Gazelle Champion Mondial

#1
Halo.Ostatnio szczęśliwie wpadł mi w ręce frejmset gazzeli.
Klasyczny dość model champion mondial AB (chociaż właśnie zauważyłem, że jest opisana jako A frame-dziwne?)-obstawiam okolice 1980 roku-kolorki amatorskiego timu gazelli. Wszystko zrobione na rurkach reynoldsa 531, rama ma bardzo ładne mufy i detale (a i tak jest "najuboższą" posród dostępnych z serii modeli A AA ). Szykuje się nieśpiesznie nowy rowerek na wieś. Już od dłuższego czasu chodził mi po głowie koncept starej klasycznej kolarzówy z przełomu lat 70tych i 80tych -wiecie ,5 spidów z wolnobieżką ,manetki na ramie ,skórzane siodło ,długaśna pompka ,klamki z górnym prowadzeniem pancerza ..
Dlatego gdy ją zobaczyłem -to nie zastanawiałem się długo -co prawda ma 60 cm ,a ja 180 ,ale jestem przyzwyczajony do takich gabarytów ram - i śmiga mi się na takich rozmiarach zupełnie wygodnie. Kółka do gazzeli to komplet na piastach millarda i niskoprofilowoszytkowych obręczach mavic monthlery route z szyciorami z yyyy ... hutchinson'a? nie pamiętam ,cielisty bok mają w każdym razie ,jakieś niebieskie wstawki ,wolnobieg 5s.

Jako ,że rowerek jest jednak budżetowym projektem ,a ceny starej campy na allegro są nieprzyzwoicie wysokie (stara wypierdziana sztyca za 130 zł ?) ,to będzie składany na tym co mam .. przerzutka z tyłu -śmieszna kopia hurreta
Obrazek

,ew. szimano 600ka arabeska ,korba -ostatecznie 600ka ,chociaż wolałbym campe -taką klasyczną, w starym stylu. Siodło brooks profeszynal ,kiera cosmos manubri sprint -z bardzo fajnym "obłym" gięciem. Klamy koniecznie klasyczne 600/dura ace z wierconymi dźwigniami i pancerzem prowadzonym do góry. Owijka skórzana
Obrazek
-mniej więcej taki efekt chciałbym osiągnąć .Pedałka klasyczne kyokuto ,z chromowanymi noskami i paskami skórkowymi również.

Rower do zrobienia na jesienno/zimowe wieczory.
Poszukuje jakiś fajnych klasycznych manetek na ramę -jeśli ktoś ma i mu zbywa -to proszę o info.
Tylna przerzuta z campy -również wchodzi w zakres moich zainteresowań/poszukiwań -może byś nawet taka do całkowitego odnowienia.

Foty jak narazie pożyczone z aukcji

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

#3
a jakbys chcial wiecej speedow to mam szosowy wolnobieg sachs 7-ka, stan idealny, wlasciwie niejezdzony do opchniecia, a kolarka zacna

#4
Ładnie się zapowiada, jeśli miałby być na nieczęsto spotykanym osprzęcie to polecam Suntoura VX z końcówki lat siedemdziesiątych, mam takie cudo w Staigerze, na alle pojawia się w cenach zdecydowanie niższych niż Campa.
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#5
hej!
z tą wsią i bułkami to trochę żartowałem ,ale taka prawda ,że brakowało mi w górach roweru zaopatrzeniowego -oczywiście wiadomo ,że na takiej kolarce miło się będzie podjeżdżać i śmigać po okolicy ,więc nie obędzie się bez szwędania po wsiach (może sobie podjazd na koczy zamek zafunduję) ,co nie zmienia ,że po bułki bankowo się na niej bede wybierał ;-)

singiel odpada -pomysł dobry (nawet kółka odpowiednie mam) ,ale rower w warunkach górskich ,uwzględniając pouszkadzane kolana -raczej nie sprawdzi się lepiej niż 5s

tak z ciekawości -taki wolnobieg 7s zmieści się do piasty z wolnobieżką 5 biegową ,bez przecentrowywania koła ?

suntour vx -czemu nie ,wygląda niebrzydko ..ale ogarnięcie go może potrwać .. chyba zdecyduję się na 600kową arabeskę .. zwłaszcza ,ze stery arabeskowe już są tam w komplecie ,drelowane klamki z 600ty bardzo mi się podobają ,a stosunkowo łatwo i tanio można je kupić ,podobnie jak i przerzuty .. ale zobaczymy co to będzie

#6
co najmniej fajna, mialem taka z 85r
Obrazek


Twoja jest z 81r. waga podobno ~2070 + 770g widel; produkcja w pelni holenderska;

mila geo, ogolnie przyjemny rower; sztyce masz 27.0 prawie bankowo

masz pomysl na zrobienie tej kiszki na kierownik?
Obrazek

#7
świetnie ..sztycke aero z 600 na 27 już mam ..
81 ..to prawdopodobnie -jest podobnie malowana rama w ich katalogu

sposób na kiszke ? no cóż .. pójdę na tak zwany szmateks >na wagę >w kato liczą se 12/14 zł za kilo (nie to co u was :D) zakupię skórzaną kurtkę tudzież gacie ,wytne se pasek ,wezme igły ,nici i jazda .. jak nie za 1szym to za którymś razem się uda .. rozważam uprzednie namoczenie skórki

#8
przydalaby sie jaka grubsza, taka jak na torbe

aha - z wolnobiegiem 7, bedziesz musial przesunac oske ze 3-4mm mysle; moze jakos skompensujesz podkladka z drugiej (ramka ma haki 126, ale piasta 135 wchodzi, chociaz bardzo plytko (i silowo;)

zacznij juz moze robic zapasy jak chcesz jezdzic na szytkach po szutrze;)
Obrazek

#9
rurokura pisze:świetnie ..sztycke aero z 600 na 27 już mam ..
81 ..to prawdopodobnie -jest podobnie malowana rama w ich katalogu

sposób na kiszke ? no cóż .. pójdę na tak zwany szmateks >na wagę >w kato liczą se 12/14 zł za kilo (nie to co u was :D) zakupię skórzaną kurtkę tudzież gacie ,wytne se pasek ,wezme igły ,nici i jazda .. jak nie za 1szym to za którymś razem się uda .. rozważam uprzednie namoczenie skórki
A nie prościej zamówić na allegro zestaw do obszycia kierownicy samochodowej, podasz średnicę rury i długość kierownicy i po kłopocie (nawet kolorek skórki i nitki możesz wybrać)

#10
co do piasty to nie wiem czy to dobry pomysl do końca, aby tylko szprychy po stronie napędu nie szły za bardzo w pionie bo będą pękały.
6 biegow powinno wejść, ale 5 spokojnie wystarczy, przeglądnij wolnobieg, naoliw, wyczyść i bedzie śmigał latami.
pod 5 to pewnikiem ośka ma 125-6 mm

szytki ?? tak obyś długo i szczęśliwie śmigal ....... do sklepu po następne :lol: , ja mam takie specjalne na P-D z bieżnikiem na kostke czy szuter ..
www.velotech.pl

#11
tak ,wiem ,że 5s mi w zupełności wystarczy ,zwłaszcza ,że piaste i ramę mam na 125mm
a co do szytek -mam świadomość ,że potrafią być upierdliwe -mam wersję turystyczną .Na sczęście na wsi -mało jest rozbitego szkła >>zapasowa szytka o3wiście będzie zamontowana pod siodełkiem + uszczelniacz do szyt w jakiejś skórzanej torebce.

p.s. Co się tyczy skórzanych pokrowców -człowiek uczy się całe życie -ciekawy link.. ale są nieco za szerokie 36mmvs25mm kiery(więc trzeba ciąć) ,do tego koszt to jednak 5dych ,do tego wypadało by zrobić podejście próbne -które będzie spisane na straty -kurtka daje więcej podejść tańszym kosztem :)

#12
No to możemy zacząć robić zakłady przy której wymianie szytki rurokura się wkurzy i przejdzie na opony ;D Swoją drogą sam zbieram szytki i kiszę fajne obręcze ;D
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek
cron