#4
dajta spokój z Kalim żeby u niego dorabiać tulejki, toć to rok będzie trwało jak go nie znasz osobiście ;)
tyle jest firm co tokarki mają, wystarczy wygooglować

#6
Chodzi o tulejki montażowe ale oke dzieki i chyba tak zrobię, bo do damperów tulejki się dorabia bo potrzebna jest inna średnica wewnętrzna i zewnętrzna a nie do każdej ramy takie same pasują ;-)

#7
A może ma ktoś gdzieś tulejkę do starych rock shoxów? :-> Na pewno SID XC i chyba Deluxe - plastikowa, średnica robocza 12mm. Na zdjęciu czarne po lewej na dole. Wyciągnąłem damper z roweru i okazało się, że jedną ktoś zastąpił alu... :evil:

Obrazek

#8
No ale to nie ślizg tylko tulejka ,która styka się z ramą. Tuleje ślizgowe są na allegro(to z teflonem w środku). Nie rozumiem dlaczego chcesz alu zmienić na plastik.

#9
W tym rozwiązaniu tuleja montażowa jest jednocześnie tuleją ślizgową. Rozwiązanie średnio dobre, ale rower ma być ekonomiczny więc jakoś to może będzie :) Ktoś kto to składał zamienił jedną polimerową na alu, a ja chcę uniknąć tarcia alu o alu.

Te z allegro są do damperów z oczkami o średnicy ok 14-15 mm, w moim oczka mają 12 mm.

#12
Ostatecznie też wziąłem u nich, ale przyoszczędziłem 5 dych na zamówieniu tylko jednej tulei montażowej 50mm. Potem przeciąłem ją na pół i obie części z dystansami dopasowałem do ramy. Mam lepiej dopasowane niż oni by to zrobili bez dostępu do ramy i jeszcze wyszło taniej :)

Co do tulei ślizgowych, na szczęście pomylili się przy pakowaniu i ich nie przysłali. Zmotywowany tym faktem odnalazłem takie tuleje w sklepie Special na ul. Gromadzkiej w Krakowie za bagatela 1,11 zł / sztuka (w proshox 12 zł). Chodzi o metalowe tuleje z teflonową warstwą ślizgową, polimerowych nie mieli. W tym sklepie są też oringi i łożyska jakby ktoś potrzebował.