Chesini MTB

#1
Trafiła mi się ciekawa ramka włoskiego producenta kojarzonego głównie z szosą Chesini
Ma kilka smaczków - np prowadzenie linki wewnątrz górnej rury w pełnym pancerzu, zintegrowane przelotki pod mufą suportu, mufa 70mm, oczywiście włoch, mufki, końcowe opory pancerzy pod końcówki starego typu (zwężane)
Ale przede wszystkim ma obłędny kolor :-)

Rower w wersji SS, dostanie błotniki i będzie mnie woził do roboty (Nishiki niestety w tej roli nieco podupada na stanie) - na sam widok gęba się cieszy, więc na dobry początek dnia, a później na pierwszy oddech po robocie będzie jak znalazł :-)

Obrazek

więcej https://picasaweb.google.com/1021978808 ... Z6sh6fc0wE
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#3
Wspaniały :shock: !
Zazdroszczę.
Możesz zdradzić gdzie takie okazy się znajduje?
Korba jednorzędowa? Oryginalnie tak było? - sorry - nie dojrzałem, że to singiel.
pierwszy oddech po robocie będzie jak znalazł
Świetna pointa dotycząca powrotu z pracy do domu rowerem.
Mi ratuje to życie przejażdżka po pracy - jak wychodzę z biura to mam taki kocioł we łbie, że najchętniej to bym się zastrzelił.

#4
Ładna ramka, zapewne z Columbusa ciekawe którego.
Kierownica katalogowo jest z 1989 roku (rok później miała już inne gięcie) więc jeśli jest oryginalna to z tego roku będzie też rama. Widelec chyba z innej parafii.
A jaka średnica sztycy?

#5
Kiera i mostek oryginalne :-) Oryginalnie było też trochę MTN LXa (ale tylna piasta już Deore LX), więc też obstawiałem końcówkę 89
Co do rur - niestety żadnej naklejki nie ma :-( sztyca 26,2 jeśli to pomoże określić rury

Co zaś do korby - w 400CX był blat 110BCD 42T mocowany na singlowych krótkich śrubach - ten właśnie tu zawitał :-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#8
generalnie brzydze sie tym dzialem ;-) :roll:
ale przyznac musze ze tytul mnie zelektryzowal 8-)

kolorki piekne.....marzy mi sie szoska w taki desen ;-)
Marcinie poka glowke tej ramki...ma to jakies grawerki :?: zeby na 100% stwierdzic ,ze to CHESINI :?:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#12
skolioza pisze:Marcinie - na główce nie ma graweru - mufy, rura i tyle, ale jest na hakach
jak jest na hakach to wiecej nie draze tematu ;-)

generalnie to oni recznie dziergali te grawerki (glowka) :idea: nie wygladaja precyzyjnie ....ale co reczna robota to reczna 8-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

a

#19
Osobiście wole MTB SS z napinaczem. Bez niego będzie wyglądać jak kolejne hipsterskie ostre :lol:

Poza tym półogniwo wcale nie gwarantuje odpowiedniego napięcia łańcucha w ramie MTB.

#25
a wiesz ,ze moze moze ;)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#26
Nie przypuszczałem że w tym miejscy może strzelić. Tam jest rurka o grubości ścianki 1,0mm + mufa przynajmniej drugie tyle. No chyba że korozja temu dała radę
cron