Roczne przebiegi 2018

#1
Ponieważ pojawiło się to przy jakimś wątku o rowerach/wyczynach Barta, a w sumie jest fajne, to może by - rzecz jasna kto se tam chce, musu brak - wrzucać tu swoje roczne przebiegi za 2018.
Z endo, garmina, sigmy, bani, to nie apteka przecież.

To na początek ja, z garmina. Ważna uwaga - z zasady nie zapinam licznika na jazdy krótsze niż godzina lub dwadzieściaparę km, bo mi się nie chce, więc kilometrów będzie pewnie trochę wincyj, bo codziennie do pracy, wiadomo. Ale to się nie liczy.

aldek w 2018.
Obrazek
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#3
Fajnie że założyłeś temat.
Ja to w zasadzie nie mam się czym chwalić ale zawsze coś tam pokręciłem.
Ogólnie to sam nie wiem ile w końcu tych kilometrów zrobiłem :-|
Z garmina wychodzi 1870 ale też nie zawsze go mam na sobie.
Licznik który mam na GIANT ANTHEM pokazuje 887 i on jest założony od początku jak rower kupiłem.
Natomiast ostatni pomiar to jest licznik z rowera który mam na co dzień 888 czyli miasto/robota/sklep itp.
A jeszcze mam STRAVA i tam pokazuje 1641
Totalny misz masz :shock:
Załączniki
IMG_20190102_105122729.jpg
Giant anthem
IMG_20190102_211955381.jpg
Rower miastowy
IMG_20190102_212303476.jpg
Garmin
IMG_20190102_213408188.jpg
Strava

#4
Bateria w liczniku mi się padła w listopadzie przy jakiś 8000km, ale tyle normalnie rocznie robię + jakieś 500km czyste ęduro w typowych górach.
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm

#8
skolioza, Zakładam że 10 tys pyknęło jak nic)
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#9
Oj w moim przypadku obecnie nie sądzę... Faktycznie w czasach treningów, prowadzenia dzienniczka treningowego i tym podobnych fiu-bździu rocznie wychodziło mi 10-12 tyś
A jeździłem więcej i regularniej niż obecnie
Jeśli miałbym teraz szacować roczny dystans średni z ostatnich 3 lat to celowałbym w okolice przedziału 5-6 tyś - ale że nie jeżdżę dla cyfry to w ogóle tego nie mierzę i nie kontroluję jak wyżej napisałem :-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#10
więc, drogi skoliozo, pojawiłeś się w wątku o licznikach by nam powiedzieć, że nie używasz licznika?

nie wiem jak innych, ale mnie żeś zawstydził :-D

A całkiem serio, tyż nie licze każdego centymetra przecież.
To moje zliczanie jest niejako przy okazji nawigacji - bo licznika używam głównie jako nawigatora, w sensie - jadąc gdzie nie byłem rysuje se najpierw track w plotaroute, wgrywam i po nim jade, uwalnia to od konieczności zatrzymu i oglądania mapy, dla mnie super, bo ja jak jode, to jode, zatrzymy mnie wkurnwiają.

A że licznik i tak zlicza wszystko, to powstaje takie fikuśne podsumowanie.
Na rutynowe trasy z reguły nie zakładam licznika, bo mi się nie chce. No i nie ma po co, bo trase przecież znom
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#11
aldek pisze:więc, drogi skoliozo, pojawiłeś się w wątku o licznikach by nam powiedzieć, że nie używasz licznika?
dokładnie tak, Drogi Aldku!
chciałem delikatnie zasugerować niejako, iż nie można kolarskiej pasji sprowadzać do statystyk, stąd moje "wywalenie na cyfrę" Ale wiem też, że komu jak komu, ale akurat większości z Was wcale tego tłumaczyć nie muszę
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#13
statystyki jednak mobilizują i wzmagają zdrową rywalizację, zbliżają ludzi, nawiązują nowe znajomości. skolioza zapewne nie korzystasz ze STRAVY na przykład, a ten pseudo portal społecznościowo-sportowy jest doskonałą alternatywa dla innych mózgojebnych cyber otchłani zabierających czas. nie ma złych rzeczy, są tylko złe nawyki korzystania z nich :]
poza tym to jest wątek dla statystyk więc piszmy o statystykach, a nie anty manifesty
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

Re: Roczne przebiegi 2018

#15
Korzystam z komórki i programu cyclometer darmowego.
Mam zapisane tylko szose
3449,70 km od 27.02 do 01.09 2019.
Średnio zużywałem ok 1700 - 2100 Kcal na jazde
Miało być codziennie po min 50 km pn - pt ale było sporo pustych dni, poza tym praca i inne sprawy.
Średnio rocznie wychodziło między 5 a 7 tysiaków
Ilość km nie bardzo odpowiada rodzajom treningów, np dzisiaj miałem pól trasy płasko pół podjazdy, a zużycie było 3500 Kcal !, czasami są jazdy tylko po płaskim, na czas interwały na wzmocnienie itd, więc nie zawsze działa ilość km.
www.velotech.pl

Re: Roczne przebiegi 2018

#17
To ja się pochwalę jeszcze może nie rocznym, ale dziennym przebiegiem, oraz przewyższeniem, jak poniżej, ooo ;-).
Co do wspomnianego wydatku energetycznego to widać ile Strava podaje kilodżuli i kilokalori vs kilometraż/czas/przewyższenie więc sobie można porównać. Ale moim zdaniem zaniża bo dałbym sobie głowę urwać, że jak mam 4250 m przewyższeń, 151km odległości i prawie 14h samej jazdy to 5000 KCal wydaje się cuś mało. Wiem ile wypiłem i zżarłem a nie jechałem też ebajkiem czy nawet lekką szoską na cieniutkich/nabitych oponkach, a wielkokichowym, stalowym rumakiem na niedobitych kapciach 2.2 ;-).

P.S.
Z tej traski 192km trza odjąć 7km i 35min bo promem w jedną stronę jak wracałem umęczon zapomniałem sobie Stravkę zastopować ;-)
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm
Załączniki
CRO_Ultras.jpg

Re: Roczne przebiegi 2018

#22
Sorry, cuś mi się poblochciło. Misiek to przecie 3 diamenty a nie merol ;-) Chodziło mi się o tego W140.
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm

Re: Roczne przebiegi 2018

#23
Małe podsumowanie 2019...
Wynik ze strava pokazuje 2301,7km co daje 81 wycieczek, a najdłuższy dystans to 78km.
Licznik roweru miastowego dał wynik 2244km
Licznik w Giant Anthem 575km
Kilometrów z pewnością jest więcej bo nie mam liczników na wszystkich rowerach retro.
Ale myślę że 5 tysi będzie ;-)