Marin Team Issue

#1
Moja zimowa "Retro" zabaweczka ;-)

Co jest:
-Rama Marin Stalowa 92r
-Mostek lekki Marin stalowy 92r
-Kierownica Ritchey 92r
-Widelec Marin 750g 92r
-Koła Mavic Cross Ride
-Sztyca Marin alloy 92r
-Siodełko Author (tymczasowe aby wieszać rower na czymś)
-Korby Truvativ Firex
-Klamki Suntour 90r
-Stery XTR 92r

Co będzie:
-Opony Continental Race King 2.2
-Dętki Continental
-Napinacz Alfine Czarny 2 kółkowy
-Łańcuch Connex 908
-Gripy Ritchey piankowe
-Siodło Brooks'a (jeszcze nie wiem jakie ale czarne)
-Mikro aluminiowy błotniczek
-Pedały Dartmoor najtańsze platformy plastikowe czarne
-Wieszaki Canti (jeszcze nie mam pomysłu)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

#2
zapowiada sie ciekawie, choc z gory uprzedzam ze zimowanie tej ramy to nie najlepszy pomysl
Marin mia sabo zabezpieczone antykorozyjnie rury, a do tego byy one diabelnie cieniowane Efekt tego byl w moim wypadku taki, ze pomiedzy przednia przerzutka a suportem z tylu rury mialem sito po 2 czy 3 sezonach zimowych A to by tylko Palisades Trail, potrojnie ponoc cieniowany - Twoja rama jest bardziej anorektyczna...

BTW jesli rama byla kupiona w Krk koncem sierpnia lub w I polowie wrzesnia to nawet znam poprzedniego wlasciciela ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#3
Yep. Dobry zakup od Macieja. Była zardzewiała jak nie wiem co! Zabrakło chyba w tamtym okresie miedzi. Ale rdzę wytrawiłem poszlifowałem szczotka na dremelku i bezbarwnym ciach. Nie ma co się spuszczać. Nie będzie to rower za kilkanaście patyków. Jeszcze tylko jakiś wosk do progów zakupię i wszystko. Trzeba składać i jeździć.

NO nie wiem jakby to powiedziec ale z katalogu TANGE wychodzi cieniowanie 1.0-0.7 więc nie tak źle. Rama troszkę wazy ;-)

#7
Mam Team Marina z 1995 na Tange Ultralite 3B i przy tym samym rozmiarze waży ok. 1970. To na razie najlżejsza rama stalowa w moim rozmiarze jaką miałem. Generalnie Team Marin i Team Issue to te same ramy tylko rowery były na innych osprzętach. Oczywiście ta z roku '92 różni się materiałem więc i waga moze być inna.

BTW nie mogę patrzeć na takie mieszanie sprzętu-połowa świetnych gratów z początku lat 90 a tu jakieś lipne maviki i współczesne dodatki. Aż żal się robi. :cry: Ale jak ma być rower po prostu do jeżdzenia to w sumie czemu nie...

#8
Adamello pisze:BTW nie mogę patrzeć na takie mieszanie sprzętu-połowa świetnych gratów z początku lat 90 a tu jakieś lipne maviki i współczesne dodatki. Aż żal się robi. :cry: Ale jak ma być rower po prostu do jeżdzenia to w sumie czemu nie...
przypuszczam, ze to tylko do przymiarki;)
Obrazek

#9
zimny pisze:
Adamello pisze:BTW nie mogę patrzeć na takie mieszanie sprzętu-połowa świetnych gratów z początku lat 90 a tu jakieś lipne maviki i współczesne dodatki. Aż żal się robi. :cry: Ale jak ma być rower po prostu do jeżdzenia to w sumie czemu nie...
przypuszczam, ze to tylko do przymiarki;)
Już tłumaczę się z tych gratów.
Koła te kupiłem okazyjnie nowe. Stały tyle lat i coś trzeba było zrobić z nimi, bo miejsca nie mam na magazyn a nie lubię sprzedawać :)
Rower ma też jeździć i śmiga całkiem ładnie, bo dziś do domu nim wróciłem :mrgreen:
Czekam jeszcze, co baba powie jak zobaczy kolejny rower :-/
Fotki zapodam może w piątek jak będę miał pedały i gripy docelowe.
Na kompletowanie gratów z epoki nie mam też czasu.
No i kasę zbieram na prawdziwe legendy, o których napiszę na wiosnę.

#14
aldek pisze:Nie szkodzi. Teraz już coś widać. Zimą bez chwytów? Kozak z Sybiru, nie ma co.
Czarnych pedartmorów bym nie dawał - spróbowałbym z mlecznymi. Albo srebrne jakieś platfusy, ino cienkie.
Fajna blacha Ci wyszła, nie ma co.
Jakim lakierem to psikłeś?
Pedalce muszą być czarne! A po zimie takie plastiki wywalę. 0,5pln dziennie mnie kosztują. Zamaluje te białe napisy na oponkach i korbach i będą cacy cyce.

Lakier na tą ramę po części niklowaną po części szlifowaną dałem chyba bezbarwny Dupli-Color z Castoramy. Na bazie żywic daje radę. 4 warstwy + dodatkowe tam gdzie potrzeba. Lakierowanie w ogrodzie. Utwardzał się ten lakier chyba z 2 tygodnie.

#16
skolioza pisze:Rozmawiałem z Maciejem na temat owej ramy - 2200g Jak na Issue to sporawo IMO
Takie rurki... Mocne są skubane. Mnie wytrzymują dzień w dzień śmigającego po schodach :mrgreen: 110KG :-P

Jutro przy dobrej pogodzie wygląd ostateczny będę focił.

#17
W celu zamknięcia tematu:
Marin skończył jako rower dojazdowy do pracy we wmiare oryginalnej konfiguracji. Zbliża się zima i więcej czasu się robi to nowyt temat w innym dziale zrobię.