#4
fajowy, poza mostkiem jak mówił przedmówca.
Ja osobiście dodałbym jeszcze ze 2 browary na stół ale jakieś pilsy a nie fortunę ;-)

jakoś ostatnio kręcą mnie przełajowe klimaty...

#5
Już teraz nie pamiętam ale te mostki regulowane to Giant miał w oryginale w wielu modelach, nawet w niektórych karbonach były jeszcze stery gwint i takie mostki.
Lodzermensch

#8
Przecież to nie jest przełaj z krwi i kości. Giant robił modele serii X swego czasu jako rowery z prostą kierownicą i relatywnie szerokimi oponami. To były takie trekkingi bez bagażników i błotników - sam Giant nazywał tą serię Cross. Zresztą to widać trochę po geometrii - nie jest ona typowo przełajowa.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#9
Gerwazy pisze:Pytanie czy to rower stricte sportowy? Zwróć uwagę na mocowania bagażnika z przodu, i śrubę do zamocowania dynama na tylnym widelcu.
z krwi i kosci to nie, ale sama przerobka czegos tam na przelaj, jest sama w sobie usportowieniem

#11
Nawet taki Giant MCR:
Obrazek


miał tego typu mostek, to była cała filozofia Gianta, ustawianie pozycji pod kolarza itd.
A te rowery z serii X to były właśnie Crossy w/g Gianta.
Lodzermensch

#12
focker pisze:Zresztą to widać trochę po geometrii - nie jest ona typowo przełajowa.
racja
zadna z niego przelajowka ,a tym bardziej klasyk ;-)
czesto zapominamy ,ze historia rowerow szosowych /przelajowych zaczela sie duzo wczesniej ;-)

jak dla mnie granica Retro w tym dziale powinna zaczynac sie gdzies na poczatku lat 90 :idea: reszta to nowizna
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#13
No akurat rowerek dawcę kupiłem jako trekking pełną mordą - błotniki bagażnik etc. A co do mostka posiadam takowy oryginalny gianta jak na zdjęciu powyżej ale on planuję do szosy włożyć - mam fajną ramkę scout - a z 2001 r na cr-mo która jest odnawiana ;) zobaczymy efekt ;)