Działanie RD 10s trekingowej z manetką 8s

#1
Potrzebuję pomocy z ustaleniem, czy taka przerzutka:
http://allegro.pl/shimano-deore-rd-t610 ... 03669.html
zadziała z manetką i kasetą 8s. Podobno współczesne trekingowe (i szosowe) przerzutki mają jakieś inne przełożenie niż MTB co mogło by dać szanse na działanie w systemie 8-biegowym, ale nigdzie nie mogę natrafić na informacje o tej konkretnej.
Byłbym wdzięczny za rzucenie światła na sprawę przez kogoś kto ogarnia współczesne produkty Shimano

#2
Z tą nie zadziała, nie ma szans. Za to starsze grupy Shimano na 9 biegów zadziałają z ósemką. Pytanie - a dlaczego chcesz z tyłu przerzutkę 10s?

Z nowszych szosowych na 10s dobrze działają z kasetami ósemkowymi i dziewiątkowymi Sora i Tiagra, ale realnie ich zakres kończy się na kasetach 11-30, czasem 11-32.

#3
Nie zależy mi na tym, żeby to była przerzutka 10s. Ta mi wpadła w oko, bo dobrze wygląda i ma akceptowalną cenę.
Potrzebuję nową RD ze średniej półki, taką żeby nie była plasticzano-blaszana, żeby działała z 8s. Powinna obsłużyć 32 zęby i kosztować do 100pln.

#4
Na 9 speed w okolicach 100 PLN najlepsza powinna być Deorka o symbolu RD-M591, znalazłem za 130,- z dostawą na allegro.

Możesz też poszukać Alivio ;) każde z współczesnych ogarnie 9 speed.