corratec bow cr-mo

#1
zanabylem wreszcie kolejna rame corratec cr-mo, poluje na taka juz dluuugo , tym razem mam nadzieje ze nie bedzie peknieta jak ostatnia, a ze ziomal z jeleniej góry to tyle prosciej przy odbiorze zweryfikuje, ale pytania moje takie, kto posiada jakies komponenty picon, lub corratec? aby skompletowac go niemal katalogowo, to prosze tu pisac, i kto posiada widel indy sl, w kolorze czerwonym lub srebrnym? , to tez tu pisac, a dodatkowo jakies sugestie itd, ...rama to twinbow rocznik 97, generalnie ta sama rama co huskybow, racebow, hardbow,joebow itd, roznica w osprzecie i widelcu, chce go zlozyc jak racebow, czyli xt 737/9 i wlasnie indy sl ....najpotrzebniejsze sa kola najlepiej corratec
Ostatnio zmieniony 2013-10-23, 16:20 przez ANDRIUBIKER, łącznie zmieniany 1 raz.

#2
Czerwony Indy SL bardzo rzadko się zdarza. Takie były tylko wersje OEM. W sklepach sprzedawali tylko żółte. W Polsce raz widziałem SLkę z czerwonymi naklejkami (biały lakier). Dużo łatwiej znaleźć czerwono - białego XC, ale też do częstych nie należą.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#3
no wlasnie wiedzialem ze to oemowe glownie, idealem jednak bylaby indy sl w kolorze srebrnym ( np czarny ze srebrnymi naklejkami, albo srebrny z czerwonymi naklejkami, nie wiem jaki tam wychodzil fabrycznie) w corratecach dawali widel w kolorze rurek gornych...

#4
Srebrne to chyba w ogól nie wychodziły. Dopiero od 2002r. się chyba pojawiły takie RSy.
Może tego X-Verta z allegro tu zapodać?

Indiego mam nowego w kolorze biały z niebieskimi naklejkami jakby coś - ale tu chyba nie podejdzie.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#5
o tym manku intensywnie mysle, tyle ze juz katalog nie bedzie, bo ona albo z indykami/judy byly albo z rst w pozniejszym czasie bodaj od 98, bialy z niebieskimi naklejkami byl w hardob na foto
Ostatnio zmieniony 2013-10-23, 16:20 przez ANDRIUBIKER, łącznie zmieniany 1 raz.

#6
Dokładnie takiego samego mam na wydaniu - praktycznie nowy, zdjęty z pokazowego roweru. Tak sobie patrzę na to Twoje zdjęcie - może jednak by i u Ciebie podszedł? W sumie tło naklejek jest niebieskie.

Z komponentów Picon/Corratec to Ci chyba tylko mostka i piast brakuje?
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#7
mostka, piast i obreczy, a takze chwytow i specyficznej kierownicy(o ile sie na taka zdecyduje, bo wygodna ale nigdy mi sie nie podpobala)

#8
dzis odebralem set corratec bow cr-mo i ...... i dawno takiego banana nie mialem na gebie :-D , rama jest poprostu jak nowa , gdyby nie slady po zaciskach kol to NOS, po rozebraniu jej do naga, zywa , czysta stal, ani grama rdzy poprostu ideal, jeden z najlepszych zakupow ostatnich lat :) ... bedzie na kompletnym xt 737/9 , korba corratec ( tez wraz z pakietem suportu poprostu nos, przejechane moze pareset kilometrow) z tarczami od ivesa xt i real < manetki sachs , widelec manitou x-vert, poszukuje wciaz kol na piastech corratec , oraz mostka picon lub corratec i srebrnej kierownicy corratec, reszta jest , projekt w trakcie ;)

#9
ANDRIUBIKER pisze:mostka, piast i obreczy, a takze chwytow i specyficznej kierownicy(o ile sie na taka zdecyduje, bo wygodna ale nigdy mi sie nie podpobala)
Odwróć risera do dołu i voil&#224;! :lol:

#10
no niestety ale to nie to samo, ewentualnie jesli nie bull bar, to bone bar , kolor platynowy , badz czarny ostatecznie mnie interesuje ( rama ma kolory platynowo-czerwony metallic)

#11
wstepny zarys corrateca jest na zalacznonym obrazku, (kola zapozyczone od schwinna, wciaz sa potrzebne obrecze corratec!), na jednym zdjeciu przystawilem widel xmo i siodelko selle italia z logotypem corratec, prosze o sugestie ktore komponoenty Waszym zdaniem lepiej pasuja?, czy zamienic siodelka? i czy zamienic widel? (widel chce zmienic ze wzgledu na fakt ze korki regulacyjne manka zawadzaja o opory pancerzy przerzutek i w zasadzie nie da sie tego obejsc, ) oczywiscie ci od odcieni lepiej niech sie nie wypowiadaja w tym watku ;)... aaa i chcialem czerwone klamki shimano dx, ale okazuje sie ze one nie sa kompatybilne z manetkami sachs , wiec chyba trzeba xt 739 zastosowac, ...jak myslicie, choc kolorystycznie najbardziej by mi pasowaly te dx-y jednak,ostatecznie wyladuja w nim hs33 tomac lub quicksilver (jak zdobede ;)), ostatnie pytanie odnosnie gripow co najlepiej wspolgra z sachsami??
Ostatnio zmieniony 2012-09-14, 18:12 przez ANDRIUBIKER, łącznie zmieniany 2 razy.

#13
srebrny fajniejszy.....szkoda tylko,ze ma mocowania pod tarcze :cry: golasek byby bardziej retro ;-)
a kto mu te naklejki do gory nogami przykleil :roll:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#14
mi optycznie tez sie srebrny widzi specjalnie po to go kupilem, tylko regulatory wadza o przelotki i wiedel obraca sie jak 2-polka czyli wokol wlasnej osi sie nie obroci, i to jest klopot, dlatego x-vert tu byc nie moze niestety, corrateci mialy tarcze juz od 94/95 wiec dobrze ze mocowania ma, a naklejki sa wszystkie w oryginale jak u kazego manka tak samo

#15
ładny, szkoda, że regulatory haczą o przelotki, srebrny maniek fajnie sie komponuje

ps. czemu nie wrzucasz swoich rowerów do normalnych działów tylko do Hajdparku ? nie masz się czego wstydzić :-)

#17
brak aparatu, jest tylko sluchawka od prysznica ;) , prawie gotowy corratec, brak tylko obreczy , lancucha i kierownicy bullbar, narazie posluzy roox fr (do pokreconego roweru pokrecone szpejki fajnie pasuja ;) ) zmiana koncepcji i jednak klamki dx plus manetki srebrny lx, i tak juz zostanie,( gripy sachs , prosta kiera i zolte chwyty profile trafily do schwinna) ...., potrzebne wciaz 2 obrecze corratec na 36 dziur, opony corratec i kierownica wraz z chwytami bull bar, lub bonebar....jak to gdzies zdobede to projekt corrateca bedzie na finiszu
Ostatnio zmieniony 2012-09-14, 18:15 przez ANDRIUBIKER, łącznie zmieniany 1 raz.

#19
wiem wiem , skolioza , tylko znajdz taka i to jeszcze w kolorze tytan czy srebrna, jak bedzie to sie zmieni wiadomo...a prosta? gdzies na allegro widzialem prosta kiere corrateca srebrna, bo bonebar zupelnie prosta nie jest tez udziwniona i w niej najwazniejsze sa chwyty z ttakimi wypustkami, znalezc to dzis to graniczy z cudem

#20
wychodzi na to ze do corrateca pasuje kazda kierownica , pod warunkiem ze jest to bullbar ;), pokombinuje jeszcze z kiera prosta plus male rogi
Ostatnio zmieniony 2012-09-14, 18:16 przez ANDRIUBIKER, łącznie zmieniany 1 raz.

#21
jednak po sprawdzeniu roznych konfiguracji, najlepiej bedzie z prosta kiera plus rogi, dodalem tez siodelko inne i sa juz piasty, wiec brakuje mi tylko obreczy corrateca, ale pi razy drzwi tak bedzie wygladal efekt koncowy jak na zalaczonym zdjeciu...
Ostatnio zmieniony 2012-09-14, 18:18 przez ANDRIUBIKER, łącznie zmieniany 1 raz.

#22
a co powiecie o takiej konfiguracji?? przyznam sie bez bicia ze nawet mi sie podoba , tylko jeszcze male rogi bym tu dal.... prosze o łopinije ;)
Ostatnio zmieniony 2013-10-23, 16:19 przez ANDRIUBIKER, łącznie zmieniany 2 razy.

#24
zasugerowalem sie zdjeciem teambow , gdzies tu na forum byly foty, taki sam mostek i naprawde mi sie widzi, nie wiem tylko czy do odwroconego risera dokladac rogi, bo taki oryginalny bull bar srednio mi sie podoba a do tego nie ma go skad dorwac

#25
Fajnie, co do obręczy to były robione przez Galli i nie była to przynajmniej w przypadku moich husky bowów rewelacja- jednej już nie było, a z drugiej wyrwane oczko a waga 500g więc powinny być solidne ;/ A może tak lekko stożkowe satynowe Rigidy Turbo od jasia o ile są jeszcze?
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#27
Jak dla mnie Kocur! Miałeś okazję już się na nim przejechać? Jak było? :-)
Mostek pasuje idealnie!
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#28
mostek zostaje jest identyczny z tym ktory wystepowal w tembow i discbow, nie wiem tylko czy dokladac rogi do odwroconego risera, tu prosba o opinie, a jazda jutro sie szykuje pierwsza, choc nie bedzie to jeszcze to co ma byc, bo czekaja piasty corratec na obrecze corrateca (kola sa narazie zapozyczone z hawka) i bedzie inny widel, ale o tym najlepiej ives wie ;)

#29
Ja jestem konserwatystą i rizera bym normalnie założył, tak mniej więcej pod kątem 60 stopni aby był wysunięty do przodu. Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi.
2 opcja to prosta kierownica, pewni też będzie to fajnie wyglądać.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#30
Sorki, doczytałem wcześniejsze posty i już czaje co miałeś na myśli wstawiając tak tę kiere. To co mówił Skolioza jest słuszne, szukaj oryginalnej kiery. Albo prosta, innej opcji jak dla mnie nie ma
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900
cron