Zdjęcia z wypadów, wyjazdów ( Photos )

#1
Nie wiem czy dobry pomysł, ale dużo jeżdże i czasem fotkuje i wpadłem na pomysł zamieszczać tutaj fotki z naszych wycieczek, wypadów, gdzie kto był, na rowerku, ale też może i niekoniecznie.
Fotki ciekawe, jakiś artyzm ewentualnie, co wam się uchwyci po drodze , albo wpadnie w oko.
Rowerki w tle mile widziane.

Moze jakiś przykład dam, wiem że mało atrakcyjne , ale czyms zacząć trzeba , takie migawki Krakowskich okolic z trasy treningowej :
1. Wąwóz w Skale Kmity
2. Balice - Dwa żywioły
3. Kamienna Droga w Ojcowie
4. Dolina Kobylańska
5. j.w
6. Lasek Wolski
7. Wilcze Doły z widokiem na Kraków

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-10-25, 11:33 przez Piotr, łącznie zmieniany 1 raz.
www.velotech.pl

Wypad Niedaleki

#5
No i niedzela. Co prawda wstałem dośc późno ale i tak ochota była wielka. Nie ma słońca - szkoda, ale jest śnieg, gotowy rower i gorąca herbata w kubku. Ostatni łyk i juz walczę z utrzymaniem równowagi bo jest dośc slisko.
Wyprawa wcale nie odległa ale męcząca bo miasto nie odśniezone i dośc ciężko się pedałuje.
odwiedziłem pobliski Leśny Park Kultury i Wypoczynku. To takie magiczne miejsce które dla każdego mieszczucha jest MEGA odskocznią od tego codziennego zgiełku.
W LPKiW jest "bike park", skatepark kryty, stok narciarski, lunapark, stadnina z konikami, hoteliki, pola golfowe, jeziorko, molo, park botaniczny, zoo i wogóle pełno inncyh miejsc na spędzanie wolnego czasu i uprawianie sportów. Wszystko jest co prawda w takim lekkim klimacie PRLu ale to tylko dodaje smaczka. To tutaj organizwoane sa zawody XC, turnieje freesbe, turnieje konne, maratony przełajowe i wyścigi psich zaprzęgów.
Więc nudy nie ma!
Załączniki
S5031733.JPG
S5031734.JPG
S5031732.JPG
S5031747.JPG
S5031743.JPG
S5031735.JPG
S5031759.JPG

#10
na razie zajawki zdjęciowe z dzisaj 13.11.2010 r.

"Major" ze słonecznego patrolu.

Obrazek


Sąspowska dla wtajemniczonych.

Obrazek


Singielki down

Obrazek


i singielka część dalsza ;-)

Obrazek


Pięknie mamy pod Krakowem, naprawde pięknie

Obrazek


Wrzuce na picasse to będzie lepeij oglądać.
www.velotech.pl

2X Borek

#11
W szczęśliwą datę 13 wybrałem się rowerkiem do Mszany Dolnej... żeby było ciekawiej pojechałem przez dawno nie odwiedzaną przeze mnie (ostatni raz w sierpniu) Przełęcz Borek.
O tej trasie zadecydowało kilka czynników :
- niepewna pogoda
- bardzo silny wiatr (w dolince bezpieczniej :mrgreen:)
-duża wilgotność + zrywka drzewa na szlaku rowerowym na Jaworzynę Kamienicką (miejscami błoto po piasty)
-brak czasu i motywacji (Turbacz odwiedziłem w tym roku 8 razy)

Więc ruszyłem...
Obrazek

Jak każdy wie ta trasa jest mało wymagająca fizycznie(największy podjazd to przełożenie 2,2) jak i technicznie (droga po remoncie stała się idealna na rower przełajowy).
Podjazd wyszedł godzinę (z robieniem zdjęć), przerwa na Borku - 15 min, zjazd do Koniny 20 min, batonik pod sklepem w Koninie - 5 min, szosa z góry z wiatrem w plecy w stronę Mszany - 30 min
W międzyczasie pogoda zrobiła się dość ładna.
W parku nie spotkałem ani jednego człowieka... za to widziałem trochę zwierząt leśnych: Jelenia, sarny, wiewiórki (nie udało mi się niestety na czas wyciągnąć aparatu :mrgreen:)

W niedzielę z tatą śmignęliśmy na Borek i z powrotem... bardzo ładna pogoda, tępo bardzo lajtowe

Mała Galeryjka (może się uda podłączyć jakieś fotki do galerii na stronie ;-) )
http://picasaweb.google.com/stasio93/2X ... -bKh8ixnQE#

#16
Mój dzisiejszy wypad zakończony skaleczeniem :)... http://dodo1989.pinkbike.com/album/sing ... ip-251110/

Przy okazji udał się przetestować te elastomery w porze bardziej chłodnej... Odziwo działają troszkę ciężej, ale działają :). Natomiast pojawił się dość uciążliwy problem ze względu na odkryte linki przerzutek pod ramą... Po zamarznięciu błota praktycznie nie działało w ogóle przerzucanie.... Będę coś musiał z tym zrobić... Tymczasem bike topnieje :)

#17
Teraz jeszcze działają ale jak będzie bardziej na minusie to je popsujesz, popękają.Pamiętam jak sto lat temu kumpel namówił ojca aby kupił mu pod choinkę amorka Shock Tech.Strasznie archaiczna konstrukcja , stal w stali z elastomerem w środku..W pierwszym dniu po zjeździe z krawężnika było po elastomerach , było z 10 na minusie.
Lodzermensch

#22
Dziś byłem na mojej już drugiej, ale pierwszej udokumentowanej jeździe w scenerii zimowej w Zakopanem. Przy okazji przetestowałem opony Schwalbe Smart Sam. Skolioza, Sierżant i Konrad na pewno pamiętają moje początki jeśli o jazdy MTB i moje podprowadzanie roweru tutaj: http://www.retromtb.pl/galerie_foty/zakopane/27.jpg. Muszę się pochwalić, że dziś pokonałem ten podjazd w scenerii zimowej... Ale niestety ze względu na to, że jechałem sam nie mam zdjęcia uwieczniającego :D. Zdjęcia będą już niebawem :).

PS. Zapomniałem dodać, że tych pamiętnych diabelskich korzeni już niestety nie ma... Nad nimi zostały postawione schodki, a obecnie bokiem jest trasa dla ludzi podróżujących na biegówkach (no i dla mnie też :D - bo przecież po schodach nie będę jeździć). Mostek jest odnowiony -> obecnie koloru świeżego drewna :)


No i są fotki..... http://dodo1989.pinkbike.com/album/sing ... rip-60311/

#26
Właśnie dziś przejeżdżałem tam po tych schodach i mnie wyglebiło - czyli pierwsza gleba w tym roku zaliczona! Dlaczego? - Tradycyjne przelecenie przez kierę. Obecnie jest tam trochę więcej śniegu - kto oglądał Małysza wczoraj ten widział te intensywne opady śniegu. Wydawało mi się, że będę miał gorszą przyczepność, a w rzeczywistości było inaczej :). Poza siniakiem i otarciem nic się w zasadzie nie stało, ale bóle to pewnie zacznę od jutra odczuwać... Kijowo jest, bo schodki są najpierw mało strome, a potem wręcz odwrotnie... Lepiej by było gdyby schodki były najpierw strome, a potem łagodnie schodzić do poziomu, ale cóż... Czyni te schodki przez to troszkę trudniejszymi :D. Zaraz może dodam do tego postu fotki z dzisiaj...

No i sweet focie. Pamiętny mostek na którym robiliśmy sobie zdjęcia będąc na wycieczce w Zakopanem...
Obrazek

W lesie:
Obrazek

Widać jak prowadzą wycinkę:
Obrazek

#29
Dziś byłem przetestować jedną z tras, które nie należą do TPN. Jeśli ktoś lubi błotniste uphille w lesie, kamieniste drogi no i kawałek asfaltowego zjazdu, częściowo w słonku, częściowo w lesie, to właśnie trasa dla niego... Plusem jest też możliwość umycia roweru (przyjemna rzeczka), a zakończenie zwieńczone powrotem drogą pod Reglami w całej okazałości |(jej uphille i downhille) w końcu zakończone szybkim zjazdem przez las Biały dało mi pełną satysfakcję.... Za niedługo pewnie załączę parę fotek, żeby znów Was zachęcić do jeżdżenia.... Dziś wyjątkowo dopisała świetna pogoda. Jeśli będę miał przyjemność znów gościć kolegów z Krakowa na pewno tej trasy nie zabraknie :).

No i fotki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Czas na kąpiel:
Obrazek

A tu nagle kopulujące żaby napotkane przy rzece :D:
Obrazek
cron