#1621
90 km wytapiania tluszczu ;-)

Obrazek


przejezdzalem wiele razy,a trafilem tu pierwszy raz .... cmenarz ofiar cholery z polowy XIX w

Obrazek


a tu ofiara nozownika Yvesa :lol: :lol:

Obrazek
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#1623
na poczatku przejechalem ..ale po chwili pomyslalem o twoim filmiku i musialem sie wrocic :->
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#1624
To dzisiaj parę fotek z Polski Be. Sorki za jakość-zdjęcia robione telefonem. Lekka traska 44km, w miarę po równym. Pogoda jak na koniec lutego :shock:
Tak to wyglądało pod względem temp.

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Nowe budynki laboratorium PWSZ ...

Obrazek

Obrazek


... troszkę starszy sprzęt, na pewno pamiętający poprzedni ustrój a może i wojnę. Miejmy nadzieję, że studenci uczą się na czymś nowszym

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

#1625
Nie no, do wojny aż bym się nie cofał ;-) Za płotem 2 Suki i MiG-29 - wciąż służbie i niespełniona nadzieja lotnictwa wojskowego w postaci Irydy. Lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte rocznikowo. Czterokołowce już nieco starsze :-)
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#1626
Wywiało mnie na weekend do rodzinnego Międzyrzecza, postanowiłem wziąć dwa kółka ze sobą i pokręcić po starych rewirach:

Most obrotowy w Kursku

Obrazek


Kładki( a raczej ich pozostałości), zbudowane z dobre 10 lat temu na potrzeby wyładowania adrenaliny, dla mnie miejsce przywołujące mnóstwo rowerowych wspomnień, pomimo, że w tamtych czasach byłem bardziej zajarany streetem :)

Obrazek


Obrazek


"Zęby smoka"

Obrazek


Obrazek


Obrazek


A taki sobie Panzerwek

Obrazek


Jezioro w Kęszycy Leśnej

Obrazek


Mam cichą nadzieję na fajną pogodę jutro, to znowu coś pokręcę :)

EDIT:
Niedziela zaczęła się ładnie, tak więc wsiadłem na Speca i pojechałem w las:

Postanowiłem tym razem pojechać do Kęszycy Leśnej starym nasypem kolejowym, fajny klimatyczny przejazd, w dodatku był mniej zarośnięty niż się spodziewałem.

Obrazek


Gdzieś po drodze, dojrzałem z nasypu zrzuconą w dół ambonę, tuż obok jednego z obiektów MRU.

Obrazek


I tak jadąc sobie przez las, dotarłem przez Wysoką, Boryszyn, Sieniawę do Łagowa:

Zamek Joannitów, a przynajmniej jego najbardziej rzucająca się w oczy część ;) :

Obrazek


Jedna z Bram w mieście, może trochę niefortunnie przeze mnie sfotografowana :P

Obrazek


Pędząc dalej, widziałem co najmniej kilka fajnych podjazdów, to postanowiłem się trochę powspinać, co ciekawe na końcu jednego z nich, w pewnym domostwie był ciekawy full ,chyba Kona Stinky z Monsterem(ale głowy nie dam), głupio było mi cykać foty, więc odpuściłem.

Obrazek


Na powrocie przypomniało mi się, że w Łagowie jest całkiem ciekawy most kolejowy:

Obrazek


Na powrocie oprócz całkiem konkretnego momentami wiatru, zaczęło oczywiście padać, ale i tak wypad uważam za udany :)

#1627
Trochę z innej beczki, wokół Łodzi jest mało historycznych czy super ciekawych miejsc, więc nie ma specjalnie co focić....
Ale podczas sobotniej włóczęgi po okolicy uświadomiłem sobie że od jakiegoś czasu coraz więcej jest opuszczonych gospodarstw, zrujnowanych przez wandali i rozkradzionych przez złodziei... Czasem włażę na takie podwórka, do chałup i jakoś ogarnia wtedy smutek, że jeszcze do niedawna ktoś tu mieszkał, spał, jadło obiad itd. A teraz wiatr hula po pokojach, obora pusta, stodoła spalona, w studni kupa śmieci...

Chodzę po podwórku i zastanawiam się, co się stało - starzy pomarli, a młodzi uciekli do miasta nie chcąc mieszkać na wsi? A może nie da się żyć w dzisiejszych czasach na wsi na 10 hektarach z 2 krowami, kurami w kurniku i świnką w chlewiku? Trochę smutne, że wieś z mojego dzieciństwa przepadła, nie spotka się już ursusa C330, snopowiązałki czy młocarni... Z drugiej strony świat idzie do przodu.

Obrazek
Scott Pro Racing W/C 99' -----> galeria flickr
Specialized Stumpjumper M2 FS 95' -----> galeria flickr

#1629
snack pisze:Z drugiej strony świat idzie do przodu.
Ja wiem czy on idzie tak do przodu skoro ubodzy i słabi są nikomu do niczego nie potrzebni... Dla mnie to on się cofa niestety ponieważ matka ziemia daje tyle że wykarmi każdego a złodzieje i cwaniacy zagarniają więcej aniżeli są sami w stanie zeżreć wraz z ze swoimi dziećmi i wnukami.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#1630
Pawlos ..raj na ziemi tam masz :->

snack ta chata to czasem nie okolice "Talara"
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#1632
nie wiem gdzie jest "Talar" :-/ chata jest na ulicy Beskidzkiej jadąc w kierunku Zjazdowej

Skeevo, biedni są potrzebni bo muszą za garstkę złotówek na umowach śmieciowych zapi...ać na tych co wyżej siedzą

aldek ale gnojówki od pola to już u moich dziadków na wsi nie poczujesz :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2015-03-01, 22:58 przez snack, łącznie zmieniany 1 raz.
Scott Pro Racing W/C 99' -----> galeria flickr
Specialized Stumpjumper M2 FS 95' -----> galeria flickr

#1633
snack pisze:nie wiem gdzie jest "Talar" :-/ chata jest na ulicy Beskidzkiej jadąc w kierunku Zjazdowej
okolice Kolumny i rzeki Grabii :oops: :oops: :oops:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#1636
snack pisze:Skeevo, biedni są potrzebni bo muszą za garstkę złotówek na umowach śmieciowych zapi...ać na tych co wyżej siedzą
Czyli się cofa do średniowiecza :-) Tylko prawa do pierwszej nocy jeszcze nie przywrócono :-) Ale wszystko jeszcze przed nami :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#1639
skolioza pisze:Pawlos, bardzo fajne miejsce !
Byliśmy i większość miejsc z Twoich miejsc znam Pozazdrościć takiej bazy wypadowej!
marcin74 pisze:Pawlos ..raj na ziemi tam masz :->

snack ta chata to czasem nie okolice "Talara"
Ciężko się z Wami nie zgodzić, okolice Międzyrzecza są naprawdę świetne na rowerowe eskapady - mnóstwo lasów, zróżnicowane tereny, bo jest nie tylko płasko, do tego sporo smaczków do oglądania/zwiedzania, zwłaszcza różnego rodzaju obiekty MRU - z czystym sumieniem polecam, tym którzy w tych rejonach jeszcze nie kręcili.
Brakuje mi tego trochę w Poznaniu, chociaż to z kolei może wynikać z niedostatecznie rozeznanych mi tras w tutejszych okolicach :roll: