#3
ten w zasadzie singlem tez nie jest;)

rama znajoma, tyle ze malowanie jakies takie bardziej mangowe; musialem usunac mase powierzchownej rdzy i zasmarowac jakims glutem, wiec miejscami wizualnie jest zle;

poza tym stracilem opone do kompletu (rubena flash) w zwiazku z czym bede musial poszukac jakiegos zestawu;

korby mialy byc srebrne, ale poki co jedyne jakie mam w tym kolorze, nie odpowiadaja iloscia zebow, typem kwadratu ani q-factorem...

z przodu bedzie maly stozek i piasta hi-flange;

potrzebuje jeszcze drugiego klucza hakowego zeby przeserwisowac piaste, ale luz jest poki co znosny;

tyle - speeder jak sie patrzy, wkrotce natepne projekty.
pzdr
Obrazek

#7
Jest tego jakies 1, 4kg ale juz gotowe do montazu; odpada tez przod bo nie zrobisz dwu-blatu; trzeba tylko uwazac bo bardzo czesto trafiaja sie wersje na 28h... aha, nie wiem jaki "gap" miexzy przelozenoami maja wspolczssne wersje ale starhy duomatic ma duzy. To byla po prostu piasrta dedykowana do skladakow...
Obrazek

#9
Adamello pisze:Ale nazwa rowerka mi miło się kojarzy z wakacjami 2009. Malcesine to urocza mieścinka nad Gardą jakieś 10km od Rivy.
si signiore


Obrazek



to z pedalowaniem do tylu to jest retrodirect, a duomatic/automatix czy jak go producent sobie nazwal ma dwa biegi zmieniane kickbackiem.
Obrazek

#10
duomatic to piasta ze sprzęgłem działającym na zasadzie siły odśrodkowej -przy konkretnej prędkości jakieś knefelki się rozsuwaną i bum! skok jest z tego co pamiętam w stosunku 1:1.25 i były wersje na koła 26 i 28
p.s. jak z tym kickbackiem to jest ?;>

W zasadzie to zawsze chciałem coś takiego sobie sprawić (zaraz obok orbita 2x6 i 3x7 ;-) )

Siodełko wygodne ? Miałem podobne w hole&derce ,ale było pierońsko niewygodne

#11
nie - zeby zmienic bieg musisz kopnac;
automatyczna zmiana jest jak na razie tylko u srama - automatix sie to zwie; zmiana biegu nastepuje po zwiekszeniu kadencji i no i nie ma tam kontry/torpeda/costera;

jak ktos chce sobie obmacac, to w decathlonie jest promowany bardzo fajny rowerek z tym patentem (do tego stosunkowo niedrogi ~1,5klocka) - http://bikesick.com/folding-day/



siodelko ma to do siebie ze jest NOWE :) wiem co masz na mysli piszac o czyms ze starej holenderki, ale to sa zupelnie inne konstrukcje; To jest jak na razie fajne, ale nie mialem okazji przetestowac poza dojazdami po miescie... na pewno w ogole kwestia gniecenia w rowie odpada, wiec pewnie bedzie prostata-friendly;)


ps. oj tak, 2x7 daje niezle mozliwosci, ale pomysl co mozna zrobic ze sturmeyem CS-RK3 = dla ulatwienia: 3x z piasty, 10x z bebenka, 3-do-4 z korb (tandem 4ka) ile tego mamy? = 120 :D
Obrazek

#12
tak ,tak -wczoraj dokładnie z tego samego się nabijałem
Jakby co -mogę tanio zorganizować korby thun'a z 4 blatami NOS :-P

ta opcja z kickiem -masz kopnąć piastę? czy jakby "przyhamować" kontrą ? Podoba się takie rozwiązanie

#20
Bardzo fajowski ostrzak :) Gratki za pomysł projektu i realizacji ;)
zimny pisze:aha i thun - do tandemu lepiej TA:
Blat w bajku nieco się różni od tego z katalogu/oryginału pod względem zamocowania blat/korba. Czy to zamierzone posunięcie czy przypadek ?, a i nie wiem czy to jakoś wpływa na używanie ?
-- 0
-- \ - /\ -
(O) ^ (o)

#22
Korba jest nieco "przesunięta" względem szkieletu blatu (jednej z sześciu odnóg) dobrze to można porównać ze sobą na stronie wcześniej. Dziwne to by było zwłaszcza w przypadku nierozbieralności owych elementów, ale tak chyba nie jest raczej byłbym za przesunięciem w trakcie skręcania owych elementów.
-- 0
-- \ - /\ -
(O) ^ (o)