Jamis Coda Expert

#1
Halo!
Prezentuję mój najnowszy rower miejski. Jest under development state .. w planach kaseta o rozszerzonym zakresie 11-40 lub 11-42 10 lub 11s i większy blat (40-42t)
Rower składany jak zwykle z odpadów, zainwestowałem praktycznie tylko w opony -i była to dobra inwestycja.
Opony zalane mlekiem.
Rower jest szybki i zwinny (co jest pokłosiem nieco zbyt małej ramy), ale do użytku miejskiego -jest całkiem całkiem.
Dość komfortowy, acz jednoczeście nieco narowisty ,żeby nie powiedzieć nerwowy.
Videł, nieco zbyt sztywny jak na mój gust, ale przy mniejszym ciśnieniu w przedniej oponie jest do przyjęcia (czekam aż panas wypuści wersję 40c-42c).
Napęd to miks -kaseta bodaj xt 11-36, przerzutka 9s sram x9, manetka to 10ka xt, natomiast łaścuch to bodaj pc-1051 -całość działa elegancko.
Mostek chętnie wymienię na syntace'a ,ale wpierw muszę go znaleźć.
Update'y kiedyś ,jak już zmienię napęd ,przytnę pancerze itd..

pozdro!
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Jamis Coda Expert

#4
No właśnie dziewiątkowy Sram działa z dziesiątkową manetką Shimano. Dziewiątka z dziewiątką nie zagra, ale w dziesiątkowych manetkach Shimano zmieniło naciąg na 1:1 (niemal :) i wszystko hula. Taka ciekawostka.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

Re: Jamis Coda Expert

#6
Halo.
Za mostek podziękuję, akceptuję tylko syntace megaforce 1, 70mm 😛 i taki też gdzieś mi się wala.
Rower służy mi właśnie do dojazdów i odjazdów z pracy +do komunikacji miejskiej, parkowany pod chmurką, więc nie może dobrze wyglądać .. w planach debranding za pomocą taśmy izolacyjnej i dziurawej skarpy naciągniętej na thudbustera.

Co się tyczy sramano , to patent znany i sprawdzony od dawna. Mało tego, osobiście uważam ,że taka kombinacja działa lepiej niż z przerzutką z shimano, bo stare x9ki albo x0ki są sztywniejsze od sh i ma to wydatny wpływ na zmianę biegów. Za to manetka z xt daje możliwość szybkiej redukcji o 2 w dół. Wszystko pod warunkiem, że nie potrzebne Ci sprzęgło, a mi nie jest.

Nawiasem mówiąc -spokojnie można też mieszać manetki 11 i 12s shimano, z przerzutkami tylnymi sram 11 i 12s. Sprawdzone na 11tce(xt-xx1), działa. Nie wiem czy działa na odwrót -manetka sram/ przerzutka shimano, ale taka kombinacja i tak wydaje się pozbawiona sensu.
cron