Romet Przełaj

#1
Cześć

Nosiłem się z zamiarem przerobienia tego co było kiedyś wskrzeszeniem mojej starej szosówki Romet Meteor
czyli tego: https://plus.google.com/photos/10132800 ... 5oyXm5-6TQ

Po miesiącu planowania, malowania, kupowania części i składania wyszło to:
https://plus.google.com/photos/10132800 ... pqi3I6ouwE

Nie jest to do końca typowa przełajówka z odpowiednio dobranym przełożeniem, cantami i klamkomanetkami. Jednak radocha u mnie jest wielka...mam to co ostatnio powiem Wam brakuje mi w MTB (a co ma Kuba84 w swoim single speed, co złożył Jacobs w Perfomance) czyli pewnej lekkości i swobody, bez rezygnowania z bezdroży.


Wojtek
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie

#4
kaczko pisze:Fajna sprawa!

Długa baza kół w rometowskiej geometrii nieciekawie się prezentuje w szosówkach,
ale do takiego przełaja będzie jak znalazł ;-) Manetki super!
Dokładnie tak ja piszesz...w wersji szosowej wygląda jak rozlazła żaba...albo kreślarz zasnął nas projektem i poszła mu linijka za daleko :)
Z grubszymi oponami, gdzie jest miejsce na nie wygląda ciekawiej i stabilnie
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie

#8
mekp pisze:Kurcze fajny wyszedł :-)

Mam tylko dwa pytania: Co to za manetki? I czy nie było problemu z zasięgiem hamulców?

pozdrawiam
xMekpx
Dzięki :)

Manetki to Suntour XC Pro z możliwością indeksowania lub też samego ślizgu.
Hamulce mogą wydawać się,że są zbyt daleko, jednak nie ma problemu w chwytaniu ich "z góry"
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie

#9
Powiem tak Wojtku... Zainspirowałeś mnie :-)

Miałem w mieszczuchu przez chwilę takie Suntour'y ale jakby z podwójną dźwignią
Obrazek

Jakie ale... Szczytem ergonomi nie były, przy wąskiej kierze mocno ograniczały ruchy. Twoje rozwiązanie jest im lepsze choć zmiana biegów będzie trochę gorsza.

pozdrawiam
xMekpx
Ostatnio zmieniony 2015-02-23, 23:28 przez mekp, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#13
mekp pisze:Powiem tak Wojtku... Zainspirowałeś mnie :-)
To świetnie, cieszę się.
mekp pisze:Miałem w mieszczuchu przez chwilę takie Suntour'y ale jakby z podwójną dźwigniąObrazek
Jakie ale... Szczytem ergonomi nie były, przy wąskiej kierze mocno ograniczały ruchy. Twoje rozwiązanie jest im lepsze choć zmiana biegów będzie trochę gorsza.

pozdrawiam
xMekpx
Myślałem nad takimi manetkami Suntour jakie Ty masz. Myślałem również nad tym rozwiązaniem
http://www.gevenalle.com/store/products/shifters/
Albo nad Grip Shift CX-DT 128 Shimano. Świetnie użył je Kuba84 w sowim bajku z barankiem

A co do moich manetek nie będę zmieniać je kolanem jak pisał kiedyś Jacobs o swoim Performance :)
Na razie w spokojnej jeździe było dobrze. Zobaczymy jak będzie kiedy skoczy adrenalina.
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie

#14
no takich bym kolanem nie zmiesiał :-P
tamte miałem na mostku zamocowane, też suntoury.

jakieś pół roku temu namierzyłem we Wrocławiu do kupienia orginalne Rometowskie ramy przełajowe, robione dla kadry, były na pewno do malowania albo i czegoś jeszcze.. może jakieś przelotki były urzane, walnięty hak już nie pamiętam, cana z widelcem chyba koło 200-300zł. U tego gościa: http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=33303851 Warto pogadać, gość zdecydowanie wkręcony w rowerowe sprawy i bardzo sympatyczny, ja u niego kupowałem tylko kółka jakieś, ale przy tej okazji mi pokazał jakie ma cudeńka na sprzedaż. Polecam

rower jest super :-)

Obrazek

Obrazek

#15
Ładnie pomalowali ramę, polerowałeś ją jakoś? Ona jest czarna czy jakiś ciemny granat?

Fajne obręcze :) też miałem kiedyś takie. Piasty 600-tki? Dałbym jednak jeszcze szersze laczki no i klasyczną fajkę.
allegro
rowerki

#16
YvesMoi pisze:nie no super jest teraz, masz tam potężne prześwity w widelcach na opony. teraz to jest charrakterny rower. i te manetki na baranku cudownie to sie ma! kiera też moja ulubiona taka zwarta i dość wąska, 40cm?
Wielkie dzięki. Tak kiera 40 cm

jacob pisze: ...
Twoj Perfomance narobił mi smaka :)

kuba84 pisze:Ładnie pomalowali ramę, polerowałeś ją jakoś? Ona jest czarna czy jakiś ciemny granat?

Fajne obręcze :) też miałem kiedyś takie. Piasty 600-tki? Dałbym jednak jeszcze szersze laczki no i klasyczną fajkę.
Nic nie polerowałem, tak mi strzelili ładnie lakier w BikeParku - ciemny grafit. Zdjęcia robione w świetle fluorescencyjnych żarówek z długim czasem naświetlania i tak kolor trochę przekłamany jest
Obręcze poczciwa 600-tka...na początek, później przeplotę z tymi obręczami na Suntoura. Co do fajki zostawiłem oryginalną...pojeździmy zobaczymy
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie