Rower poziomy napęd linkowy

#1
Prezentuję Wam rower przywieziony przez znajomego "śmieciarza" z zachodu.
Rower byłby zwykłym jaki można byłoby spotkać, ale ze względu na to co zobaczycie, specjalnie porobiłem fotki dla ciekawości.
Mam nadzieje że uchwyciłem całość złożonej konstrukcji.
Ciekaw jestem kto na takim śmigał , bo tutaj muszą jednocześnie pracować nogi i ręce, jak w wioślarce.
Woła za niego koszmarną kasę, lepiej nie pytać . . moje auto mniej kosztuje teraz . . .

https://photos.google.com/share/AF1QipO ... tpWS1RU0hB
www.velotech.pl

#3
Rzeczywiście ciekawa. Pamiętam jak będąc w swojej życiowej formie rowerowej poszedłem z dziewczyną na rower wodny. Pozycja na tym rowerze wodnym bardzo przypominała tą z roweru wrzuconego przez Piotra. Cisnąłem naprawdę ostro przez jakąś godzinę ( nie pamiętam ) na tyle mocno, że rower płynął z maksymalną swoją prędkością. ( szybsze kręcenie powodowało kawitację śruby ( łopatek ) i rower nie płynął szybciej ) Po wyjściu ( porządnie zmęczony ) stwierdziłem, że bolą mnie częściowo inne miejsca ( mięśnie nóg ) niż przy normalnym rowerze. Jako ciekawostka ;)

#5
nie, nie, to jest do sprzedania na placu, ja tylko dostałem pozwolenie na wykonanie fotek do galeryji.
Taka ciekawostka nie mogła zginąć . . .

kółek w przerzutce nie ma, są wytaczane koła niezębate jak widać .
www.velotech.pl

#6
od lat myślę o zbudowaniu poziomki, mam siedzisko i parę innych rzeczy, ale trzeba pospawać ramę itp.... może kiedyś zbuduję

więcej informacji znajdziecie w necie po modelu THYS 222
wadą jest to, że rower nie ma przełożeń - wyciągnięcie linki nogami lub rękami powoduje odwijanie linki z pseudo kasety i powoduje to obrót koła i naciągnięcie sprężyny
trochę prymitywne, jak w kajaku lub gdyby w zwykłym rowerze założyć korby nie przeciwstawnie

Obrazek
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >
cron