#4
Mogła być też Praga S5T:

Obrazek


Po chwili namysłu jednak była to ta z poprzedniego mojego posta ;) Praga to ogólnie fajna historia biednego, czeskiego i sabotowanego dziecka kosztem Tatry. I teraz zagadka - co wspólnego ze Skodą V3T miałą owa Praga i do jakiego zwierzęcia byłą upodobniana Skoda V3T? :D

#6
myślę, że Praga nie posiadała żadnych nawiązań stylistycznych... ma taką obudowę maski, bo ma takie wymiary silnika (słabego bo około 50 koni, ale przez reduktor daje rady w terenie). Pragi V3 były dość często stosowanie przy zrywce drzewa... Z tego co wiem były o wiele bardziej bezawaryjne od ziłów i starów, były bardziej kulturalne. W Polsce spotykane do dziś, chociaż częściej wożą starami i ziłami (z demobilu). W Bieszczadach widziałem zaprzęg 2 prag za skiderem LKT 81 turbo...fajnie wyglądało i dość dużo hałasu robiło. Nadmienię, że błoto było im po ośki :lol:

#7
docent.net pisze: I teraz zagadka - co wspólnego ze Skodą V3T miałą owa Praga i do jakiego zwierzęcia byłą upodobniana Skoda V3T? :D
biorąc pod uwagę militarne korzenie Pragi, mogło być tak, że wojsko czeskie (czechosłowackie?) wystąpiło o projekt lekkiej ciężarówki Do projektu zgłosiły się Praga i Skoda (a może ktoś jeszcze), Pragę wybrano, ale dołożono do pierwotnego projektu nieco rozwiązań proponowanych przez Skodę?
W sumie to takie luźne dywagacje, acz historii podobnych było kilka o ile się nie mylę
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#8
Skoda V3T była jedynie prototypem, którego póżniejszej historii w sumie nie do końca jestem pewien, a na którego bazie zbudowano właśnie V3S. Ogólnie nie miał być to wóz strikte - wojskowy (V3S), a wielozadaniowy, co zresztą idealnie się udało.

Natomiast owe zwierzę to po prostu świnka. Ową V3T użytkował lata temu znajomy w swojej leśniczówce, stąd moja jej znajomość. Tutaj macie pogląd na nią: http://www.stumbleupon.com/su/3rCRUU/ww ... FIOKGbBiZU - świnka powinna być już zrozumiała :) Stąd też niepewność moja jej historii - niby nie ujrzała światła dziennego wg. tego co gdzieśtam wyczytałem, ale jakoś widziałem ją w akcji wiele razy :)

#9
Mozesz mi powiedzieć co mają wspólnego ciężarówki z retro Mtb ???- to samo co piesze wycieczki , wiec co ??? powinny sie znależć w Off topic a nie w osobnym dziale ! To Twoje zdanie Skolioza dlaczego faworyzujesz tematyki niezwiązane ?? może jeszcze wsadzimy stare radia , guziki, sznurówki i samoloty i z Twojego punktu widzenia będzie ok ?

Off Topic jest na takie dyrdymały, a forum od początku miało być tematyczne i było do momenty pewnego , kiedy już o rowerach nie ma co gadać zwłaszcza swoich - .

Jest Retro Śmietnik.
www.velotech.pl

#10
Piotrze - mowa jest o retro-ciężarówkach Twoja wycieczka też była retro? i czy aby właśnie nie zakłócasz porządku na forum pisząc tu swoje nie związane z tematem żale ? a może liczyłeś że nie podzielę Twojego tematu o Jasieniu i będziesz się miał faktycznie do czego doczepić?

A wracając do meritum - nie uważam aby na Twój temat nie było miejsca na tym forum Jest, ale z jazdą niewiele ma wspólnego, toteż został przesunięty
Masz także rację, że utworzony na próbę dział retro-motoryzacji nie cieszy się tak wielkim powodzeniem, aby cały czas był osobnym działem Pomysł po prostu nie chwycił, więc tematy przenoszę do hyde parku, jako nie związane bezpośrednio z rowerami

I wszyscy powinni być zadowolnieni
EOT
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA
cron