jaki amor do kuwahary??

#1
jak w temacie, co i jakie do kuwahary lion , aby pasowalo rocznikowo i aby bylo zgodnie z idea made in japan???? rama to kuwahara lion z u-brake i bedzie stac na xt m735 (hamulce tylko lx i exage maountain, takie sa fabrycznie , takie zostana) stery sa na 1 cal, oryginal tange levin CD ...wszelkie sugestie mile widziane
Ostatnio zmieniony 2012-11-02, 14:33 przez ANDRIUBIKER, łącznie zmieniany 1 raz.

#2
Eee żaden? Na sztywno jest najlepiej, Maga 20 mam jak co, Tange by pasował fajnie ale nie ma ich za dużo chyba i za dobre nie były?
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#3
jakby mial byc zaden, to tematu bym nie zakladal ;), u mnie wszystkie rowery maja i amor i ten bedzie miec takze, jedynie kwestia jaki???

#4
No to Made In Japan chyba tylko Tange się kwalifikuje, pewnie Focker mnie poprawi ;] RS1 był robiony we współpracy z Dia-Compe, czyli w Japonii? A Magi to w sumie gdzie robione były? Te Tange to tylko elastomery i sprężyny bez fajerwerków technicznych chyba.
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#5
tu mi na fajerwerkach nie zalezy, ma byc made in japan, wlasciwie cala (poza kolami) grupe m735 mam, hample sa wszystkie duperelki czyli mostek,zacisk,stery sa oridzinal, trzeba dobrac kola na piastach m735, sztyce i siodlo , nooo i ten amorek wlasnie

#7
z suntoura to mam tylko kasete;), a i kuwy zawsze na siemano byly, wiec bedzie m730/5 , a widel made in japan, wiec tiga lub co inne (tymbardziej ze mam do tej ramy sztyce wlasnie tioga cr-mo , ciekawe ze srednica sztycy do niej to 27,0), pewnie focker bedzie widzial co japonskiego z roku 1990 :)

#8
Dla siebie czy dla kogoś składasz? :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#11
Ale ja nic z suntoura nie ma ;) a mam katalog z 90 roku , ta Rama to rocznik 90-ty , I wszystkie byly na siemano , a prawie wsio z m735 mam , a widel jakis japonski , amp jakos tak dziwnie , na poczatek na sztywno zloze jak jest , a jak sie wIdel znajdzie odpowiedni, to sie zamontujE , potrtzebuje tez Te przelOtki zakrecane na glowKe ramy , moze ktos ma

#14
Szkoda, że nie masz odrobinę wyższego modelu - tam własnie w roczniku 1991 był system amortyzacji w główce IRS - miałbyś rozwiązany problem amora.

W Lionie - jeśli ma być MadeInJapan - pozostaje chyba tylko Tange Struts lub Suntour DuoTrack (niska półka). Shimano robili też amory, ale do rowerów miejskich i trekkingowych. Tange kilka razy w roku się pojawia na allegro, podobnie jak stare Duo Tracki - ale zwykle są w opłakanym stanie.

Tioga jest chyba amerykańska (podobnie jak Showa). Poza tym można posiwieć czekając na coś takiego w Polsce, a kupując w Stanach cena przekroczy wartość roweru kilkakrotnie. Średni pomysł.
Dia Compe to też amerykańska firma - z Japonią amory RS nie mają wiele wspólnego. Poza tym z dostępnością RS jest jak z Tiogą. Bez sensu. Warto tylko dodać, że Mag20/30 też był robiony we współpracy z DiaCompe.

Jeśli mogłoby być pozajapońsko, to sugerowałbym:
- Maga 20/30 jeśli miałoby być w miarę spójne rocznikowo (rower - 1991, Mag20/30 - 1992)
- Maga 21 jeśli amortyzacja miałaby być skuteczna (pierwszy Mag 21 - 1993)
Ostatnio zmieniony 2012-10-27, 10:24 przez focker, łącznie zmieniany 1 raz.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#15
IRS to od roku 91 , Moj lion jest rocznikiem 90-tym , wtedy w hierarchii stal znacznie wyzej :) sterowka jeszcze 1 cal, I lzejsze ciensze rurki niz od roku 91-ego , a z ta tiogA zawsze MI sie wydawalo ze to japonska marka, nawet mam sztyce tioga ze stalio cr-Mo I na niej jest wytloczone , made in Japan , wlasnie tez myslalem nad suntourem, ale jak piszesz szalu nie robi (choc dawali je np w peugeotach I dawaly Rade) , narazie go zloze na oryginalnym sztywniaku , jak sie trafi cos ciekawego to sie amorek dolozy , nie pali sie , bo mam jednoczesnie teraz 3 ramy do zlozenia7n wiec na spokojnie bede to montowal :)

#17
Kojarzę że we Wro w jednej dziupli jakaś Tioga leży ale w ciężkim stanie ;] Nie ma reguły, trzeba filować allegro, pewnie prędzej w jakimś rowerze się pojawi, DuoTracki to są często spotykane w sumie.
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#18
W sumie biały Lion zawsze mi się kojarzył z 1991, ale faktycznie 1" i malowanie bez maziajek to 1990. To jeszcze bardziej nas oddala od Magów i innych w miarę dobrze działających amorów. Tange Struts to też w sumie 1992. Te amory czasem się pojawiają na allegro. W tym roku chyba nawet było coś wartego uwagi u Corrado (http://allegro.pl/amortyzator-tange-str ... 59199.html), choć najczęsciej są zarżnięte na amen.

Pogrzebałem trochę - Tioga to w sumie firma międzynarodowa, taki brand marketingowy a'la Ritchey, choć faktycznie korzenie ma w Japonii. Znalazłem o niej taka fajną informację:
You must understand that Tioga is a marketing company that originates ideas and commissions factories to make them, or finds a bicycle item made by a factory and does world-wide marketing of the item under their "Tioga" brand name. Tioga's U.S. office is in Southern California, the most well known of the owners in Tioga, (or more likely the only owner), is "Rio" Marui, a Japanese national. Marui Ltd. of Osaka, Japan is also owned by Mr. Marui and was, for many years, the sole export/trading company for Shimano bicycle products to the U.S.
Tak czy owak doczekać się tego amora nie sposób. poza tym pewnie musiałbyś się o niego ze mną bić.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#19
My sie jakos dogadamy ;) bez bicia :) , bede szukal az znajde prawidlowy , a co do maziajek , owszem ten lion ma kropeczki , mocowanie na pompke I kilka fajnych detali ktorych rocznik 91 juz nie posiada, chocby hample tylne u-brake I ciekawie prowadzone linki dolem , przyznam szczerze ze kompletnie nie moja bajka, ale jak u jacoba robilem sztyce to strasznie MI sie spodobal sposob I precyzja wykonania, do tego wlasnie Te smaczki rozne , fajna. Japonska robota I dlatego jak sie Rama trafila to postanowilem ze kupie :)

#20
W ogóle fajnie że jest mostek oryginalny, gdyby go nie było zaproponowałbym mostek amortyzowany ;] Detale są super w tych ramach trzeba przyznać, sam się za swoją wziąłem wczoraj w końcu ;]
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#22
W tym lionie jest oryginal nitto, oryfdinalny zacisk sztycy, Oryginalne stery , przelotki I takie fajne slizgi na linki, mam tez kierownice strong I kilka innych drobiazgow ;) , okazja generalnie, szkegolnie ze mizerne pieniadze za nia dalem a Stan naprawde super

#23
ANDRIUBIKER pisze:Potrzebuje , wiesz jaka ta co na glowce ramy jest , takie PO bokach wystaja haczyki ;) , Rama ma stery 1 cal ...
a nie to myslalem ze o co innego chodzii

#24
jacob pisze:a nie to myslalem ze o co innego chodzii
, pewnie Ci chodzilo o podkladke pod nakretke sterow z oporem dla lionki... w tym lionie jest mostek z oporem wiec ta podkladka zbyteczna, ale sa do niej wszystkie specyficzne dodatki, poza wlasnie tymu haczykami na pancerze ktore sa przykrecone jako obejma na dole glowki ramy, w Twojej jest takowy i wszystkie kuwy jakie widzialem maja to cos, i o to mi chodzi, nabede to bardzo chetnie

#25
Jacob w tej Twojej kuwie tez sa mocowania dla 2 bidonow na dolnej rurze?? i nalepka z napisem MTB ishiwata crMo quadruple butted tubing?

#26
spróbuj napisać do gościa od którego kupiłeś Kuwę, może on to ma.
W mojej jest tylko jedno mocowanie na bidon . Jeśli chodzi nalepkę to jest inna, bo u mnie jest cieniowanie 5krotne, a nie 4 jak w 90" ;-)
opór pod canti na wiele Ci się nie przyda skoro chcesz amortyzator

#27
narazie go nie ma, a nawet jak bedzie to i tak opor czy w mostku czy pod sterami jest zbyteczny, to wiadomo, a lion z 91 jest tez 4 razy cieniowany, tyle ze os , oversize, czyli wieksze srednice rur i stery 1,1/8 cala, ;)
Ostatnio zmieniony 2013-12-02, 20:27 przez ANDRIUBIKER, łącznie zmieniany 1 raz.
Załączniki
lion 91.jpg
lion 91.jpg (35.79KiB)Przejrzano 9377 razy

#29
na naklejce, na ramie jest dokładniejsza rozpiska - u mnie rura dolna jest 5krotnie cieniowana. Przy następnej sesji mojej Kuwahary sfotografuję tę naklejkę.

#30
dokladnie tak, bo jak sie na inne modele popatrzy to slopping jest ale w druga strone ;), a lion faktycznie juz ma gorna rure nieco opadajaca w strone sztycy, najlepiej to widac na kuwie u jacoba