#62
Gerwazy pisze:Bardzo przyjemnie to wygląda. Jedyna rzecz która budzi moje wątpliwości to opony. Cieńsze i z mniej agresywnym bieżnikiem dawały by raz mniejsze opory toczenia a dwa nieco mniejszy przekrok. Napędzenie roweru na takich balonach wymaga jednak trochę pracy zwłaszcza od dzieciaka. A jaka jest długość korby, i jakiego syn jest wzrostu?
Opony to używane Pythony 2,0. Założone z myślą o dostarczeniu odrobiny komfortu na nierównościach.

Korby to jak widać Suntour, tym razem XCE, oczywiście 152mm. Nie wiem czym się różnią od XCT oprócz ceny, bo waga ta sama i blaty też znitowane. Miałem problem z długością suportu, kupiłem 118 jak sugerowano, ale był za krótki (jak na moje oko). Dałem podkładkę od ramy i jest lepiej.

Syn ma 10 lat i ze 145cm i jak stanie przed siodłem to ma ramę na jajkach. Ten rower jest docelowo na przyszły rok, bo teraz ma jeszcze 24".
aldek pisze:Całkiem fajna waga!
Mam nadzieję znaleźć lekki i w miarę tani wideł na aheada i wtedy będzie lepiej.
BIANCHI Stone

#64
Z tego co piszesz to rower rzeczywiście na przyszłość, bo i rama trochę za duża, a i długość kobry będzie lepsza do ciut większego wzrostu.

Znalezieniem lżejszego widelca nie powinno być bardzo trudne, bo to 1 1/8". Ja szukałem na 1" i się poddałem, bo ten który jest oryginalnie mimo że kloc >1kg to i tak był najlżejszy z tych które były dostępne. Na 1 1/8" powinno dać się znaleźć widelec ważący ~700g
cron