Poczta Polska ?

#1
Mam mały problem. Nadałem ostatnio trzy paczki do trzech różnych forumówiczów . Przed chwilą jeden z nich poprosił mnie o tracking. Wpisałem nr. żeby sprawdzić czy paczka w drodzę a tam ciekawostka. Paczka z ramą waży 1 kg, a paczka z 2 oponami 9 kg. I teraz zagadka . Czy Pani na poczcie źle nadała paczki , czy źle wpisała wagę? Miał ktoś taką sytuację ?

#3
No wiesz Piotrze, tu jest też kwestia tego czy kupujący dostanie to za co zapłacił.

Zobaczymy jak to będzie, ale ewentualnie, może warto było by zgłosić sprawę na poczcie już teraz - a nóż paczki na tym etapie mogą być przekierowane we właściwe miejsca?!

Szopi17,
co masz na nadaniu, np na tym z mojej paczki? Tzn jaka jest waga podana na potwierdzeniu nadania?!
możliwe, że to tylko błędnie wprowadzone dane do systemu

s

#5
Jutro zanim otworzą pocztę paczka już będzie w drodze do Ciebie.

Moim zdaniem babka pomyliła karteczki . Wysyłałem tego dnia z 10 listów i paczek i nie zwracałem uwagi na druczki. Nie ma co panikować. Najwyżej oddam wam na przesyłki i prześlecie w miejsca docelowe.

Waga na druczku zgadza , się z tą z trakingu :-/

#6
u mnie kobita pomyliła etykiety, musiałem wypisywać nowe, ale co sie nasłuchała torba jedna to jej aż uszy zwiędły, teraz jak ide to daje po jednej przesyłce na raz i czekam az przyklei, i na przesyłkach wszystkich pisze adresata mimo ze na etykietach tez jest to wypełnione :)

Re: s

#7
Nie ma co panikować
spoko spoko, nie ma problemu, tak to czasem widać bywa. Nie widzę powodów do obaw, że jakoś na tym incydencie ucierpię. W najgorszym razie rower złożę po świętach. To nie problem - mam przełaj, a w góry się póki co nie wybieram, tzn dopiero w maju.. Do maja dojdzie :-)
sztopi17 pisze:Jutro zanim otworzą pocztę paczka już będzie w drodze do Ciebie.
to jest przenośnia czy jak to rozumieć?! :-) Tzn ta moja już do kogoś doszła i już została wysłana ponownie do mnie?

s

#10
Dałem jej wszystkie na raz. Ta czytała adresy naklejone na paczce i dopierała druki. I tak dobierała , że wszysto pomyliła. Najlepsze zadzwoniłem na infolinie PP czy jest możliwość przekierowana paczki . Kazali mi się udać do najbliższej placówki i napisać jakiś druczek przekierowania. Poleciałem na pocztę i co usłyszałem " tylko w wybranych oddziałach". Mimo , że to pracownica poczty się pomyliła za przekierowanie paczki musiałbym zapłacić ja.

#12
Czy Pani na poczcie robi mnie w bambuku ?

Chciała , żebym zapłacił 50% więcej za brak kartonowego opakowania. (Rama zawinieta w folie) . Opłata wyższa ze względu na ryzyku uszkodzenia innych paczek :mrgreen: Podobno jakiś nowy przepis ?

#14
Ostatnio doszło do kolejnej podwyżki usług Poczty Polskiej. Średnio o 20%, chociaż inflacja jest na marginalnym poziomie. Po analizie cennika kuriera DPD (którego mam za rogiem) stwierdziłem, że koszt wysyłki paczki w DPD stał się niższy niż przez PP. Do tego w strefie paczki DPD dostaję pudełka, koperty, opakowania foliowe a nawet dowolną ilość taśmy pakowej w cenie przesyłki. Na PP trzeba za to płacić spore kwoty. Co więcej - jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby kurier DPD nie dostarczył paczki na następny dzień - w cenie podstawowej usługi. Jeśli chcę coś takiego od PP - też muszę dodatkowo zapłacić.

Zastanawia mnie jedna rzecz. PP podmiotowo korzysta ze zwolnienia z podatku VAT. Inni kurierzy nie są zwolnieni. Oznacza to, że kurier musi od każdej sprzedaży odprowadzić do skarbówki 23% podatku VAT. PP ma przychód od każdej sprzedaży od pełnej kwoty, bez pomniejszenia o VAT. Oznacza to, że PP zarabia na każdej przesyłce 23% więcej niż kurierzy. Za to ceny do zapłaty dla ostatecznego odbiorcy (osoby fizycznej nieprowadzącej działalności) są wyższe w PP. Dla przedsiębiorcy odliczającego VAT różnica jest jeszcze większa - gdyż faktyczny koszt po odliczeniu VAT jest mniejszy o następne 23%. Za to czas dostarczenia przesyłki przez PP jest dłuższy. Czy więc tylko ja czuję, że coś jest nie do końca w porządku?
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#15
Firmy kurierskie zarabiają dużo pieniędzy na obrocie pieniędzy z pobrania - DPD trzyma pieniądze do czawrtku w następnym tygodniu po doreczeniu przesyłki. Wysyłając paczkę w piątek pieniądze mamy na konieci za 2 tygodnie a w dzisiejszych czasach oznacza sporo czasu na inwestowanie. PP wysyła pobrania w 3dni robocze.

Nie mniej ja DPD wysyłam paczki już dłuższy czas - dla mnie jest to znacznie wygodniejsze. Duże paczki polecam nadawać przez Sendit itp strony bo jest jeszcze taniej.
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#16
Na poczcie to jeszcze cena zależy od tego na jakim kwicie wysyła się paczkę. Ostatnio wysyłałem FD a że nie miałem w domu kwitów to juz na Poczcie wypisałem taki duży biały druk. FD zawinietą w karton i strecz, więc niezbyt duży gabaryt. Pani w okienku mów że paczka przekracza gabaryt i będzie drogo, wtf jak FD przekracza gabaryt. Kupiłem kopertę z bąblami i w kopercie już nei przekraczało. Zapłaciłęm ponad 20, już nie pamiętam ale dużo. Ale wziałem takie stare kwity zółto-niebieskie i jak wyysłam na nich to paczka do 1 kg priorytet kosztuje 14 pln i nie marudzą o gabaryty. Także Pozcta to jest jeszcze stary twór z przeszłości, zależy jaki humor ma Pani w okienku.
Lodzermensch

#17
No właśnie obecnie w DPD płacę 14 zł do 0,5kg i 15 zł do kilograma. Przy cięższych paczkach DPD wychodzi już taniej niż PP. Paczka jest zawsze na drugi dzień i nie muszę kupować koperty bąbelkowej - bo strecz, taśmę i koperty mogę sobie wziąć w cenie. Poza tym nie muszę wypełniać durnych kwitków po milion razy, bo moje dane są zapisane w systemie DPD i muszę jedynie podyktować dane odbiorcy (podyktować, a nie wypisywać). Do tego zazwyczaj bez kolejki (nawet jeśli jakaś się trafi, to obsługa jednej osoby trwa o wiele krócej niż na PP - więc ogonek szybciutko się rozładowuje).

Jak tu korzystać z PP?
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#18
Ja mam pocztę blisko domu, małe paczki tam nadaję. Jak mam większą to przez ścianę w pracy mam firmę kurierską, tam u chłopaków mam każdą paczkę za 20 pln, wysyłałem juz ramę rowerową, oponę 17 cali do samochodu itd.
Lodzermensch

Re: Poczta Polska ?

#21
Poczta polska przebiła absurdem juz wszystko !!! Pracuję sporo w delegacji i czesto zabieram ze soba fanty do wysłania . Spakowalem w karton zakrecilem strechem i ide do agencji PP do ktorej mam 20m z hotelu . Nowa polityka PP paczki musza być spakowane w idealnie rowne prostokątne kartony , inaczej ida jako ponadgabarytowe 200% wiecej . Mila Pani mówi że paczki nie przyjmie bo dopłaci z własnej kieszeni . Wszystko owieniete streczem , klejone kartony czy spinane opaskami idzie jako ponadgabaryt. PATOLOGIA

Re: Poczta Polska ?

#22
sztopi17 pisze:
2019-10-23, 18:03
Poczta polska przebiła absurdem juz wszystko !!! Pracuję sporo w delegacji i czesto zabieram ze soba fanty do wysłania . Spakowalem w karton zakrecilem strechem i ide do agencji PP do ktorej mam 20m z hotelu . Nowa polityka PP paczki musza być spakowane w idealnie rowne prostokątne kartony , inaczej ida jako ponadgabarytowe 200% wiecej . Mila Pani mówi że paczki nie przyjmie bo dopłaci z własnej kieszeni . Wszystko owieniete streczem , klejone kartony czy spinane opaskami idzie jako ponadgabaryt. PATOLOGIA
Wysyłałem kiedyś FD, zawinięte w rulonik z tektury, strecz i taśma. Małe toto jak to FD w tekturze. Pani Zdzisia mówi mi że won z tym, że ponadgabaryt przecież. I że mam kupić takie spore pudełko ichniejsze i w tym pudełku nie będzie gabaryt. A nie było już nigdzie tych żółto-niebieskich kwitków na paczki w urzędzie, na nich nic nie jest gabaryt. A na tych białych duże pudełko nie jest a mały rulonik jest. Tak więc tego.
Lodzermensch

Re: Poczta Polska ?

#28
Już kilka miesięcy temu zdjąłem z aukcji na allegro możliwość wysyłki za pośrednictwem tej pogrzanej instytucji po tym jak kilka razy musiałem dopłacić sporo do przesyłki. Kilkadziesiąt gramowy przedmiot zapakowany w kopertę bąbelkową a cena 18zł. To bez łaski - zamawiam kuriera, przyjeżdża pod dom i odbiera dużo większe paczki za 15zł i nie muszę stać w tych tasiemcowych kolejkach na PP.
Poczta Polska, Telewizja Polska, jedno wielkie dziadostwo. Na szczęście jest wybór (jeszcze) - czy to na pilocie, czy wśród przewoźników.
https://www.facebook.com/evobikesycow

Re: Poczta Polska ?

#30
Niedaleko domu mam punkt kurierski, trochę już tam wysyłam i od długiego już czasu liczą mi 20 zyli za paczkę, praktycznie bez względu na wagę i rozmiar. Wysyłałem już dwie opony samochodowe, ram bez liku i wiele innych pierdół.
Lodzermensch