Jaguar

#1
Dostałem dziś od sąsiada taki piękny rower, obiecywał mi go już 10 lat temu, no ale jakoś tak zleciało, że dał mi go dziś. Mam w planach go całkowicie odrestaurować i oczywiście smigać w tak piękne dni jak dziś. Rower brudny, części mocno zaśniedziałe trochę zardzewiałe, szytki zparciałe, ale wydaje mi się, że trochę pracy i będzie pięknie wyglądał. Od wtorku biorę się do ostrej roboty i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Bocian
Załączniki
IMG_1049.JPG
IMG_1045.JPG
IMG_1044.JPG
IMG_1043.JPG
IMG_1042.JPG

#4
No to do polerki alu części bierz Autosol i będą jak nowe.Lakier pastą lekko ścierną i też odzyska blask.Zresztą co ja Ci będę opowiadał jak sam to wiesz.
Lodzermensch

a

#13
Mam fajne kółka pod szytki zdjęte z zawodniczego Rometa Sport.
Tył Obręcze Mavix ???(Nie pamiętam oznaczenia jak coś mogę sprawdzić) wolno bieg Maillard (stan bdb)
Przód ZZR oryginał (stan bdb)

Jak coś to tanio oddam :)

#15
Gratuluję nabytku.

Podepnę się, niechcąc zakładać nowego wątku bo to i forum zdaje się nie to.
Moje znalezisko, też sprzed paru dni, o oczko niżej ale też ładne:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

#18
Pytanie.
Znalazłem na jebaju widelec chromowany pod koła 27''.
Pomyślałem może by zastosowć z ramą ROMET SPORT.
Problem jest następujący - widelec jest o 2cm dłuższy mierząc od korony do osi.
Czy to jakoś zaszkodzi?

#19
To ja posłużę się cytatem jako odpowiedź na pytanie o widelec :roll: :
Wypowiedź była kierowana do autora wątku, ale tu też pasuje:
mekp pisze:Tylko nie zepsuj tego :-)
Masz ładny rower, w ładnym stanie, wyczyścić nasmarować i może cieszyć oko, i dobrze jeździć. Jedynie siodło może być do wymiany lub renowacji. Po co chcesz go na siłę uszczęśliwiać jakimś widelcem z ebaja? W czym jest lepszy od oryginalnego? Że srebrny? Na zdjęciu wygląda że nic mu nie dolega, no chyba że jest coś czego nie widać ?

#20
szczescie (nieszczescie?) z tymi polskimi rowerkami "klubowymi" takie, ze przez 30lat prawie zadna czesc sie w nich nie zmieniala (wciaz te same zestawy suportowe, prymitywne przerzutki, zachod mial juz indeksacje, korby na wielowypusty, rury OS, czy dualpivoty, a Ci wciaz w ostatniej partii na pocz. lat 90tych klepali korby na klin w standardzie specialitesa z lat 40tych, hample universala wzorowane na mafacach z lat 30tych, no coz, polska mysl techniczna...)
Obrazek

#21
Raczej nie obarczał bym polskiej "myśli technicznej" bo mieliśmy i mamy naprawdę świetnych inżynierów. Raczej bym to określił terminem oporu materii twardogłowych decydentów ;-)