mieszczucho szosówka dynamic

#1
Cięzko mi w sumie gdziekolwiek to zamieścić ,bo to taki troche frankenbike ..z tego co luzem leżało w domu. Nie ulega wątpliwości ,ze wszystkie części pochodzą najpóźniej z połowy lat 90tych .. używam na codzień..
W planach zalepienie go nalepkami. Kółko przednie było tu chwilowo ,obecnie szimanoch z lat 70tych.
Chetnie usłysze opinie ; )
Obrazek

Obrazek

#5
hurtem odpowiadm na pytania w kolejności ich zadania

przerzytka 105 -działa świetnie
klamki alivio -przód -staaare sh 600 ,tył poczciwe exage -generalnie bez zaskoczeń -przerost mocy ,dobra kontrola i modulacja -stawiam rower na kole jednym palcem -bardzo wygodne ,raczej nie mam zamiaru zmieniać tej konfiguracji
rama -oczywiście gołe alu -lubię takie surowizny .. wideł stalowy pomalowany na srebrno

sis .. nie aż taki klasyczny -leży gdzieś starsza wersja ,z mojego pierwszego roweru w 98 bodaj ;) sprawdza się wyśmienicie -zmienia biegi naprawdę chyżo

a co do gripów .. phi .. dziesiątki ka'emów przejeździłem na "gołych" kierach .. wynika to z lenistwa . zamiast gripów ,prędzej będą jakieś strzępy owijki wykończone suto taśmą izolacyjną ,ale nie narzekam w zimie
mam rękawiczki ,za to nie mam problemów z krążeniem .. co nie zmienia faktu ,ze jak będę miał lepszy dzień to czymś ją owinę .. narazie mi wystarcza ,a gripy jeśli nawet to nie kupie ,tylko wygrzebię gdzieś z czeluści mojej piwnicy .. nie pali mi się do podnoszenia wartości całego roweru o 20% tylko na samych gripach ;P

#7
Zima -Rover ów wrócił do łask.
Kilka kosmetycznych zmian typu cosienawinie ;

Błotnik na stripsach się sprawdza ,przerzutka ma dodatkowy stalowy hak ,który trzyma się tylko na śrubie skręcającej koło, gronostaj z przodu to dobra rzecz.


Obrazek


Obrazek



Poszukuje rollsa -ktokolwiek widział ,ktokolwiek wie -proszę dać znać -stan -najlepiej jak najgorszy i jak najtańszy

#8
Rolls w posiadaniu, na zbyciu, wrzucę w ciągu dnia fotkę.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#9
a coz to sie podzialo?! shimano zamiast time'ow, duzo zebow na przedzie, remerx do miche'a?

czyzby szanse na odratowanie jedynego slusznego wheelera spadly z jakiegos nieznanego powodu? no i z czego ucioles ten patyk sterowniczy?

eh musi sie niezle prowadzic taka kupa alu! sztywny jak fix z tego co mowiles...moze mieksze chwyty dalyby ulge Twym szlachetnym nadgarstkom ;] (mozesz nawinac owije na wczesniej przyklejony lakierem do wlosow (do kierownicy) grip piankowy taki po dysze)

#10
hej!

Generalnie -niewiele -szimano są ,bo mam ze 4 komplety walające się po mieszkaniu ,więc nie widzę powodów katowania moich jedynych dobrze działających time .Ale nie jestem z tych szimano zadowolony ..znowu/
Dużo zębów? Zerknij na zdjęcia z ubiegłego roku -jest to samo ,korba jest tam na stałe ,nie odkręcam jej :)
Dużo ,bo nie miałem innej zębatki ,ale co ciekawe -jako że cały rowerek jest pierońsko sztywny -różnica subiektywna w napędzaniu żebatki 42biopace w alu ,do tryba 34z w stalowym wheelerze jest bardzo niewielka .Kółko -taki komplet kół -kupiłem dawno temu -cóż ,lubię je i używam zawsze gdy nie mam nić innego
,jestem bardzo z nich zadowolony ,chociaż z wielu względów wole jednak open pro.
Kiera -oryginalna ,zalegała gdzieś na półce w klozecie :)
A co do amortyzacji -powiem Ci ,że oponka 25 z tyłu i 35 z przodu czyni z tego roweru niezwykle komfortowy ,ale bardzo żwawy rower -na tyle ,że może w kolejnym sezonie w kolarzówie też będzie "duża kicha" z przodu i z tyłu.Więcej komfortu poza rollsem mi nie trzeba.

Wheeler będzie -ale dopiero na wiosne ,teraz i tak już na nim bym nie jeździł!

#11
dobra, zgadzam sie z Toba, ze biopace jednak robi roznice (chociaz sam ujezdzam "ledwo" 38z), moze sie kiedys sam przekonam czy w alu ramce daje lepszego "kopa"

w ogole to troche sie dziwie, ze wcisnales w ta rame (i widel!) tak szerokie gumy; no bo przeciez haki sa standardowe... patrze sobie i mimo wszystko z tylu masz chyba dosc miejsca nawet na pelne blotniki! Myslac o tym przypomina mi sie ow spaghetti bike, do ktorego mialem taka dziwaczna ramke:
Obrazek


to byla oponka 25mm, siedziala tak ciasno... ale rower mial niezapomniany zryw! gdybym mu jeszcze zapodal nizszy widel z krotkim "rejkiem" to przypuszczam, ze moglbym sie zaczac bac jezdzic nim na slisko :)
Obrazek

#14
Myśle ,że to nie biopace robi różnicę ,a w każdym razie robi niewielką -to kwestia ramy ,duże profile ,porządne spawy ,rama nie jest przesadnie cieniowana ,do tego prosty nielekki widelec - takie są tego efekty ,jeżdzi się świetnie ,rower sam ucieka ,fajne uczucie /
Nie dziwie się ,że się dziwisz z tymi oponami ,bo ta rama łyka tylko opone 23 ,a widelec od biedy 25 :)
Ale od czego są koła skręcane na śruby -mając 5 minut i 3 ręce można spokojnie "podnieść" koło w hakach o te 2 mm i wszystko gra ,żadnych problemów ani z przodu ani z tyłu :) a skoczyć mi się z czegoś czasami zdarzy
Z tyłu nie mam pełnego błotnika ,a najlepszą alternatywę jaką udało mi się znaleźć -odcinek między beleczką gdzie przykręcony jest hamulec ,a beleczką dolną/mufą suportową chroniony jest kawałkiem starej szosowej opony przypiętej na stripsach. Tak ,że w miejscu newralgicznym opona/hamulec jest konieczny prześwit. A do tego jakiś błotnik przypinany z góry -wedle uznania ,polecam -działa jak pełny błotnik ,a nic sie nie obija ,nie ociera ,nie gnie ,i do tego wygląda brzydko -tak jak powinno wyglądać :D

#15
Witam.

Widzę żę projekcik typowo miejski... Przypomniało mi się jak jak moja merida robiła za mieszczucha...

Podoba mi się przednie koło... efektowne... :D

A co do przełożenia to ja w swoim miałem 52 z przodu i w połowie sezony już 15z z tyłu było dla mnie za miekkie :D

Biopace wg nie daje wiele... Szczególnie w wersji późniejszej performance gdzie był znikomy ( twoja tak wygląda).


pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#16
a to Ci dopiero wynalazek na hakach zrobiles...a wkladales jeszcze jakies blaszki (?) w powstaly przeswit czy tylko mocno skreciles?

winszuje tez dobrego doboru klamek, sam zmienilem ostatnio z Diacompe SS4 na podobne do Twoich i az boje sie jak by to dzialalo z dual-pivotem (juz teraz blokowanie kola to pestka...)
Nie wiem czy narzekasz na sile, ale jesli tak to mozesz zamienic klocki na np wsuwki z v-brake'ow; W ten sposob uzyskujesz latwy dostep do tanszych i latwiej dostepnych wsowek od koolstopa/ritchey'a itd... calkiem niezle o dziwo dzialaly (i pieknie piszczaly) te kolorowe klocuszki sprzedawane przez Kalite (po 4-6pln komplet?) Wygladem przypominaja stare koolstopy, a obecnie mozesz sobie nabyc takie jako bmx-owe w bikershopie (po 7,5)
Obrazek

#17
podkładek żadnych ,poprostu na "czuja" podnosiłem koło z jednej storny ,dokręcałem troche .pozniej z 2j strony i tak ,aż do skutku -zachowując oś
Klamki -pamiętam ,że kiedyś początkowo parowałem je z jednopivotami z exage i na klockach zdaje sie oryginalnych z szimanocha ,to poważnie stawałem na kole jednym palcem
a co do klocków -dobre info ,sprawdze ,bo mi się kończą -acz -już od dawna używam klocków górskich -bo akurat miałem : )

#18
domniemuje zatem, ze dosc mocno skreciles ;) - ile razy taki myk praktykowalem, w koncu po ktoryms tam zeskoku z kraweznika kolo w-skakiwalo z powrotem w pierwotne polozenie w widelkach...
Obrazek

#21
Taki mostek Dynamics miałem także firmowany jako Concept i drugi jeszcze jakiś inny. Przyzwoita robota za niewielkie pieniądze, ale niestety spora waga.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra
cron