#32
Napęd tylko na przód jak najbardziej może być.
Panda Cross 4x4 powiem szczerze bardzo podoba mi się wizualnie
Obrazek


Focker czyli nowsze fiaty już są w miarę zabezpieczone przed korozją ?

#33
Blachy mają podwójny ocynk, więc jeśli auto jest zadbane, nie było klepane albo nie ma jakichś oprysków od kamieni to nie będzie problemów. Skontroluj tylko koniecznie te odpryski od kamieni na mace, na progach i w okolicach nadkoli (szczególnie przednie nadkola w okolicach łączenia z progiem), bo lakier jest dość delikatny. Jak w każdym aucie - warto też przyjrzeć się tylnej klapie w dolnej części szyby i w okolicach listwy rejestracji.
Wcześniej miałem Bravę, teraz mam Stilo i nie miałem żadnych problemów z korozją (poza progiem w Stilo, który był bardzo mocno wgnieciony od kamienia i niezabezpieczony przez poprzedniego właściciela - więc normalka).
Ten silnik 1.3 MultiJet (bo z takim silnikiem jest auto ze zdjęcia) jest całkiem fajny, ale może się w nim rozciągać łańcuch rozrządu (warto to skontrolować przed zakupem) i z tego co kojarzę to w tych rocznikach już będzie miał DPF, który potrafi się zapchać. Warto też przed zakupem sprawdzić stan turbiny. Ewentualne koszty napraw tych elementów będą dość wysokie. No i wiadomo - to jest diesel, więc ogólnie trzeba będzie trochę więcej wydawać na materiały eksploatacyjne i części. Ja osobiście bym raczej szukał 1.2 8v, bo to chyba najlepszy i najtańszy w utrzymaniu silnik Fiata ever. To co zaoszczędzisz na paliwie w dieslu, wydasz na eksploatację.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

Foto

#34
Wrzuciłem foto podglądowe. Chodziło mi akurat o ta budę.
Co do silników jeżdżę tylko na benzynie. Turbiny, wtryski , to nie zabawki dla kogoś kto mało jeździ .

Fiat Sedici /Suzuki sx4/panda cross na tych autkach chcę się skupić. Wiadomo jednak jak to w Polsce jest z używkami :roll: :roll:

Dzięki Focker za informacje :)

#35
A może zamiast innego samochodu, kasę przeznaczysz na zestaw podwyższający zawieszenie w tym, którym aktualnie jeździsz? Bo chyba głównie zależy Ci na podniesieniu auta, a niekoniecznie na napędzie 4x4? W każdym razie tak zrozumiałem.

#36
Pogrzebałem trochę o samym napędzie 4x4 w Pandzie - tam jest też sprzęgło wiskotyczne, które przy normalnej jeździe będzie powodowało spadek osiągów i zwiększanie zużycia paliwa. Nie można ręcznie odłączyć tylnej osi, bo sprzęgło załącza się automatycznie.
http://www.motofakty.pl/artykul/fiat-panda-4x4.html
http://www.motoforum.pl/Magazyn/200615/panda4x4.html
Autko jest więc raczej przeznaczone dla mieszkańców górskich/trudnodostępnych terenów, gdzie ważniejsze są właściwości terenowe niż osiągi/spalanie. Jeśli zatem zależy Ci na czymś tylko do podjeżdżania pod wysokie krawężniki, to chyba jednak Sedici/SX4 z napędem na jedną oś.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#37
michal5150 pisze:A może zamiast innego samochodu, kasę przeznaczysz na zestaw podwyższający zawieszenie w tym, którym aktualnie jeździsz? Bo chyba głównie zależy Ci na podniesieniu auta, a niekoniecznie na napędzie 4x4? W każdym razie tak zrozumiałem.

Tak jak pisałem wyżej :) Preferuję napęd na przód , 4x4 biorę pod uwagę bo akurat proponowane egzemplarze mają ten napęd. Mógłbym kombinować z Toyotą , ale ma już 11 lat. Z doświadczenie wiem , że dzięki naszym drogowcom za jakiś czas zacznie się walką z rudą. Walka raczej z natury przegrana bo solidna konserwacja auta to tak naprawdę w tym momencie 1/4 ceny auta. Druga sprawa auto ma przebieg 160 tys. na tą chwilę a wizualnie wygląda jakby miała co najmniej 400 tys najechane.( plastiki, tapicerka na drzwiach itd) . Nie bardzo chcę inwestować już w jej wygląd.

#38
Albo poszukać Golfa 4x4 :D mój sąsiad takiego miał w takim stanie jak z salonu cały i sprzedał za bezcen... A maszyna bezawaryjna i dość ciekawie się jezdziło :D
cron