#2
cześć, mój brat ma ten rower, całkiem fajna rama ze stali klasy wyżej średniej, najgorszym miejscem jest w niej regulowany suport, jest ciężko o niewiele zmienić naprężenie łańcucha, bo śruby wygniatają wgłębienia w aluminiowej tulei. Sam miałem ramę big wheel (ma normalny suport), ale nigdy nie złożyłem na niej roweru, waga rzeczywista 2191g. Poza tym trzeba wiedzieć, że te ramy mają zacisk sztycy 30.0, a oryginalny w unplugged do niczego się nie nadawał, w big wheel był ok. Na rowerze unplugged jeździ się dobrze, nie czuć żadnych dziwnych niesztywności, rower w miarę lekki jak na średnią klasę. Moim zdaniem nierówności terenu czuć na nim mniej niż np na giant mcm z kołami 26 cali, może to przez ramę, a może właśnie przez koła.

aa

#6
Niestety znalezienie 29er na stalowej ramie w normalnej cenie graniczy z cudem. Chce kupić coś do konkretnego jeżdźenia. Koniecznie single speed bo ostatnio za leniwy jestem na podjazdach.

W

#10
Chciałem kupić tą ramkę ale na razie się wstrzymam. Ma tylko 2 lata gwarancji i szkoda , żeby jeden rok jej trwania przeleżała w piwnicy. U mnie jest taki problem , że jestem mało konsekwentny i wiem , że będę długo składał ten rower :lol: .Dlatego wole gotowca. Kona mi wpadła w oko ale oczywiście polski dystrybutor tej mark zarzeka się , że więcej tego modelu u niego nie będzie :-/ .

Nie chce już zakładać nowego wątku a mam pytanie.

http://allegro.pl/ns-surge-rs-pike-409- ... 57146.html


Tak czysto hipotetycznie czy taka rama nadawała się do XC.