Muszyna > Jaworzyna Krynicka > Krynica

#1
Akurat jestem w Muszynie do 12października i w niedzielę 30-stego mam zamiar zdobyć Jaworzynę Krynicką stąd szybkie pytanie:
lepiej wjechać z Muszyny i zjechać do Krynicy, czy dojechać do Krynicy, wjechać na Jaworzynę i zjechać do Muszyny ???
A może Muszyna, wjazd na Jaworzynkę, Żegiestów, Muszyna ?

Mam "służbowe" rowery, więc nie ciągnąłem swojego grata...
Normalnie mam czas, żeby pojeździć 2godz. pomiędzy 16-18stą i za bardzo nie da się wyjechać gdzieś dalej, ale na Słowację da radę - fotka w drodze do Leluchowa

Obrazek


I kawałek za Muszyną w kierunku na Jaworzynę - niestety nie było czasu, aby kontynuować

Obrazek
Obrazek

Obrazek
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >

#2
Może to nakreśli Ci sytuację: http://www.muszyna.pl/pl/14244/0/Petla_ ... 80%9D.html

Ja osobiście jechałem z Muszyny do Jasieńczyka, a później na Jaworzynę - zjechałem do Krynicy, ale konkretów Ci nie podam bo nie pamiętam. Trasa długa, ale przyjemna i nie wymagająca nie wiadomo jakiej krzepy ;-)

Jak masz ograniczenia czasowe to jedź z Muszyny do Wierchomli (w górę potoku) - też fajna wycieczka. A teraz chyba, w ogóle połączone są oba zbocza góry (Muszyna - Wierchomla) - więc możesz ratowac się wyciagiem :-)

#4
Fajny wyjazd i fajne miejsce. Podjazd od strony Muszyny daje bardzo dużą liczbę wariantów podjazdu. Od rypania się szlakiem bodaj czarnym czy zielonym PTTK - którego nie polecam, przez fajny podjazd przez Muszynę Szczawnik (koło wyciągu Dwóch Dolin) i tu mamy opcję - prosto do góry po trasie wyciągu i dalej granią przez Wierchomle, Runek, na Jaworzynę, bądź koło wyciągu dalej prosto i skręcamy następnie w lewo drogą na Bacówkę Nad Wierchomlą (i znowu Runek, Jaworzyna), bądź dalej prosto drogą poziomicówką, czy też skręcając w prawo przy Betlejemce, szlakiem czerwonym, wzdłuż rezerwatu Żebracze.
Marcin, Scott Timber, Stx Rc, Deore

#5
wlasnie sobie przypomnialem - nie wiem czy bedzie taka opcja, ale dosc fajny jast zjazd czarny spod chatki na wierchomli do doliny (asfaltu) - techniczny, srodkiem plynie strumien, nie ma ludzi;
Obrazek

#6
Oj techniczny ;) okolice znam jak własną kieszeń - przy czym mniej rowerowo a bardziej z nart skiturowych. Teren cudny. Strome stoki, lasy dobre do jazdy, śnieg długo zalega
Marcin, Scott Timber, Stx Rc, Deore

#7
Wielkie, wielkie podziękowania za wskazówki.
Czyli bezpieczniej będzie zjechać do Krynicy lub zielonym szlakiem do Muszyny, niż czarnym do Szczawnika ?

Już się trochę ogarnąłem topograficznie :roll:
Obrazek


Dziś wystarczyło czasu na wjazd żółtym szlakiem ze Szczawnika na Jaworzynkę (Pusta Wielka) - czerwony i niebieski do schroniska zostawiam na niedzielę...
A tak to wyglądało:


Obrazek
Obrazek


Krótki "popas" i fotka z widokiem na Muszynę w doleeee...

Obrazek
Obrazek
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >

#8
No i wyjazd się odbył. Oczywiście nie bez przygód.

Najpierw spokojnie Muszyna - Szczawnik i spokojnie do Bacówki nad Wierchomlą

Obrazek


Zdziwiło mnie brak mocnych podjazdów, więc spędziłem chwilę w schronisku

Obrazek
Obrazek


Popedałowałem dalej i zaczęło się ostrzej. Runek i przyszły zjazdy. Wyjeżdżając z lasu zauważyłem wyciąg. To nie mogła być Jaworzyna.... Analiza mapki i już wiedziałem: w dole Słotwiny, a ja kierowałem się na Przełęcz Krzyżową.
Dopiero teraz dotarło do mnie dlaczego na jednym z drzew obok kolorów szlaków był wielki wykrzyknik namalowany :-/ zamiast skręcić pociąłem prosto

Obrazek


Nie było wyjścia, albo asfaltem Krynica-Muszyna, albo pójść w zaparte i wjechać na najwyższą górę w okolicy. Więc przez pole do asfaltu w dole i tu już zapytałem o drogę.
"Spychaczówką" wgramoliłem się na Jaworzynę.

Obrazek
Obrazek


Potem to już z górki było, najpierw zielonym, a potem niebieskim rowerowym.
Jutro chyba zakupię maść na odciski - od ciągłego ściskania klamek ;-)
Kolejna góra odhaczona :!: a i jak pisałem rower "służbowy" - jak się kręciło korbą to jakoś jechał....
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >
cron