#31
spoko loko jak tam chcesz;
najlzejsze gumy od surly mieszcza sie w 1,25kg, ale 800g hmm nie slyszalem o takich;
gumy 3,0 dh trzeba po prostu golic (obcinac knoby) zeby wazyly mniej/lepiej sie toczyly/lepiej sie miescily

650b - widze ze skreslasz na starcie , tak samo bylo z 29" w pl dwa lata temu a dzis mamy boom

zaloz to kolo 29 na tyl i sprawdz, zobaczymy czy bedziemy mieli podobne odczucia (chociaz u mnie wiecej niz 2,4 raczej nie wejdzie...);)


pzdr
Obrazek

#32
zimny pisze:spoko loko jak tam chcesz;
najlzejsze gumy od surly mieszcza sie w 1,25kg, ale 800g hmm nie slyszalem o takich;
gumy 3,0 dh trzeba po prostu golic (obcinac knoby) zeby wazyly mniej/lepiej sie toczyly/lepiej sie miescily

650b - widze ze skreslasz na starcie , tak samo bylo z 29" w pl dwa lata temu a dzis mamy boom

zaloz to kolo 29 na tyl i sprawdz, zobaczymy czy bedziemy mieli podobne odczucia (chociaz u mnie wiecej niz 2,4 raczej nie wejdzie...);)


pzdr
Cóż ,pomyłka -zasugerowałem się wagą laczków z crampusa -one podobno mają mieć te 800 gram .. załóżmy że mają realnie kilo -i tak jesteś po 600 gram do przodu na oponie ..

Nokiany mam o3wiście ogolone z grubsza ,mieszczą się z klockami bocznymi -ale właśnie przez to golenie w śniegu sobie nie radzą.. to już wole sobie zakupić obręcz 60-80mm i zapodać bozobeany 2.1 czy jak im tam leciało ..przynajmniej rower nie będzie się ślizgał

650b- czytaj uważnie ,nie skreślam na starcie -skreślam do czasu ,aż będzie tani dostęp do części -pogadamy więc za 2 lata

29 mnie korci -więc pewnie się stanie się, powiedz mi jakiej grubości był ten profil zakupiony przez ciebie w sklepie ? 5mm? 6mm?

p.s. co do wielkości opon ,jednak pewniej się chyba posługiwać wymiarami realnumi w milimetrach balon/całkowita szerokość z klockami -bo jak sie ma takie 2.3 ze speca do 2.3 z conti ? babel wieża

#33
profil max 3,5-4, ale moze maja grubsze duzy sklep w koncu... a ze 6 by Ci sie przydalo (oraz pewnie lewar do rozwarcia hakow ;)

jak kupisz obrecz 60-80mm alu gdzies w pl to mow;)

guma gumie nie rowna, ale akuratnie conti nazwane przez producenta 2,4" sa juz dosc spore, bo opieraja sie na nowszej konstrukcji niz te dawne diesle/explorery/vapory (markowane 2,3 zdaje sie); smialo mozna takiego m.kinga 2,4 postawic przy nobby.nic 2,4";
Obrazek
cron