Koga Miyata Roadwinner Fix.

#1
Siema! Dawno dawno temu w odległej galaktyce... A właściwie nie... Jakiś rok temu, w niezbyt odległej Bydgoszczy trafiła w moje ręce piękna ramka z 81r. co zwie się Koga Miyata Roadwinner. Nie myśląc długo złożyłem na niej fixa. Brzydal wyszedł tak:
Obrazek

Jak widzicie zbyt piękne to nie było. Pojeździłem tak jakiś miesiąc i zaczęły się stopniowe zmiany. Obecnie bajk wygląda tak:
Obrazek
Obrazek

Konfiguracja na dzień dzisiejszy:
Rama: Koga Miyata Roadwinner
Wideł: Fuji
Kiera:Cięty Riser od NS
Mostek: klasycny RS
Stery i suport: Maszynowe Neco
Korba: Shimano 600
Łańcuch: KMC
Sztyca: Zoom
Opony Vittoria Zaffiro
Obręcze: Checker pig/Velocity 45mm stożek białe
Szprychy białe
Piasta Przód: torowy Novatec
Piasta tył: Torowy Joytech
Zębatka i kontra novatec
Klamka: Alhonga
Hamulec Hrugia
Pedały BMXowe platformy
Strapy robione przez Kitę
Siodło: Cinelli Unicator
Gripy Author A gang

#2
Zacny zacny;) ALE:

-nie jestem jakimś weight weenie, ale te obręcze ważą żałośnie dużo, przemyśl czy nie klasyczniej, tj. pista italiano albo keirin japan nie są niskie profile

-niezłe masz balony;) podobno bardziej komfortowo, ale mi ostre i komfortowo nie idzie w parze, chodzi o petardę

A tak ogólnie to bardzo pozytywnie, fajna kiera była w "brzydalu" kojarzy mi się z cafeacerem, nawet jeśli wiem, że jest to odwrócona kiera ze składaka;) Nie jest to na szczęście jakiś landryn, które czasem można spotkać a na nich dzieci w fullcapach i raybanach.
cino cinelli santo subito

na sprzedaż:
https://picasaweb.google.com/wojd47h/NaSprzedaz#
moje aukcje:
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=24938441

#3
no no takie landryny i rejbany to inna bajka, ale często gęsto te dzieciaki ładnie tną na fixach więc to kwestia gustu i mody....

ja na przykład dzielę single i fixy na dwie grupy: klasyczne gdzie stalowe ramki mają za soba sporo latek i jedno calową głowę, a ubierane są w noski, skórzane paski i siodła, piasty z grawerką. i właśnie takie mi się podobają, że trzeba trochę poszukać i pokombinować, że by było, grało pasowało.

te drugie rowerki to właśnie wynalazki aluminiowe, albo z główka na 1 1/8 cala ubrane w częśći NS bikes/dartmoor, piasty novateca i kolorowe tarcze csepela....a wszystko kupione w bmxowym sklepie albo na allegro w jeden dzień
no ale kto co lubi, no nie?

w Twoim rowerku fajna jest ramka, widelec, nakręcane stery no i korba wiadomo śliczna jest i wagowo wzbudza szakunec 8-)
poza tym kolorystycznie idealnie, koła łądnie wyglądają ale owszem przy stalowej ramie i widelcu mogły by być nawet szytki :]
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#4
Działa... dla mnie fix to taki z toru tylko- szytki, kiera torowa, lekkość no i oczywiście japońska rama, ewentualnie ruski tytan. Tyle że moja wizja nie spisuje się na polskich ulicach i trzeba kombinować, żeby się nie rozsypał i żeby Cię nie rozjechali. Ty zrobiłeś to w ładnym stylu, ale te rozpędzone koła by mi połamały nogi przy zwalnianiu.
Do mojego fermentu to jeszcze pozostaje sprawa riderów, z których większa część (wyjątkiem są kurierzy, chłopcy od polo i garstka takich, którzy wiedzą czym się to je) uważa to za alternatywny typ roweru i nie widzą, że się stał mejnstrimowy. Ja też mam w planach coś miastowego, ale pewnie będzie to pięciobiegowiec. Stały napęd też mnie czeka, ale raczej tylko jako treningowec.

#6
cóż ,może znowu wyjde na bezwzględnego chama
..ale dla mnie ,ten rower ,to klasyczny przykład -jak z fajnego rowerka ,zrobić rower zupełnie bez charakteru ;( jak setki innych
co do samego rowera -nie mam zastrzeżeń ,poza wysokimi obręczami (czemu takie niskie?:D)
a co do kogi -świetne stalowe rowerki robili

#7
Zacznę od początku...
@Wojtas: Co do wagi to mi nie przeszkadza. Gdybym chciał lajtować zestaw wykupiłbym sobie karnet na siłownie. Byłoby prościej i taniej. Obręcze mają tą zaletę że są zajebiście sztywne i nie muszę się bać ze je pognę na polskich drogach.Oponki to tylko 25c. Napompowane na 9 bar czyli kamień. Przez chwilę jeździłem na 20c ale wpadały w szczeliny na kostce brukowej. Komfort zapewnia mi stalowy frame set.
@Yves: Dzięki.
@Staszek: Mój fix ma geometrię bardzo zbliżoną do starych torowców.Baza kół to tylko 965mm. Ostre złożyłem żeby podreperować moją żałosną kadencję(chyba widzicie rozmiary zębatek?).
@rurokura: Byś pojeździł na tym fajnym rowerku z charakterem byś gadał inaczej...O obręczach już mówiłem.

#10
biale szprychy to calkiem fajna idea, ale czy ja dobrze widze, ze nyple sa srebrne? ani nie monochromatycznie , ani kontrastujaco.

i faktycznie moglbys jeszcze jakims gadzetem / kolorem tej kozie dogodzic. Mozepokaz jeszcze foto z prawej?
Obrazek

#11
Żółw pisze: (chyba widzicie rozmiary zębatek?).
O, fajnie że sam podniosłeś tą kwestię - ja osobiście nie widzę,
zdjęcia są... o kant pośladka osiemnastolatki potłuc ;->
--
Cypis

#12
Nyple są srebrne tak samo jak piasty. Zdjęcia robił fotograf który uważał się za artystę... jak wyszło widzicie... Przełożenie obecne to 38/16. Zimny, o co ci chodzi z kolorami/gadżetami?

#13
Witam.

Ja do ostrych jestem sceptyczny. W zeszłym sezonie miałem kolejno ostre, ss, a w połowie napęd 1x7 i dla mnie osobiście ten ostatni w połączeniu z klamkomanetką był najlepszy.

W tym sezonie może sprzedam klamkomanetki bo i tak tylko po mieście śmigam i zrobię SS.

Mnie osobiście razi tutaj hamulec... Jak ostre to ostre a nie ostre z hamulcem.
I riser też... I wysoki stożek... I połączenie czarnych rurek z chromo mostkiem... I tak właściwie to mi tez rower ogólnie nie podchodzi...

Ale o gustach się nie dyskutuje więc nie obrażaj się w końcu to ostre. Musi być dopasowane do Ciebie a nie do "kolesi z forum". :D

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#14
Szybszy nie szybszy... zerwie ci się kiedyś linka 40km od domu(jak mi w niedziele i masz problem. Mostek jest matowoaluminiowy nie chromowany. Obręcze miały być mocne. Hamulec podyktowany brakiem zasobnego portfela na mandaty(kilka spotkań z policją i możesz sobie fajnego bajka złożyć)

#15
Żółw pisze:Zdjęcia robił fotograf który uważał się za artystę... jak wyszło widzicie...
trzecie zdjęcie to tragedia, źle skadrowane, obcięte siodło, w tle jakieś postacie i podobne do wcześniejszego foto gdzie też mało widać. artysta sadysta chyba...
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#16
Żółw pisze:Szybszy nie szybszy... zerwie ci się kiedyś linka 40km od domu(jak mi w niedziele i masz problem. Mostek jest matowoaluminiowy nie chromowany. Obręcze miały być mocne. Hamulec podyktowany brakiem zasobnego portfela na mandaty(kilka spotkań z policją i możesz sobie fajnego bajka złożyć)
A spotałeś się kiedyś z policją? Albo inaczej... Dałeś się złapać? :D

Przy dobrze ustawionym oporze tylnej przerzutki poprostu wrzuca Ci na 11t i masz twardy bieg... nie widzę problemu.

Swoją drogą... Moja dziewczyna ma twardszy bieg i... prosi o większą koronkę z przodu.

EDYTA:
Jedyna linka o którą się zawsze bałem to linka od hamulca... W ten sposób straciłem tylne koło...
To jedno mogę przyznać zwolennikom ostrego. Ale z kontrami też różnie bywa...

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#19
Raz ja kilka razy osoby ze mną jeżdżące... Na pocieszenie powiem że dałem się złapać na otwierane drzwi...
Dzisiejsza modyfikacja siodła. Wiem z nie widać ale to 7,65 Browning...
Obrazek
cron