa. Najlepiej, oczywiście pamiętając o pojemności tylnej przerzutki, dać tylną przerzutkę pod 9 sp bez shadow ( np. rd-m570,750, 952,953, a więc kaseta max 11-34 ) do tego wyżej wspomniane manetki ( jak ktoś chce zaszaleć to ultegry SL-R780 ) kaseta 10 sp 11-34 i mamy 10-biegów z tylu. ( 4700 juz nie działa bo ma 1:1 )