Centurion Saphir

#1
Centurion, znana niemiecka firma, z solidnosci wykonania, montażu oraz doboru komponentów, co zresztą widać .
Rocznik , prawdopodobnie końcówka 80-tych lat.
Stan - dostalem brudasa i troche szmatą przeleciałem , odkrywajac piękny lakier, ale ... pod linką hamulca plamy rdzy jednak są , ale niegrożne.

Osprzęt chodzi jak zegarek, piasty krecą sie gładko jak Recordy, a manetki płynne mają drobnoziarnistą prace.
Stary model wolnobiegu Shimano , brak luzów, cyka ładnie, koła brudne jeszcze, ale sie doczyszczą, , obrecze Rigida.
Całość na osprzęcie Suntorur SVX co w sumie jest swojego rodzaju rarytasem-ciekawostką

Czy zostanie u mnie ?? nie wiem jeszcze ( chyba ze ktoś mnie przekona aby oddać w dobre ręce )

miejsca nad kolami starczy aby dać grubszą opone nawet........

Pare fotek " na biegu "

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
www.velotech.pl

#5
aaa trafiło sie to wklejam , fajne przerzutki ma i oryginalny cały oprócz opon, ktore od razu zmieniłem na IRC Red Storm, w sumie nie popełniłem za dużego błędu bo pod koniec lat 80-tych Centurion dawał oponki IRC fakt nie ten model bo go nie było jeszcze , ale firma była .
www.velotech.pl

#8
Fajnie że wróciłeś ;]

Mnie się tam zdawało, że Centurion to japońska marka, może dlatego że zawsze na suntourze widziałem te rowery.
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#9
eee nie niemiecka twarda marka , ostatnio nabyłem set ramowy szosowy ale " najnowszej generacji " ( 4300 )
tej firmy a kiedyś mialem mtb tejże firmy i wszytko potwierdza powiedzenie o " solidnej niemieckiej robocie "
www.velotech.pl

#10
elziomallo, dobrze Ci sie zdawalo. Nie wiem jakie sa zaleznosci miedzy niemieckim centurionem a japonskim, ale fakt faktem ze u nas dosc powszechne sa te z niemiec.
Na jakis zachodnich forach czytalem ze niektore japonskie centuriony stawiaja na rowni z 3rensho, nagasawą, bridgestonem, reszcie moze blizej do panasonica,

#14
No i tutaj, z akcentem na wytluszczone, bo to chyba o to chodzi

"Centurion, like Diamondback (formerly "Diamond Back") was a trademark of Western States Imports (W.S.I.). Starting in the late 1970s, W.S.I used the Centurion brand for its road-bike line, and Diamond Back (later Diamondback) for its BMX and MTB lines.

The Centurion "Comp TA" was a particularly nice sport bike, but W.S.I. had to abandon this model designation due to a conflict with an automotive tire manufacturer that owned the trademark. W.S.I. substituted the model name "Dave Scott Ironman", making this possibly the first mass-produced bicycle targeted at the triathlon market.

In the early '90s, W.S.I. stopped using the Centurion brand name, and applied the Diamondback brand to its road models as well as the BMX/MTB lines. There is also an unrelated Centurion bicycle company based in Denmark"
cron