#33
Wojas, rama jest już przemalowana na jedyny słuszny dla mnie kolor - czarny mat. Po pierwsze, mam takie malowanie za darmo a po drugie ładnie wkomponowane kolorowe elementy tworzą schludną całość.

Na rame zostanie naklejona naklejka z troszke przerobionym napisem Rychtarski. Myślę jeszcze nad kolorem, ale pewnie połączenie białego z niebieskim.

Niebieskie nakrętki piast, niebieskie srubki od blatu, mostka i zacisku sztycy, niebieska owijka będzie ładnie się komponować z czarno srebrnymi częściami.

Ciężko sobie teraz to wyobrazić wszystko, ale jutro jadę do domu gdzie stoi rower i porobię jakieś ładne fotki.

PS. Zapomniałem dodać że wskoczył mostek.
mostek

I pewnie znowu mi sie dostanie, że nie fajka;)

#36
w ogóle generalnie szpetny i niepasujący ten mostek ,więc z jego obróbką/przystowaniem bym się nie wysilał ..
do tego jak se wstawisz takiej długości most i bycze -nie daj bozia z dropem ,to sie niechybnie udusisz :mrgreen:

#42
Otóż nie do końca kwadrat to kwadrat.
Są ich dwa rodzaje - JIS (japoński) i ISO (międzynarodowy). Rożnią się głębokością osadzenia korb. Suporty/korby Shimano będą miały JIS, europejskie i amerykańskie - głównie ISO. Niemniej jeden producent stosuje zwykle te same systemy, więc z różnymi suportami tej samej firmy nie powinno być problemu.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#49
nie spawy ,a w sumie raczej lut -'fillet brazing'
nic takiego raczej nie kupisz -bo w sumie customowy szpej zawsze będzie drogi

od siebie polecam mostki ahed syntace(tyle ,że ich tez się nie da dostać :) .. ew. jest na tej stronie z nitto podwyższany podobny mostek za 1/3 tej ceny

a tak wogóle to czemu niby tylko ahed a nie faja ?

#51
A co myślicie o korbie ze zintegrowaną osią? Podobno poprawia sztywność w dużym stopniu, a ładne, delikatne ramiona jak np w Sram Rival mogły by się ładnie skomponować. Oczywiście był by problem z linią łańcucha. Wie ktoś jaka jest w tym Sramie?

#52
A masz takie kopyto że robi ci to różnicę? Mnie by się tam nie chciało bawić, wizualnie zresztą tego nie widzę za bardzo. Ja bym campę zakładał, albo jakieś fajne shimano (6207, 7400)
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#55
Sorry za autoreklamę ale kup ode mnie 105,:D naprawdę super stan.

A co do zintegrowanych osi najbardziej bałbym się słabej żywotności pakietów.

generalnie moim zdaniem takie "nowoczesne korby" to do ostrego jak pięść do nosa.

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#58
Tylko i wyłącznie względy stylistyczne;) te z dziurą zazwyczaj mają "delikatniejszy" wygląd od np takich Shimano, które są bardzo masywne i nie bd pasowały do cienkich rurek;)