#121
Pokazać, pokażę. Jest to drugie siodełko które już obciągałem swoim materiałem. Zdjęć z procesu nie ma, bo wiele się tam nie dzieje. Ściągasz stare tak, żeby nie porobić ubytków w gąbce. Następnie na samej górze smarujesz mocnym klejem przeznaczonym do takich rzeczy (ja stosowałem klej szewski).Naklejasz duży prostokątny arkusz materiału i czekasz aż wyschnie. A potem to już naciąganie skóry na rogi tak, żeby się nie porobiły zagięcia.

I kilka praktycznych rad:
- Materiał jak najcieńszy i jak najmiększy.
- Naciąganie zacząć od największych zagięć ( typu nos itp)

#122
OskarKabat pisze: siodełko które już obciągałem swoim materiałem. Zdjęć z procesu nie ma, bo wiele się tam nie dzieje.
:shock: :shock: :oops:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#124
Oczywiście te mazy na zdjęciach powyżej to nie jest brud tylko włoski układają się w różnych kireunkach po przejechaniu ręką.

A tak wygląda w rowerze. Sorry za "artystyczność" ale musiałem trochę pokombinować, bo zdjęcie robione w nocy, i nic byście nie widzieli.

Obrazek


Uploaded with ImageShack.us

#125
OskarKabat pisze:I kilka praktycznych rad:
- Materiał jak najcieńszy i jak najmiększy.
- Naciąganie zacząć od największych zagięć ( typu nos itp)
duzo czasu zajela cala operacja ???
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#127
tylko 30 min :shock:
myslalem,ze wiecej
szacunek......robota pierwsza klasa
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#128
To nie pierwsze siodło które obijam. Wiem mniej więcej na co zwrócić uwagę i dlatego tak szybko to idzie. Nie ukrywam też, że Turbo to najcięższe siedzonko jakie obijałem do tej pory.

#130
Używam tej z siedzenia jeśli jest w dobrym stanie. W tym akurat po zdjęciu starego obszycia była idealnie równa, więc bez kombinowania poszedł zamsz.

Jeśli ma jakieś ubytki, to staram się je wyrównać gąbką z innego siedzenia.

#134
Pewnie że trudno. Gąbka, która jest ogólnie dostępna (nawet ta tapicerska) w żadnym wypadku nie nadaje się na siodło w rowerze. Jest za miękka i za szybko się ubija.

Poluję teraz na jakiegoś obdartego flite z tytanowymi prętami, żeby go potem pokryć skórą. Porobię dokładne fotki i wstawię coś w rodzaju poradnika. Jest to na prawdę łatwe dla kogoś, kto posiada 2 ręce, trochę czasu i podstawowe narzędzia.

#135
Zamiast gąbki są też specjalne pianki twardsze, łatwe do obrobienia i nie siadają prawie wcale.Robię różne tapicerki w pracy i bywam w hurtowniach jak coś.
Lodzermensch

#138
Zobaczymy co powie taki jeden z łodzi ale jest szansa że będę mieć właśnie taką skorupę... Jednak zaznaczam że plan numer jeden jest taki żeby ją obijać.

a... Jak nie dasz gąbki to nie da się jeździć. Za twarde... zrobiłem 20-30km w paru warstwach a i tak dupa odpadała.

Jak rozwiązałeś temat sztycy? Nakrętka czy poprostu zostawiłeś?

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#140
Tak jak mówiłem. Turbo spasowało idealnie mojemu tyłkowi, a i wygląd skorzystał. Więc, sprzedałem obite zamszem i zacząłem szukać czarnego w oryginalnym obiciu. Oto co dzisiaj przyszło:

Obrazek


Uploaded with ImageShack.us

Troszkę przy nim pokombinuję, i ląduje w rowerze.

#141
No i docelowa kierownica jest już u mnie.

Obrazek


Profile Design AirWing

Brakuje jedynie pedałów.
Więc jeśli ktoś ma ładne pedały pod noski, najlepiej w Krakowie, i chciałby się ich pozbyć proszę o kontakt. Interesuje mnie coś w tym stylu:


Obrazek


Łożyska bez różnicy(kulki, maszyny), mogą być do serwisu/odnowienia. Byle dało się je odratować.


pozdROWER

#144
Ciężko to nazwać platformami, bo są to pedały z roweru typu wigry 3 :oops:

Jedynie takie miałem na stanie, a chciałem sprawdzić jak to sie rozpędza, skręca itp. Teren u mnie płaski, więc dało radę. Pedały to pierwsza rzecz do wymiany, wleci jakaś klasyka z noskami a w dalekiej przyszłości SPD.
cron