Szwajcarska ręczna robota Cilo

#1
Przedstawiam wam mój rower szosowy, a jest nim szwajcarski Cilo. Jest to ręczna robota. Rower prawdopodobnie wyprodukowany między 1988, a 1991 rokiem.

Obrazek

Obrazek


Stalowa rama na rurach Columbusa, model SLX. Rower jest naprawdę lekki, w tej chwili waży 10,2 kg. Jak na rower który ma już ćwierć wieku jest to znakomity wynik, a przy niewielkich modyfikacjach bez problemu, dałoby się zejść poniżej 10 kg.

Obrazek


Kierownica i mostek włoskiej produkcji TTT Criterium.

Obrazek

Obrazek


Pełna grupa japońskiego osprzętu Shimano 600, kultowa seria 6400. Przełożenie 2x7, korba z owalnymi zębatkami Biopace, kaseta z systemem HyperGlide, łańcuch Interactive Glide. Wszystko bardzo ładnie i precyzyjnie pracuje. Włoskie siodełko San Marco fajnie komponujące się z ramą. Tylna obręcz Mavic (EMR7).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Rower jest w bardzo dobrej kondycji. Prawdopodobnie ma jeszcze oryginalne klocki hamulcowe, oraz owijkę. Oryginalne materiałowe pokrycie siodełka jest również w dobrym stanie. Niestety w rowerze brakuje oryginalnego przedniego koła z taką samą obręczą i piastą jak w tylnym kole. Zamiast Mavica MA40 i Shimano 600 jest Rigida Chrina i Shimano Sora. Oryginalne opony z pomarańczowymi paskami na bokach zostały zastąpione przeze mnie nowymi oponami. Dętki również zostały wymienione na nowe. Poprzednie opony były już sparciałe i niebezpiecznie byłoby jeździć na takich. Brakuje również oryginalnych pedałów z noskami Shimano 600. Dawno temu zmieniony został łańcuch na IG51, oraz kaseta na CS-HG30. Poza wymienionymi wyżej częściami wszystko jest oryginalne.

Obrazek


Rowerem mam zamiar jeździć okazjonalnie, na wycieczki. Planuję w przyszłości skompletować do niego pedały i przednie koło takie jak były kiedyś, gdy rower wyjechał z fabryki. Kaseta i łańcuch to typowe elementy eksploatacyjne, więc w moim odczuciu nawet lepiej, że zostały wymienione. Kaseta CS-HG30, mimo że nie jest najlżejsza, ma większą ilość zębów na największej zębatce, niż typowa kaseta szosowa. Pomaga mi to przy stromych podjazdach jakich u mnie pełno, a na przełożeniu 2 z przodu i 7 z tyłu, przy dobrych warunkach można rozpędzić się do ponad 60 km/h. Być może kiedyś zamontuje sobie typowo szosową kasetę, oraz jakieś inne opony np. Michelin ??, ale na razie jest to dla mnie bardziej dodatkowa opcja, niż poważny plan.

Obrazek


Więcej zdjęć w dobrej jakości znajdziecie pod linkiem: https://plus.google.com/photos/11580130 ... 0735757137
Ostatnio zmieniony 2016-03-16, 17:01 przez Jaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Specialized
Cilo

#4
mozna ?..... mozna ;-)
w przyszlosci koniecznie zainwestuj w przednie kolo, kasete i lancuch
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#6
Na dobrą sprawę jest to tylko kwestia wagi, czyli zredukowanie masy o te 200-300 gram i posiadanie tej świadomości, że wszystko jest w oryginale jak 25 lat temu. Nieoryginalne przednie koło jest idealnie proste, kręci się bez żadnych oporów, ani zgrzytów, obręcz jest w ogóle nie zużyta. Napęd również bardzo dobrze spełnia swoją rolę, łańuch nie jest wyciągnięty, ciagnie tak jak trzeba, bez przeskakiwania. Jak na razie to tylko jeździć i cieszyć się z roweru :)
Specialized
Cilo

#7
Jaro pisze:Nieoryginalne przednie koło jest idealnie proste, kręci się bez żadnych oporów, ani zgrzytów
zgrzytem jest sora ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#8
Marcin ostatnio uderzasz na Smolarowa strone mocy :-)

Zacny rowerek - ja szarpnalbym sie na oryginal -obrecze mavic i piasta to pikus jak nie razem to osobno bo to popularne komponenty. Obrecza sam moglbym poratowac. Grunt ze siodlo, sztyca czy kierownica oryginal bo wtedy jest ciezko. Pelady temat ciezki ostatnio ale nie nie osiagalny.
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#10
mekp pisze:Marcin ostatnio uderzasz na Smolarowa strone mocy
ale przeciez Jaro sam wspomnial o slabszych stronach rower ;-)
a ze fura fajna to napisalem ze z czasem warto zainwestowac pare piw

jesli chodzi o Smolara ..... uwagi mial celne ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#11
Fajny! Bardziej bym się skupił na wycieczkach niż na szukaniu tych drobnostek, choc tak przy okazji jakby sie trafiły.. no popieram.

Hmm... Marcin jako smolar? Tylko jeszcze tego stylu nie masz! "Zjechać jak burą sukę" w trzech słowach i jeszcze żeby to miało taki jakiś ukryty retro-ultra-konserwatywny sens. To było niezłe. To trzeba chyba tak od niechcenia i bez zastanawiania czy ktoś pojmie czy nie.

#12
jacob pisze:Fajny! Bardziej bym się skupił na wycieczkach niż na szukaniu tych drobnostek, choc tak przy okazji jakby sie trafiły.. no popieram.
Już niedługo sezon i w planach już jest wiele tras, może wstawie wtedy jeszcze jakieś zdjęcia z terenu :)
Specialized
Cilo
cron