#152
Mi właśnie miałem pisac to co Piotr. Statyw się załatwi. Da się długie naświetlenie i zobaczymy, czy się fajnie ludziska rozmażą. Spróbować można. Ja mieszkam obok Twojej pracy, wiec nawet późno możemy się wybrac do Manu. Zobaczymy co wyjdzie. Niezobowiązująco.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#155
Przepraszam za mały chlewik ale
A teraz proszę o wypowiedz kogoś, kto ma jakiekolwiek pojecie na temat starych rowerów.
Uznałem to za ujmę ,więc mnie to mocno rozwścieczyło. I smutno mi że widzicie skutki tego.
Już w tym temacie sie nie odzywam bo fotograf z mnie fatalny.

Ps.
Spróbować można. Ja mieszkam obok Twojej pracy, wiec nawet późno możemy się wybrac do Manu. Zobaczymy co wyjdzie. Niezobowiązująco.
Cóż Ty masz za niecne zamiary? Późno, zobaczymy co wyjdzie, mieszkam przy twojej pracy,niezobowiązująco do tego? :shock: Ja tam bym do manu nie szedł ;-)

DEFINITYWNY KONIEC OFFTOPU A JA SIE ZAMYKAM :!:

#156
A co myślicie o czymś takim? Zdjęcie roweru + wstawka z katalogu? Koncepcja marcina74 nawet fajna więc coś wykombinowałem ale do końca mnie nie przekonuje.

Obrazek
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#158
.... to zdjęcie nic mi nie mówi , albo ...zajebisty chodnik i drzewka .

Fotka powinna przedstawiac krajobraz , widoczek , coś tam ... i rower jako dodatek mniej wiecej ,a pierdoły katalogowe sobie darujcie , natłok bzdur jest szkodliwe :lol:
www.velotech.pl

#160
Dobrze Piotrze :-) Też jestem zdania aby był sam rower bez pierdół. To wstawianie obiektów do zdjęcia to lipa.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#163
ech.....chyba sam sie wezme za jakieś fotki swojich szpejów .......mam jeszcze ładną univege czarną z dawnych lat ....może ją odkopie po raz kolejny do fociurek

tylko ze taraz to ogólnie jest do dupy.... bo każdy rower powinien sie plasowac w jakąś pore roku a jak widać mamy za oknem taką jaką mamy i tło bedzie takie samo , no chyba ze ktoś coś wymysli ...jakieś tory kolejowe, zabytki , i inne dziwne miejsca
www.velotech.pl

#164
Pewnie że zbliżenia na ciekawe detale roweru mogły by fajnie wyglądać. Ale...
Trzeba by zrobić dobre zdjęcia tych detali to jedno, trzeba by kogoś kto się na tym zna i estetycznie to skomponuje w jedną całość to drugie...

Czasu nie mamy za wiele, jeśli to ma być kalendarz na cały 2015 a nie od maja np ;-)
Chyba należało by się skupić na zdjęciach samych rowerów na razie...

W weekend nie planuje nic szczególnego, więc jakby była potrzeba i chętni możemy się umówić w Krakowie lub okolicach na jakieś focenie. Plus tego taki, że może by się udało jakieś dynamiczne ujęcia zdobić, a nie tylko rower oparty o coś

#165
umówny się że każdy wymieniony z poniższej listy do 10go grudnia przygotuje 3 zdjęcia (proponuje 2 poziome i jedno pionowe) wrzucicie je do mnie na maila ja je wrzuce na swoje picassa, zrobie 2-3 projekty kalendarza, 2-3dni podeliberujemy nad nimi, coś wybierzemy i wyślę projekt do druku
sztopi17 pisze:Matko Boska zarysy, projekty , ale macie filozoficzne problemy :lol: Firm które oferują takie kalandarze na allegro jest od groma.
13 zdjęć (jedno ładne na okładkę)
12 fajnych furek z forum

na szybko typy:
-Chesini Marcina
-Kona Kula Skeevo (jak Piotr kiedyś mu koła wyślę :lol: )
-Piton GS Delirum (dla ortodoksów zmieniłbym do fotek gripy)
-Scott Pro Snacka (jak wyżej tylko tutaj mostek :)
-Aldka Kona Cinder Cone
-Gerwazego Cinelli The Next Machine
-GT LTS Cardamona (jak jest na chodzie)
-GT Avalanche Aldka (jak dorobił widelec pod kolor)
-Marcina La Italiana bunga bunga (jakoś tak to leciało :)
-Fockera Bontrager
-Adamello GT Tequesta
-Piotra Kona
do 10-go grudnia poproszę o zdjęcia na adres cardamon81(wiadomoco)gmail.com

umówmy się że 1os/1 rower/1rok, brakuje mi tu projektu Ojca Dyrektora :->

#168
Na chwile chciałem wrócić do zdjęć....
Taki przykładowo szary tytan fockera może bardzo ciekawie wyjść gdyby strzelić fote w aktualnych warunkach. W tle mgła, szarzyzna i kompozycja może być naprawdę zacna. Ja bym się tam akurat warunkami zbytnio nie przejmował.

No i podsuwam przykład jak rower zlewa się z tłem:

Obrazek


Generalnie jestem za widoczkami i gdzieś tam mały rower na uboczu a nie fota grzmota na cały kadr. Ewentualnie jakiś szczegół, ułamek rowerka dający do myślenia, pobudzający wyobraźnie.

Foto roweru a'la biały dajmondbak mnie po prostu odrzucają.
Ostatnio zmieniony 2014-11-27, 10:04 przez Adamello, łącznie zmieniany 1 raz.
https://www.facebook.com/evobikesycow

#170
cardamon pisze:umówny się że każdy wymieniony z poniższej listy ...
Ale jeśli kalendarz to ma być wytwór forumowy, to dlaczego chcesz ograniczyć możliwość wysyłania propozycji zdjęć tylko dla 10 osób?

Niech wyśle każdy kto uważa że ma zdjęcie/zdjęcia nadające się do publikacji, tylko ograniczyłbym liczbę tych zdjęć do np.3-4 na osobę. A potem zróbmy głosowanie wybierając 12 + 1 na okładkę

#172
A poważnie - dla mnie pomysł z wyborem jest super.
bedzie sprawiedliwie ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#173
szczerze ? mi sie nie podoba bo: z czysto egoistycznego powodu ktoś nie zagłosuje na mój a chciałbym go jednak mieć w kalnedarzu w domu to raz ze mi sie odechciewa go robić a dwa że nie będe chciał go kupić, w taki razie linki do drukarni macie, droga wolna :-) jakoś jak w innym wątku Sztopi wrzucił liste z rowerami i użytkownikami to z niej jasno wynikało że są to osoby w miarę aktywne a nie wszyscy, to nikt nie stekał

ROBTA CO CHCETA, MNIE W TO NIE MIESZAJTA :mrgreen:

#176
no i sprawa sie rypla ... :-?

Kuba glowa do gory ;-)
ze starej listy oddam jedno miejsce dla Ivesa lub Szeryfa
i ciagnij temat do przodu bo cos czuje ze bedzie jak z polska polityka
kupa szumu zadnych efektow :idea:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#177
Piotr pisze:moze po prostu powrzucajmy w kalendarz wszystkie rowery jakie sie tu przewineły i każdy bedzie zadowowlony, taki mix i będzie ZAJEBIŚCIE !!!
To jest myśl! Jeden rower na każdy dzień 2015 :mrgreen:

#180
ZRÓBMY TEGO MIXA NAPRAWDE KAŻDY BEDZIE ZADOWOLONY I BĘDZIE TO JEDYNY KALENDARZ TAKI NA X LAT ISTNIENIA FORUM WERSJA LIMITED EDITION, , A NA PRZYSZŁY ROK SIE COS POMYŚLI WCZĘSNIEJ I NARESZCIE ZACZNIECIE ROBIĆ FOTKI KLIMATYCZNE
www.velotech.pl