#62
po mojemu- jeśli rover ma być ciekawy to są 2 drogi -albo retro po całości całości (grawerowane stalowe stery ,korby arabeski albo wspomniane campy ,noski stalowe ,klasyczna fajka! )(pominę milczeniem współczesne piasty)
,albo idziesz w neo jakieś wynalazki ,ale jeśli już to konsekwentnie jakaś karbonowa campa z dziurą ,mostek ehed ,wideł carton (byle dobra długość sterówki była) ..jeśli zaczniesz to mieszać ,to bedzie do kitu

przy okazji -twierdzenie ,że współczesne korby z drążonymi osiami są filigranowe w stosunku do starych frezowanych -jest jak dla mnie mocno podejrzane ;-)

#63
szerokie rury ramy => szerokie ramiona korb, stozki w kolach, kierownik 31.8 np. typu semi-rise, siodlo deseczka;

cienkie rury ramy => waskie ramiona korby, filigranowy blat, niskie obrecze , waska kierownica 26, "duze" retro siodlo

czyli tak jak pisza koledzy powyzej;

korby -> arabeski, campy strada takie tam
Obrazek

#64
Patrząc na post wyżej, wydaje mi się że patrzycie na temat ostrego koła bardzo stereotypowo;) Moim zdaniem da się złożyć fajny rower, nie trzymając się powyższych zasad.

#68
jak dla mnie spoko jeśli chodzi o to colnago -o tym podejsciu wspominałem :) ale ,kolega zdaje się chce złożyć sobie ostre na miasto -pytanie czy stać go na takie ekstrawagancje :D

a jak ma być połowicznie -to ja bym szedł w starocie

#69
a za ubijaki przy Campie jaja bym urwal ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#71
Na allegro siedzi dura ace 7400 na licytacji, spróbuje zapolować na nie. am nie będzie problemu z suportem 107 i gwincie ital.

A teraz pytanie z innej beczki. Na początku chciałbym założyć przedni hamulec, ale nie ma dziury, a nie chcę jej wiercić. Wiecie gdzie kupie i czy w ogóle kupię taki pewien rodzaj obejmy na widelec z piwotem? widziałem to w ostrych, jednak nie mogę teraz zdjęć znaleźć. Może macie jakieś inne pomysły?

Pozdrawiam!

#81
Problem z korbą wstępnie rozwiązany. Campa znalazła nowego właściciela, który obiecał że o nią zadba:)

Pod koniec tygodnia podeślę zdjęcia nowej, która zostanie zamontowana w Rychtarskim. Nie będę na razie mówił co to, bo wiadomo jak to jest z rzeczami kupionymi na odległość, nigdy nie wiadomo co przyjdzie. Będę miał w rączkach, to się pochwalę. Jednak nie jest to korba ze zintegrowana osią, tak jak planowałem.

Pozdrawiam.

#85
bo to jest tioga :)
oj tam -styknie na początek ,grunt że mostek ok i korby przyzwoite

problem hamulca i widelca jak dla mnie -przy ilości komplikacji i cenach -idiotyczny ..
albo wiercisz ,albo dokup sobie inny widelczyk szosowy ,jak uznasz ,że już nie potrzeba to se go wymienisz :roll:

ew. zamontuj sobie hamulec typu "podeszwa" czy jak to się tam zwało -używane w holendrach .. widziałem takie coś z korkociągiem zamiast klamki .. tyle ,że nie mogę znaleźć
cron