Wheeler malcesine

#1
Obrazek

Obrazek


Cóż.. jakby tu zacząć ,może od końca >rower już nie istnieje , został częściowo skanibalizowany przez inne rowery ,zalega obecnie nad łóżkiem i czeka na lepsze czasy .. i aż pospawam mu hak tylnego koła ,bo odpadł ,po 3 latach dzielnej służby. Służył mi jako mój rower na co dzień ,głównie do miasta ,ale i wypady w góry ,do lasu ,wycieczki gdziekolwiek -też niebyły mu obce . Zaczynał jako przyboczne ostre (jest fotka) ,którego nie było mi szkoda (kupiłem ramę z widłem za 60 zł) ,z czasem wyrósł na rower najważniejszy (przewaliło się przez niego sporo części i pomysłów) >przez te 3 lata ciągle morfował ,aż do swego zejścia..

Krótka specyfikacja:
Ramka :wheeler malcesine 55cm ,tange db
wideł: wheeler? (ale bez stępla) ,później zastąpił go chromowany concorde
Korba: bmx'owa sugino ,z zębatką stalową 34t
suport: un72
sidło:rolls (taki czy inny)
kiera: stalowa ,gięta osobiście ,bodaj 38 cm
gripy:oury
most:syntace 808 ,70mm
klamki m900
hamulce: utlegra przód /tył campagnolo
manetka:xt thumb ,friction
kółka:
tył: mavic open pro/rx100/kaseta 105 7s 14-23?
przód: miche/open pro
Opony: tył vittoria zafiro pro ,przód michelin axial pro
przerzuta tył: xt ,szort kejdż
pedały: o3wiście(jedynie słuszne) time attak

Z uwag ,thumb sprawdza się idealnie w mieście ,wygodny ,szybki ,a bezstopniowość pozwala mi jeździć na dowolnym kole/kasecie ,bez bawienia się specjalnie .. inna sprawa ,to że indeksowany tryb ,w wydawało by się dobrym thumbie -nawalał ,gdzieś w środku kasety nie działa to precyzyjnie (ktoś wie ,dlaczego tak się dzieje ? mam tak i w innych manetkach z sh??) .Mostek 7cm to optimum. Bash wykonany z zębatki 36t ,żeby łańcuch mi nie spadał .7spidów jest wystarczające z dużą górką do większości zastosowań .Redukcja średnicy mostka wykonana przy pomocy papieru ściernego (sprawdza się).

na koniec zdjęcia:
https://picasaweb.google.com/1070964223 ... 57/Wheeler

#3
e tam badziewia, rx-100 to naprawde trwala grupa, u mnie obecnie juz na trenazerze (obrecz wytarta) ok 13 lat krecenia i wsio ok...
A rower faktycznie kozacki :mrgreen:

#6
kurka ,dzięki.
Po kolei .. dlaczego rx100 -bo takie kółko dostałem już zaplecione inna sprawa ,że jest dokładnie jak prawi AmAdeuz -mucha nie siada -piasta się kula bez oporów ,nie ma z nią żadnych ,najmniejszych nawet problemów .. raz na rok zmieniam po zimie jej smar i dalej śmiga ,więc nie widzę powodu dlaczego miałbym to kółko zmieniać -inna sprawa ,że do wheelera planowane było kółko na hugi union/open pro -żebym dzwonka używać nie musiał ,ani przepraszać ludzi na chodnikach ,ale nie zdążyłem -(inna sprawa ,że części mam od 2 lat i nadal się nie udało go zrobić)
Fotka ostrego już jest -szczerze osobiście uważam ,że wygląda znacznie gorzej niż w finalnej wersji..
Gięcie kiery -wypadkowa tego jaka była i tego ,że jej "pomogłem" doginając sobie na chama w imadle -lubię mocne gięcie do tyłu -to ustawienie w dół to też nie przypadek -serio tak jest bardzo wygodnie ,chociaż z perspektywy czasu zostawiłbym jej po centymetrze więcej z każdej strony
btw. nie znacie kogoś kto gnie kierownice? Bo chciałbym właśnie wykonać ze 2 sztuki aluminiowych replik tej kiery :) A co do kokpitu ,to miłe ,ale bez przesady .. inna sprawa ,że tak do niego przywykłem , że teraz prowadzę testy na prostej kierze i rapidzie i stwierdzam ,że to nie to , wole tą z obrazka;

#8
No to mała aktualizacja na rok 2014 :
Rower dostał nowe kółka ,na biskupich szerokich obręczach alessa voyager +stx rc .
Klocki z koolstopa ,inny kolor pancerzy ;-)

Rower śmiga teraz na 9 spidach ,dostanie niebieskie oponki 25c i właściwie tyle ..może jeszcze obciągnę podartego rollsa jakimś nowym przybraniem (najchetniej skórą lamparta ,albo zebry).

Obrazek

Obrazek

#10
długa historia ..
Pierwszy raz widziałem je ze 6-7 lat temu ,w rowerze znajomego ..podobno były w jakimś rowerowym w gdyni/gdańsku albo gdzieś- 20zł za sztukę ..
Świat jest mały ,te właśnie obręcze w formie kół same mnie znalazły rok temu -nie musiałem ruszać się z mojego miasta ;-)
Ostatecznie udało się zapleść kółka i są akurat na ten sezon

#14
Ramka ma 56cm podsiodłówki c-c . Sprawia wrażenie dużo większej ,przez długaśną rurę sterową.
dzięki ;

sasasasa .. Piotrze ,jakbyś zobaczył jak wygląda teraz moja zimówka ,to były by Twoje ostatnie chwile :-P
Co do tego rowera -zrobię co mogę ,żeby był jeszcze brzydszy (kolorowy) ..sprzętowo już raczej nic się istotnego nie zmieni ,bo służy mi to zacnie . Obręcze zaakceptowała ,w końcu biskupie;

#22
nieno .. coś z niego jeszcze wymyślę .. tył jest nadal dobry..

Cały jestem i dokładnie do tego tak podchodzę, rame jeszcze sie wyklepie.
Ponadto nauczyłem się robić salta nad autami
..nawet mi bryle z twarzy nie spadły 8-)
cron