Wystawilibyście nagatywa takiemu typowi?

#1
Hej , jak sporo osób tutaj wie kupiłem jakiś czas temu na alledrogo stery Race face niebieskie pod kolorek dodatków w moim Zaskarze.Ponieważ miałem mały dołek finansowy poprosiłem sprzedającego o przełożenie wpłaty o 5 dni na co zgodził się bez problemu.Za stery zapłaciłem 150 a za wysyłkę 20 pln, wydawało mi się drogo jak za paczkę priorytetową (taka opcja była jako jedyna w aukcji) ale co tam , stery fajne więc nie marudziłem.Stery zostały wysłane do mnie podobno jeszcze przed długim weekendem majowym czyli w najczarniejszych scenariuszach w piątek 30 kwietnia.Nie było ich i nie było , napisałem maila i cisza , zadzwoniłem to dowiedziałem się że poszły poleconym przed weekendem.No to nic tam , czekam.Wracam dzisiaj z pracy a tu w skrzynce na listy na ulicy wystaje pół koperty(tylko pół weszło do skrzynki) ze sterami wysłane zwykłym listem ekonomicznym za 2.30 pln.Krew mnie zalała, zadzwoniłem do Pana sprzedającego i usłyszałem że On się cieszy że wreszcie dotarły i żebym sobie sprawdził czy wszystko jest bo na poczcie kradną.Ogólnie on ich nie chciał sprzedawać i może oddać mi kasę jeśli mi nie odpowiadają.Jestem tak wqurwiony jak dawno nie byłem , no może nie tak dawno byłem jak mi Turas kobietę zbluźnił i musiałem mu zrobić Pudziana z Najmanem.Walić negata?Sorry za długi wątek ale mnie telepie.
Lodzermensch

#2
wiesz to że akurat 20pln policzył sobie za paczkę ekonomiczną to jest jego sprawa, mógłby nawet 50pln. w aukcji masz jasno określoną cene i albo w to wchodzisz albo nie. to nie jest cennik poczty polskiej tylko jego więc luz. ale za to że nie wywiązał się z opisu aukcji i wysłał zwykłym listem narażając na zagnięcie to jak masz wkurwa to go pociśnij negatywem - dobry sposób na odchamienie się :) albo niech Ci zwraca koszty dostawy. ja jak wysłałem listem to mnie kupujący sprowadził na zimię i mu kasę oddawałem jeszcze i było ok.
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#3
tak jak Yves pisze - licytując przystajesz na warunki zawarte w aukcji, w tym na koszt dostawy Warunki te obowiązują także sprzedawce, więc skoro zadeklarował PACZKĘ a wysyła listem zwykłym możesz żadać zwrotu kosztów Zanim zasadzisz negatywa (ryzyko odwetowego) możesz z gościem negocjować, ew załatwiać sprawę przez centrum sporów
A swoją drogą taka przesadna oszczędność to skrajna głupota -gdybyś był nieuczciwy i łasy na kasę śmialo mogłeś założyć stery a od gościa wymagać pełnego zwrotu kosztów bo nie ma żadnego potwierdzenia że paczkę nadał Zwłaszcza że napisał Ci że wysyła poleconym sprawę w Allegro miałbyś wygraną ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#4
jeśli takiej kwoty nie było w opisie aukcji to jest najzwyklejsze naciąganie
obecnie jeśli wystawiasz komentarz inny niż pozytyw należy podać przyczynę
m.in. jest koszt dostawy, ja bym się nie pierdzielił
jeśli zwróci kasę to neutrala jeśli nie to negatywa
i olej odwetowego, cwaniactwo trza tępić
Era retrobikera kończy się na cantileverach...
Dziewczyny wolą sztywnego :)

#5
Ja się nie kłócę że zawyżył koszt przesyłki tylko o to mi chodzi że wysłał zwykłym listem.Ja sam sprzedając nigdy nawet nie doliczam za kopertę , jeśli paczka priorytetowa kosztuje do 1 kg kosztuje 11 pln to tyle wpisuję i już na mojej głowie jest dobre zapakowanie towaru (jak co niektórzy tutaj wiedzą:)) ale to on ustalał koszt i się na niego zgodziłem .Gdyby chociaż wysłał zwykłym poleconym to już bym nie miał pretensji ale zwykłym listem?Co by było jakbym wrócił pół h później do domu a koperta zaintrygowałaby upalonych ziołem 13-latków?Odwetowca się nie boję bo koleś już mi zaraz po wpłacie wystawił pozytywa, zastanawiam się tylko czy wystawiać negata czy nautrala.
Lodzermensch

#6
Sprawdź najpierw dobrze same stery - niech ci nabiją, wyregulują
Jak wszystko będzie OK to ja w takiej sytuacji powiem szczerze ze bym negatywa nie dawał, bo i w sumie to nie aż taka zbrodnia - jak gościa sp.....sz na funty w mailu i pokażesz możliwe konsekwencje takiej wysyłki to chyba mu do głowy przemówi na przyszłość
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#8
Stery już założone i wszystko z nimi ok , negatywa mu nie walnę , nie jestem taki.Dostanie neutrala i najmniej gwiazdek za wysyłkę i tyle.Z tym że wystawie jutro bo dziś jeszcze mnie trzęsie.
Lodzermensch

#9
Człowiek to jednak za miękki jest.Wystawiłem spokojnego neutrala typowi a ten dzisiaj do mnie dzwoni i drze koparę że na **uj mu wystawiłem ten komentarz bo przecież się dogadaliśmy a on nie ma pełnej władzy nad swoim kontem bo je udostępnia kumplom i coś tam jeszcze.Miarka się przebrała i grzecznie powiedziałem mu żeby poszedł się wybiegać.Żebym wiedział że taki cep z niego to miałby negatywa.
Lodzermensch

#10
chopie przeciez to z myslenic to czego sie spodziewasz? konta nie wolno udostepniac - mozna za takie cos dostac "zawias" na tydzien/wiecej...

podobno lozyska byly wyruchane w nich - juz pewnie widziales ile sobie za takie wolaja na allegro (~70-80pln SAME LOZYSKA!)... powiem szczerze, ze bylbym mocno poirytowany (pamietaj ze jest opcja uniewaznienia komentarzy... inna sprawa co Ci to da jak z kasa jestes w plecy...)
Obrazek