#4
Simplex :?: - oczywiście tylko sądząc po napisie na szczatkowej osłonie łańcucha :mrgreen: - choć wizytówką Simplexa były raczej pancerne pełne obudowy tegoż .

Pozdrawiam
Andrzej
Nie dyskutuj z chamem - najpierw sprowadzi Cię na swój poziom a potem pokona doświadczeniem !!!

#8
chyba na razie zostana stare fotki;

wyszedl z tego taki se porteur;
-kierownica nosowa porterowa,
-sturmey archer awc, ale cos mi przeskakuje jeszcze (+manetka starszego typu)
-klamki guidonety, niestety nie do pary, no i obracaja sie na kierownicy ;(
-chwyty trafily mi sie NOS'y R.O.D.
-sztyca jest na 24mm wiec poki co nie ma czym zastapic
-siodlo ideale no.39, bardzo wygodne
-canty weinmanna
-oska na ISO, bo inaczej korby ofmegi nie siadaly, ale ma za maly rozstaw lozysk przez co nie mam mozliwosci nakrecenia kontry - szukam czegos na zamiane
-przedmia piasta to tak jak pisalem jakis zzr ze srednim kolnierzem (cos 44mm)
-obrecze i oponki sa w innym rozmiarze (26 x 1 3/8) niz dedykowany- nie jest latwo dorwac 26 x 1 1/2 nestety...

w kazdym razie jest co w nim usprawniac...(m.in. poprawnie zamontowac tylny blotnik, bo teraz druty ida na zewnatrz zamiast do srodka)
Obrazek
Załączniki
20130605_183035.jpg
20130605_183244.jpg
20130605_183157.jpg
20130605_183214.jpg

#10
wlasnie najlepsze ze wiekszosc czesci dostalem w polszy! tylko jedna klamke i gripy sciagalem z fr;

blotniki sa skrecane z bagaznikami - to jest komplet , oryginalnie z tego rowerka, niestety calosc stalowa ;( ale to juz tez sa czasy po kryzysie paliwowym, francuski przemysl rowerwy zaczyna sie staczac od polowy lat 70tych...

widac roznice - stalowe blotniki, stalowy bagazniczek ktory doslownie pekl w rekach na tandemie z okolic roku 1990:

Obrazek



a jeszcze w 1969 zwykly rower turystyczny mial blotniki alu i porzadny don montowany bagaznik z wycinanymi logo Motoconforta:

Obrazek

Obrazek


nie mowiac juz o robocie z okolic lat 50tych - tj. tloczone alu blotniki, oslonka korb w tym samym stylu i swietne lampki - wszystko na modle streamline:

Obrazek

Obrazek



ps. a to wszystko nie wysoka polka, a odpowiedniki naszych wagantow i passatow...
Obrazek

aa

#11
rurokura pisze:Świetny ,naprawdę mi się podoba
Bagażnik przód/tył orginalne ?

Taką osłonkę też bym sobie na korbę musiał zorganizować ;
btw. siodło z uk ? :>

Mam fajną osłonę do oddania. Coś ala skrzydło :)