Katalogi Shimano.

#1
Czy ktoś może mi powiedzieć, od którego roku katalogi Shimano były tłumaczone na język polski? Najstarszy mam z 99 roku, a chciałbym mieć wszystkie.
Przy okazji-jeśli możecie pomóc mi w ich zdobyciu-będę zobowiązany.

#3
Może tak.
Katalogi Shimano otrzymiją w zasadzie tylko sklepu, bo są to katalogi tecniczne i normalnemu uzytkownikowi nie są potrzebne.
W moim przypadku mogę na zapytania ewentualne odpowiedzieć , poszukać ,ale nie udostępnie całych katalogów bo mają duuużo stron i czas na robote skanów jest za duży.
www.velotech.pl

#4
Właśnie mam katalogi Shimano z okresu swojej pracy w sklepie rowerowym. Chciałbym mieć też wcześniejsze; powiedzmy do pierwszego XTR-a. Nie wiem jednak, od kiedy wychodziły polskie wersje językowe; ja się dowiem, to będę szukał ofert sprzedaży w internecie. Oczywistym jest, że nie prosiłbym o skany całości. Zresztą wolę mieć wersje papierowe u siebie w domu.

#5
Ja w miare dostepnego czasu uzupełnie temat skany Shimano o to co jeszcze może być dostępne na forum.
Polskie wersje były gdzieś od roku ok 99 .
Ja np. 92 rocznik ma po francucku, hm mamy tutaj "egzemplarz " z Francji to nam może potłumaczy co nieco.
www.velotech.pl

#7
jeśli chodzi o zagadnienia "żabiego języka" no problemo.

ja mam katalogi shimano w polskich wersjach językowych już od 96!

chetnie odstąpie pierwszy egzemplarz katalgu shimano 1996 w formacie A5, stan BDB, 47 stron, kolor, szosa i mtb, wykaz grup i specyfikacje, buty, pedały, NEXUS
będe mial również inne jeszcze z lat 97-99, ale to dam znać.
w zamian jakiś fajny plakat, lub inny gadzet

#8
Super, jestem zainteresowany wszystkimi katalogami do 98 roku włącznie. Te przed 95 rokiem mogą być po angielsku.
Najchętniej bym je po prostu kupił, bo z ciekawym szpejem na wymianę może być ciężko. Co do plakatów, to mam kilka retro-Manitou, gdzieś powinny leżeć SRAM i GT. Perełką jest plakat Shimano (niestety tknięty przez ząb czasu) z komponentami XT (chyba 1996 albo 1997 rok). Gdzieś w górach leży martwy facet, obok niego rower a sępy wyrywają "graty" XT i z nimi odlatują ;-)

#10
No i interesuje mnie ten plakat albo zdjeci cokolwiek o czy mp[isałeś i tym IRC,
Potrzebowałbym coś takiego na reklame opon które sprzedaje - IRC tylko bym sobie zmienił dopisek na SERRAC bo są lepsze.
Masz coś takiego coby zeskanować albo gdzieś zdjęcie ??
www.velotech.pl
cron