kuwahara pacer '91

#1
Wrzucam zapowiedź nowego rowerka .
Właśnie udało mi się upolować frameset -w wersji ,którą od dawna chciałem.
Cieszy fakt ,że wszystkie przelotki są oryginalne.
Ramę czekają jakieś skromne poprawki lakiernicze.
Części w zasadzie wszystkie już od dawna do niej mam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

a

#4
Ciesze się , że rower trafił na forum i bardzo czekam na zdjęcia poprawek lakierniczych.

Sam chciałem licytować , ale nie miałem pomysłu jak odnowić korodującą ramę. Lakier w okolicach suportu wyglądał tragicznie. Z jednej strony piaskowanie i malowanie proszkowe takiej ramy to zbrodnia . Z drugiej strony wyczyszczenie korozji i pomalowanie pod kolor też szału nie będzie. Czekam na foty :) powodzenia ;-)

Re: a

#5
Wielkość ramy -no cóż ,mam 180 cm wzrostu ,mam już jednego pacera na 58cm wysokiego.
Tą ramę traktuje "sportowo" ,więc na moje -rama 19' w teren jest akurat. Górna rura jest tylko o 2 cm krótsza niż w pacerze 58.

Skolioza -mam nadzieję ,że nie będziesz musiał długo czekać ;-)
sztopi17 pisze:Ciesze się , że rower trafił na forum i bardzo czekam na zdjęcia poprawek lakierniczych.

Sam chciałem licytować , ale nie miałem pomysłu jak odnowić korodującą ramę. Lakier w okolicach suportu wyglądał tragicznie. Z jednej strony piaskowanie i malowanie proszkowe takiej ramy to zbrodnia . Z drugiej strony wyczyszczenie korozji i pomalowanie pod kolor też szału nie będzie. Czekam na foty :) powodzenia ;-)
No to sobie poczekasz.. :mrgreen:
Chwilowo z powodu braku czasu (na doktoraty z maziajstwa historycznego) chciałem ją w ogóle postawić na koła i po prostu na niej jeździć .
Pocieszeniem jest to ,że okolice suportu są mało widoczne ,ponadto samo malowanie stanowi skuteczny kamuflaż.
Jednocześnie malowanie ramy - jak najbardziej jest godne pełnego zaangażowania i odnowienia i nigdy bym nawet nie pomyślał o malowaniu jej proszkowo :roll:
Bedzie dobrze.
Też się cieszę.

aha ..jeśli ktoś chciałby mi pomóc -poszukuję fioletowych onza chili pills

#9
halo!
Tak pilotażowo wrzucam foty z frontu :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Rower przywłaszczyła sobie moja kobietka i nie przyjęła do wiadomości ,że może być inaczej
Stanie to to skromnie na xt'kach m735 ze szczyptą m900. Koła to mieszanka hugi-union/frm/maviców ,zębatki w korbie to towarzystwo międzynarodowe -francja ,włochy i kanada. Całość przeszła polerkę, acz nie z jakimś ultra namaszczeniem;
Rama zmatowiona w miejscach ubytków ,odtłuszczona ,pomalowana na czarno+polerka -generalnie efekt przy tym oczopląsie jest taki ,że miejsca "tylko" czarne nie rzucają się w oczy, a całość jest zabezpieczona. Ponadto od środka całość popsikana preparatem do profili zamkniętych :lol:

Całość dopełni prosta kiera ,siodełko to brooks professional (kobiety mają lepiej amortyzujące zady) -tyle ,że jeszcze muszę go natłuścić i nawoskować, opony -myszeliny dżet ess zielone -tu apel -poszukuję przynajmniej jedną taką oponę zapamiętaj!>> myszelin dżet 700x32 -rurokura
otaką
Obrazek


Chętnie wysłucham wszystkich opini i sugestii -acz nie oczekujcie, że wywołają jakikolwiek skutek-bo wszystko i tak juz dawno zostało postanowione :-P

#10
Klimatyczna rama w klimatycznej scenerii :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#13
niee
Rower będzie zasadniczo śmigany zgodnie z przeznaczeniem -czyli cross -prosta kiera, thumby

Zdziwiłbyś się co można przejechać na tych oponach i w jakich warunkach ;-)
Nawet rąbanke beskidzką mi wytrzymały .. regularnie dobijam obręcze do korzeni i kamieni -nie ma na nich nawet śladu nacięć ,kapciów również brak -do tego szybkie, komfortowe, sprężyste
Czuję ,że skończy się polowaniem na ebay'u :roll:

#14
Ok ,no to jedziemy -dzisiaj było dobre światło ,więc porobiłem troszkę zdjęć.
Rower został rozdziewiczony.
Stan na chwilę obecną -sprawny ,acz wymaga jeszcze małych poprawek i dopieszczenia detali..stąd nie docięte linki i nie wszystko jeszcze się błyszczy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i na koniec zdjęcie rodzinne
Obrazek