#41
Wszystko można wyliczyć z niewielkim błędem, niewiadomą jest rama z widelcem, ale wyglądają na lekkie.
Moim zdaniem na bank <10kg. Myślę że Kuba84 i Diora są najbliżej, obstawię więc 9,86kg

#56
chinska waga ;-) :lol: :lol: :lol:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#57
Rower oryginalnie stał na XT 739 (katalogowo). Rama jest cr-mo z rur Fuji Light. Waży 1990g przy 19", widelec 743g. Kupiłem go to był na Alivio i ważył koło 12kg, ale w ręce i tak robił przyjemne wrażenie. 12kg to mniej niż mój seryjny Scott Comp Racing jakby nie patrzeć 3 model od góry. Postanowiłem złożyć go na lekkich niepozornych częściach z niskich grup i jak widać można mieć ciekawą wagę bez nawet STXa. :mrgreen:
https://www.facebook.com/evobikesycow

#58
Adamello pisze:Rower oryginalnie stał na XT 739 (katalogowo). Rama jest cr-mo z rur Fuji Light. Waży 1990g przy 19", widelec 743g. Kupiłem go to był na Alivio i ważył koło 12kg, ale w ręce i tak robił przyjemne wrażenie. 12kg to mniej niż mój seryjny Scott Comp Racing jakby nie patrzeć 3 model od góry. Postanowiłem złożyć go na lekkich niepozornych częściach z niskich grup i jak widać można mieć ciekawą wagę bez nawet STXa. :mrgreen:
Oszust i manipulant.A waga chińska na bank kłamie.Bo mam taką samą to wiem.
Lodzermensch

#60
Jak się okazuje sporo tanich i prostych komponentów ma wagę całkiem przyzwoitą. Takie Alivio bywa lżejsze od czarnego LXa i STXa.
Najpierw zrobiłem szynbciutką symulację na kompie - wyszło ok. 10.1kg. Nie chciałem dawać części, które od razu wskażą na zbijanie wagi więc trzeba je było nieco ukryć. Przebierałem w 3 grupach Alivio i jak się okazuje np. na korbie bywa róznica aż 100g pomiędzy rożnymi rocznikami.
Tak na szybko niektóre części:
Klamki Tektro 183g
stery jakiś mix diatecha i innych 125g
kiera jakieś niewiadomoco 145g
mostek procraft 238g
RD alivio 275g
FD 125g
suport FAG po tuningu 187g
pedały jakieś platformy 267g
heble alivio 385g
sztyca tranz x albo kalloy 221
siodło velo 264g
dętki superlight 230g
kaseta IG50 245g
koło tylne alivio/DT 1.8/M230 965g
koło przód tak samo - 754g
opony IRC Mythos kevlar 554+542g
korba alivio 769g
zaciski kół tranzX po tuningu 53g
łańcuch IG 290g
manetki sram 121g z linkami!
do tego pancerze aluminiowe niro-turbo i tytabowe sruby mocujące korby.

Miałem powymieniać śruby na tytanowe coby ni ebyło iwdać i dałoby może z 50g mniej ale już i tak dobry wynik.
https://www.facebook.com/evobikesycow