Kamizelka odblaskowa

#1
Siemanko! Kalendarz chyba nie wypalił... Co myślicie Państwo nad kamizelkami odblaskowymi z logo naszego forum? Wszak kamizelka to teraz obowiązek... Pewnie popłynie teraz lawina postów, "a po co", "niema sensu" itp. Jednak powiem krytyki się nie boję... :-P
Alpina S7.5

#5
Takiej kamizelki rzadko sie używa.
A może wunder bauma z logo retromtb.pl :-P
Może topcapy z logo forum?
Pokrowce na siodełka z logo?
Ja preferowałbym coś praktycznego i często używanego.

#7
nie to Ty masz problem .... ubrania rowerowe są wyposażone zgodnie z wymogami i przepisami w odpowiednie odblaskowe elementy i to jest wystarczające do korzystania z roweru na drodze publicznej, ale jak ktos chce robić z siebie pracownika Robót Drogowych to czemu nie , polecam jeszcze spodnie robocze, buty i kask , a do ręki lizaka , aby wskazywać zamiar skrętu .

Ciuchy rowerowe są robione z odpowiednich materiałów oddychajacych, odprowadzajacych pot itd, na treningu , czy podczas szybkiej jazdy , każda dodatkowa warstwa powoduje zmniejszenie prawidłowego działania ubioru , .

Tak samo kask wentuluje, jak zasłonimy dziury możemy sie spodziewać ze brak wentylacji nam nieźle da popalić

Chyba ze ktoś sie wałęsa po ulicach czy chodnikach to mu wszystko jedno i tak jeździ w "waciaku " i sie poci.

Kamizelka nie jest żadnym obowiazkiem .

Po zmroku poza terenem zabudowanym masz posiadać elementy odblaskowe i oczywiscie światła jeśli chodzi o rower.

tak samo piesi , mają posiadać elemnty odblaskowe , mogą też kamizelke mieć , ale .... zakłdasz plecak i juz jej nie widać , więc plecak powinien miec elementy odblaskowe, mozesz też miec w ręku albo na dupie i czole światełka - widziałem juz takich ludzi z tym - po prostu masz być widoczny a nie skradać sie ...

chyba że czegoś nie wiem , ale ja mam ciuchy z odblaskami i światełka w rowerze , nawet w najlżejszej szosówce ....nie znasz dnia i godziny.

a co do forumowego logo na ciuchach ... można robić
www.velotech.pl

#9
chyba że czegoś nie wiem , ale ja mam ciuchy z odblaskami i światełka w rowerze , nawet w najlżejszej szosówce ....nie znasz dnia i godziny.
Teraz w przepisach jest tak że podczas dnia jest wymagany dzwonek i czerwony odblask z tyłu.
Odblask może być naklejką. Imo mogli odpuścić dzwonek (zbędne 35g). Kamizelki są dla pieszych.
Czy w retrobikeach wozicie lampki i dzwonki?
Piotrze teraz rzeczywiście wszystkie ciuchy rowerowe mają odblaski, mój komplet jesienno zimowy z lidla ma na spodniach też ale np. Bluzka Foxa z lat 90tych (97-99 chyba, musze wam pokazac w watku z ciuchami) nie ma odblasków.
Kamizelka na rowerze to imo taki sobie pomysł bo przecież ona jest do chodzenia a nie jazdy.