singiel , ?? tak czy nie , dylemat malkontenta biegowego

#1
to sie sam siebie pytam co z czym i jak , czy wogóle mi takie coś potrzebne.

Praktycznie tak bo na miasto , no ale biegi...................
Zastanawiam się .......

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Rower złozony w powiedzmy godzine , ale rama za mała, chetnie wezmę wiekszą jakąś 19 " jakby coś było w miare sensownego.

Działać działa, ale zastanawiam sie raczej nad hakami pionowymi i napinaczem .
Zresztą może tylko singiel z przodu ?
www.velotech.pl

#2
cóż ,skoro sam siebie pytasz ,to nie wiem czy jest sens odpowiadać -zwłaszcza ,ze jesteś świadomym rowerzystą ,więc najlepiej wiesz czego chcesz -ale w sumie i tak wtrące swoje 3 grosze

zalezy rower do czego -jak do miasta to może być singiel -ale raczej ten góral sie średnio sprawdzi w tej roli
to już lepiej mieć szose albo cyklo właśnie z prostą kierą i nieco grubszymi oponami ,tak myśle

jeśli singiel -to haki te które są ,są przecież najlepsze -tylko można zmienić ośke na pełną ,na zwykłe śruby

pionowe i napinacz -poco komplikować sobie życie ? to ma sens jak już masz ramę z pionowymi i mocowaniem ,ale wtedy osobiście wolałbym chyba zagryzać jakąś podłą kasete i starą tylną przerzutkę

bo obstawiam że ten rower i tak będzie upchany w kącie jako zapasowy ;] -więc chyba zostawiłbym go ostatecznie tak jak jest

#3
no tak, zrobiłem go bo chiałem sie przekonać co i jak, na razie spada mi łańcuch bo ośka niedonbrana jest do korby :-D wiec czasem trach i spada.
Poza tym rama o rozmiar za mała , krótka , wiec odpada , ale na pewno zrobie , jak dorwe wiekszą z takimi hakami , np 19

Ha ! dzisaj kręciłem młynki jak szalony jadąc do miasta, 42/15 to za mało na prostej :lol:
www.velotech.pl

#4
no i jednobiegowiec nie stety nie przeszedł próby potrzeb.
Został przebukowany na innny rower w systemie biegów 1 x 5 ( z 7 ) npo i tutaj mam te pare biegów do wyboru , aby było twardo gdzie trzeba i w miare przełosenie na jakiś podjazd nie rwąc łańcucha i to chyba najlepszy wybór na miasto, hm moze jak dorwe wielobiegową piaste , np 3 lub 5 do tyłu to będzie jeszcze lepszy wybór
www.velotech.pl